Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak? SÜRGŐS

Mi baja lehet a kutyámnak? SÜRGŐS

Figyelt kérdés
Tegnap óta a 9 éves szuka kutyám nagyon furcsa. A mindig ugatós és rohangálós pásztorkutyim most nagyon bágyadt, száraz az orra és eléggé meleg a tappancsa. Kullancsot nem találtam benne, de 3 centis szőrnél ez persze nem jelenti azt, hogy nincs is benne. Úgy képzeljétek el, hogy tegnap tejjel próbáltuk itatni (amit amúgy imád) és nem akart inni belőle, ma pedig adtam neki sonkát és elfordult tőle!!! Délután visszük dokihoz. Valakinek volt már ilyen a kutyája? Mi baja lehet? Ugye nem komoly? LÉGYSZI SEGÍTSETEK!!! :S
2010. aug. 6. 10:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az étvágytalanság, levertség majdnem minden betegségnek tünete szóval csak ezek alapján nem tudjuk megmondani mi a baja. A babézia elég gyanús ebben az évszakban, persze lehet más is.
2010. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem túl komoly, ha kakil, azért nézd meg, hogy az milyen...
2010. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

első: utánanéztem a neten ennek a babéziának, hát nagyon remélem, hogy nem ez a baj :S

második: amióta ilyen, azóta nem kakilt...


köszi a segítséget és várom a további tippeket!

2010. aug. 6. 10:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Mennyi a testhőmérséklete?
2010. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt a 10 éves pulim szilveszter után. Bevittük az előszobába, ott aludt meg etettük, de leginkább hányt. Aztán 1-2 nap alatt jobban lett, semmi baja nem volt egészen májusig. Akkor hirtelen lefogyott, de úgy, hogy észre se vettük, csak azt, hogy már sovány. Pár nap alatt történt az egész. Ugyanígy nem evett, alig mozgott, csak feküdt egész nap. Felhívtuk az állatorvost, és kiderült hogy rákos volt és már nem lehetett rajta segíteni. :( Valószínű emlőrák lehetett, mert volt neki az egyik emlője alatt egy csomó. 2 napra rá el is pusztult. Nagyon sajnáltam, a világ legjobb kutyája volt. :( Szóval mindenképp nézesd meg dokival, nem lehet tudni mi a baja.
2010. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem várnék vele délutánig, a kiszáradásba és a lázba belehalhat.

Van közelben állatkórház? Vinném rögtön.

Ha tényleg babézia akkor 1-2 óra (nemhogy egy fél nap) nagyon sokat számít abban hogy megmarad-e :(

2010. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
sajnos nincs a közelben állatkórház és a szomszédok is dolgoznak. próbálok kiskanállal beletuszkolni egy kis vizet, az is több, mint a semmi.
2010. aug. 6. 10:55
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne kiskanállal próbáld, hanem az ujjaddal vizezgesd a fogínyét, attól elvileg valamennyit kénytelen lenyelni. És tegyél rá vizes borogatást, ne engedd felszökni a lázát, mert 42 fok körül már oldódnak az idegsejtek, maradandó károsodást szenvedhet. Ha tudod, mindenképpen mérd meg a lázát!


Kitartást, és drukkolunk, hogy rendbe jöjjön!

2010. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. 37,5fokos láza van. :S
2010. aug. 6. 11:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Dugj a seggébe egy lázmérőt (de ne üveg lázmérőt, mert ha eltörik, akkor nagyobb baj lehet mint így), nagyon fontos, hogy megtudd a hőmérsékletét!
2010. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!