Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes még egy kutyát venni?...

Érdemes még egy kutyát venni? Milyet?

Figyelt kérdés
Van egy yorkink és mellé szeretnék egy nagyobb méretű kutyát. Reggelente a yorkival eggyütt menne sétálni, utána még tudnék külön vele foglalkozni 1 órát. Délután külön vele eltudnák menni egy hosszabb sétára, estefelé pedig lenne még 2 óra, ahol közösen foglalkoznák velük. Őrző-védőzni szeretnék vele hobbiból. Fontos, hogy gyerekbarát legyen.
2020. aug. 31. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Boxeren szerintem érdemes elgondolkodni, gyerekbarát, nagyon barátságos és védelmezi a családját, mellesleg ennyi séta elég lenne neki hogy kielégítse az igényeit.
2020. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagytestű kutyát akarsz hobbi őrző-védőzésre, akkor a rottweilert ajánlom, de csakis jó tenyésztőtől, hogy ne gyengeidegzetű, agresszív természetű szapis kutyát fogj ki.

"Az FCI fajtára vonatkozó standardja, mely a 147-es szám alatt tartja nyilván a fajtát (II. Pinscherek, schnauzerek - molosszerek - svájci hegyi- és pásztorkutyák), „barátságos és békés alaptermészetűnek“ írja le a rottweilert, aki ragaszkodó, gyerekszerető és engedelmes." Forrás: [link]

De a rotit őrző-védő kutyának is használják, szóval szerintem hobbi szinten az is menne.

2020. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Németjuhász, rottweiler
2020. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Németjuhász
2020. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a yorki hogy viszonyul más kutyákhoz?
2020. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

"Amikor más kutyákkal találkozik ez a kicsi yorki kutya, hajlamos magát a valósághoz képest nagyobbnak gondolni és akár túl is becsülni. Pimasz magabiztossággal állja el akár nagy doggok, vagy juhászkutyák útját is, miközben csaholva adja tudtukra, hogy ki az úr azon a területen."

[link]

Találkoztam már olyan yorki-val, aki más kutyákkal élt egy csapatban (menhely elnök saját kutyája, kiskora óta ő neveli), de ő is túlságosan magabiztos, és bátran megmorogja, nekimegy a nála 3x nagyobb kutyáknak is, ha valami nem tetszik neki.

2020. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem jól, de eddig többnyire csak kistestű kutyákkal találkoztunk. Négy nagyobb méretű kutya van, akivel gyakran találkozunk, egy border, egy amstaff és két keverék. Az egyik keverékkel még mindig vannak összemorgások, egyébként nincsen probléma. Kistestű kutyákkal a kutyaiskolában találkozott, azokat mindig kedvesen fogadja. Plusz, a szomszédunk tacskóját is imádja.
2020. szept. 1. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!