Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Hogy tudom megtanítani a kutyám arra, hogy ha kinyítom a kapum, akkor ne szaladjon ki rajta? Olyankor ha rá szólok sem hallgat rám, utána kell fussak és pórázzal visszahozni. 2 hónapja hoztam ki menhelyről, 1 évet volt ott. Most 1,5év körül van.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbb kutyaiskolában megtanítják a kapuszabályt, szerintem menjetek el egy alkalomra. Nagyon jól elmagyarázzák.
2020. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Első körben: Mennyit foglalkozol vele egy nap? Mennyi séta, és mennyi mentális lefárasztás? (tanítás, feladatok elvégzése)


Szerintem próbáld meg így:


Készítsd ki azt a jutalomfalatot, amit a legjobban imád, és néhány "átlagos" falatot is.


A tanítási idő alatt valaki tartsa pórázon, vagy kösd ki, hogy ne szaladjon el.


Ő bent vár, pórázon, te meg nyisd ki a kaput. Add ki a parancsot, hogy üljön le.


Ha hisztizik, szólj rá, és add ki az "Ül" parancsot. Lehet hogy sokáig fog tartani, kitartást!


Ha végre leül, hatalmas ováció, dicséret, finom falat!


Egy idő után rájön, hogy mit akarsz tőle. Később egyre és egyre tovább várj a jutalmazással, hosszabb ideig üljön. Lassan térj át a "sima" jutalomfalatra, a másik később kell.


Fontos, hogy türelmes és fokozatos légy! Különben összezavarhatod, és csak rosszabb lesz a helyzet.


Ha úgy érzed, készen álltok, akkor vedd le róla a pórázt. Úgy menj be, hogy a kutya szabadon van. (Akkor parancsold meg neki az ülést, mielőtt kinyitnád a kaput.)


Fontos, hogy ne húzd túl sokáig a tanítást. Ha hamar "lezsibbad az agya", akkor hagyd abba ott, amikor már biztosan leül megkötve. Másnap is megkötve kezdjétek, onnan váltsatok át a szabad verzióra.


Ha már az is megy, a továbbiakban tarts magadnál jutalmat, ha hosszabb időre elmész otthonról. Lehet, hogy izgalmában elfelejti a képzést, ezért ekkor is időben, kapunyitás előtt szólj neki, hogy üljön le.

2020. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mivel még csak rövid ideje van nálatok, kötődési tréning nem ártana! Nézz utána.


Egyébként a legegyszerűbb a kapuszabály vagyis csak veled mehet ki a kapun,nélküled nem.

Ezt úgy lehet elérni,hogy pórázra(lehetőleg egy hosszabbra 3-5 méteres) rakod,legyen nálad juti falat is.

Te mész elől,a kutya mögötted. Ezt párszor csináld meg.

Majd mikor nem akar előre rohanni akkor fogod leülteted,de póráz legyen a kézbe. nyitod a kaput,ha feláll akkor vissza ülted,újra próbálod. Végül addig addig kell gyakorolni,míg tárva nyitva a kapu és csak rád figyel. utána elengedheted a pórázt is. leülteted,te kimész a kapun,marad parancszót mondod(ha ismeri). Vissza mész. Ott marad juti falat.

Lényeg amikor nyitod a kaput és ül a seggén megdicséred. Ha elindul,leszidod,vissza ülteted.


Én így tanítottam meg a kölyöknek,bár mi lakásban lakunk,de ahogy nyílt az ajtó szaladt le a lépcsőházban. És én azért lassabban rohanok le a lépcsőn,mint ő. ha pont nyílt volna a lenti ajtó már az utcán lett volna,előttük bazi forgalmas az út.


Most már nem megy ki engedély nélkül,ha pedig feláll,hogy ő még is kimegy elég rászólni.


Fontos,hogy a kutya tudja "gyere/Hozzám" meg a "marad" parancszavakat.


illetve 2 hónap még kevés idő. Sok mindent meg kell tanulnia még.

2020. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Tegyél rá egy hosszabb pórázt amit először rövidre fogsz, majd nyisd ki a kaput. Lassan közeledj a kapu felé, ne hagyd, hogy ő vezessen, csakis akkor közeledj, amikor te akarsz. A legfontosabb: legyél nyugodt és határozott!! Ha ez a kettő nincs meg, akkor bukhatod az egészet.

Ezután szép lassan engedd ki a pórázt hosszúra. Ha ki akar menni, szólj rá. Ha eleinte nem hallgat, akkor a póráz segítségével húzd vissza, majd újra szép lassan engedd hosszabra a pórázt, és közben utasítsd, hogy ne menjen ki (pl. mondd azt neki, hogy Marad!) Tényleg nagyon fontos, hogy nyugodt legyél, mert ha ideges vagy, azt a kutya is érezni fogja.

Ha a kutya parancsra nem megy ki a kapun, jutalmazd meg, ez is fontos.

Ezt játszd el többször, majd ha már szót fogad, megpróbálhatod póráz nélkül is. Sok sikert!

Caesar Millan műsorát ajánlom egyébként, ott szokott ehhez hasonló dolgokhoz tanácsot adni:)

2020. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy csináltam anno, hogy kinyitottam a kaput, és beálltam középre. Ha közeledett a kutya, volt nálam egy mogyoróvessző, azzal suhintottam egyet a kutya MELLÉ. Nem rá! És mondtam neki, hogy nem szabad.


A fűnyíró megtámadásáról is így szokattam le.


Lehet, hogy nem egy tükörmódszer, viszont módfelett hatásos.

Nem kellett sokszor ismételgetni.

2020. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha jövök haza, és bemegyek a kapun, akkor nem jön ki, csak elmenetelnél.-szerintem fél, hogy nem jövök vissza-. Otthon sem hallgat rám, de ha véletlenül igen, akkor mindig dícsérem. Egyébként 2 órát szoktam vele aktívan foglalkozni egy nap.
2020. aug. 26. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne add fel, ha sokat foglalkozol vele előbb-utóbb szót fogad majd!
2020. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 2 óra aktív foglalkozás mit takar? Szabad séta? Klikkerezés? Sport? Kutyafuttatózás?


Ha gond van a szep szorongással is, akkor azon is dolgozni kell.

Egyébként egy normális kapuszabályt kell bevezetni. De ha a kutyával nincs rendben a kapcsolatod, nincsenek levezetve az energiái és egyáltalán nem tudod kézben tartani, nyilván ez sem fog mennyi könnyen.

2020. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sorrendisegi szabalyokat nem tartod be. Abbol kovetkezne,h bennt marad.
2020. aug. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!