Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesti agarasok/ whippetese...

Budapesti agarasok/ whippetesek Ti hogy oldjátok meg a minden napi sprintelést?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
mindennapi
2020. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
hogyan
2020. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem Pesten lakom, csak agglomerációban, de sokan a Hajógyári szigetre, Hármashatár hegyre, vagy Mátyásföld repülőtérre mennek futtatni. Van még a Városliget és a Népliget, de én város közepén nem engednék szabadon agarat, bármi megtörténhet. Vagy marad a város szélén a mező.
2020. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A repülőtérrel mezővel az a gond, hogy a vadászok meglátnak egy kutyát lőnek...
2020. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem lőhetnek ha a gazdája ott van a közelben látó távolságon belül, nem pedig 100 méterre utána koslatva a bozótos mögül. Az már más kérdés hogy ezt figyelmen kívül hagyják néha.

Én Pest mellett futtatom a whippetem mezőn, 30-40 méteres körnél messzebbre nem megy tőlem.

2020. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös A szalkszentmártoni esetről hallottál?

A hivatalos verzió szerint a vadász megkérdezte a mellette álló pásztort, hogy övé-e a vadat űző kutya. A nemleges válasz után kilőtte. Játszuk már le: Ha a kutya tényleg vadat űz, milyen messze jut, amíg a vadász és a pásztor megbeszéli a dolgokat?

Szerintem az a kérdés hangzott el: Tiéd volt az a kutya?

A mátyásföldi repülőtéren a gazdához közel sétáló kutyát lőttek ki. A vadász be is vallotta, fogalma sem volt, mire lő. (ez erősen ellentmond a fegyverhasználati szabályoknak)

2020. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

"Nem lőhetnek ha a gazdája ott van a közelben látó távolságon belül"


Bocs, ehhez hozzászólnék, bár nem agaram van, hanem egy mentett kistestű keverék. Én sem városban sem városon kívül nem kockáztatom a kutyám életét/épségét. Megvannak azok a helyek, ahol le lehet venni a pórázt, városban parkos részen használok 5-10 méteres hosszú fonott pórázt (nem flexi), településen kívül pedig, mondjuk egy túrán, rövid, derékövre csatolható rugalmas pórázt, ami nem hosszabb 1,5 méternél, így teljesen egyértelmű, hogy a kutya velem van, és nagyon mesterlövésznek kell lenni, hogy ne engem találjanak el véletlenül a kutya helyett, az pedig már túl nagy kockázat jogilag is, ha embert lőnek le egy állat helyett.

Ha agaram lenne, akkor keresnék agárpályát, amit ki lehet bérelni, és ott mozgatnám le, ha a hosszú póráz és a kutyafuttató nem elég.

2020. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Apport feladatokkal
2020. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Agár pálya jó, de oda se lehet minden nap menni. Itt meg a mindennapi futásról lenne szó ami ugyanúgy kell egy agárnak. Nézni kell olyan területet ami még közel, 100-200 méterre van a lakóházaktól, ott nem lövöldözhet legálisan egy vadász sem. Minden munkakörben vannak idióta szabályt be nem tartó emberek, de attól még vannak normális vadászok is.

Vagy keresni kell olyan ismerőst akinek van nagy telke és oda kijárni.

2020. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Margit szigwtre eljaraz vele bicajozni . Az eleg jo tempo neki.
2020. szept. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!