Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újra nem szoba tiszta a...

Újra nem szoba tiszta a kutya. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

7 hónapos spanyol agárról van szó. Kb 4-5 hónapos kora óta baleset mentesen szoba tiszta volt a kutyus, napi 3 sétával amiből az utolsó egy 1-2 órás játékos, tanulós, másik kutyával játszós, póráz nélküli fárasztás. Napközben hogy mennyit van egyedül az változó, van amikor egész nap itthon vagyok vele, van hogy csak sétákra jövök haza, nyilván munkától függ; bár ez az ő rutinját semmiben sem befolyásolja! Egyedül sosincs, mert még 3 másik állattal osztja meg a lakást, tehát mindig van kivel lefoglalni magát, ha pedig nekem mennem kell itthonról akkor kapnak játékot, kongot, fagyit, hogy lefoglalják magukat (nyilván ezek olyan játékok amiket csak akkor kapnak meg amikor nem vagyok itthon és ahogy hazaérek az az első dolgom, hogy veszem is el tőlük).

Na most a probléma az az, hogy a kutyus kb 3 hete bent végzi el a dolgát, abban a pillanatban ahogy kiteszem a lábam a lakásból. Pl.: reggeli séta 20-30 perc, pisil, kakil, húz haza, visszafekszik aludni miközben én leviszem a szemetet és mire visszaérek mát be is pisilt. Vagy az esti nagy séta után már haza is alig bír jönni a fáradtságtól, kint volt 2 órát minden dolgát elvégezte, lefekszik aludni, én átmegyek a szomszédba mire visszaérek tuti be van piszkítva.

Valakinek ötlet hogy mit lehet vele kezdeni? Pár trénerrel már beszéltem, de mindenki azt mondja hogy dac korszak... Ő már a sokadik agaram és még soha nem jártam így. Kezdek kétségbe esni, hogy mit rontottam el...



2020. szept. 11. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kan , vagy szuka?
2020. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuka és még ivaros.
2020. szept. 11. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én nem viselkedésbeli problémára tippelnék. El kéne vinned állatorvoshoz. Mennyit iszik?


És van valami eltérő amit furcsálsz? Hőmérsékletét kéne csekkolnod.


Ha nem fizikális el képzelhető, hogy a többi állat leuralja, és ezért:

Ha összecsapás lehetősége áll fenn, a "gyengébb" kutya gyakorta lefekszik, így jelzi behódolását. Szétváláskor rendszerint mindkét fél elvégzi "kisdolgát".

2020. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Teljes behódolás: a kutya behúzza farkát, lehajtja fejét, kerüli a szemkontaktust. Oldalára gördül, feltárja hasát, egyik hátsó lábát felemelve. Ha fél, akár be is pisilhet. Ha nem fél, akkor feltartott fejjel és füllel mutatja ki bizalmát.


3-as vagyok.

2020. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem szeparációs szorongás.

Nekünk menhelyes keverékünk van, neki is volt ilyen korszaka. Szobatiszta lett, majd jött egy olyan időszak, hogy este, amikor kiraktuk a hálószobából és aludni mentünk mindig bepiszkított, hiába volt meg a szokásos esti sétája. Amint eltűntünk a szeme elől, gyakorlatilag meg is volt a baj. Kutyaiskolával oldottuk meg, kötődési tréninggel meg a többi ilyen dologgal.

Ettől függetlenül, ha új helyen vagyunk még mindig előfordulnak balesetek. Volt olyanra példa, hogy anyukámnál töltöttük a hétvégét, és a kutyát a megszokott módon kiraktuk a hálóból éjjelre. Fél óra múlva anyám dörömbölt az ajtón, hogy a kutyánk rommá kakilt mindent és azonnal takarítsunk fel :D Végül bejött hozzák a kutya is a hálóba, de például nyaralni emiatt nem is visszük magunkkal. Nem vagyunk benne biztosak, hogy akár csak egy reggeli erejéig is nyugodtan otthagyhatnánk szobában.

Szerencsére ma már ez ritka, itthon elvan egyedül, nincsenek balesetek, maximum ha nagy vihar van odakint.

2020. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

-izgatottsag is lehet: noverem kutyaja rendre becsurgat amikor átmegyek latogatoba annyira orul nekem


-talan keves a 3 seta, vagy a setak kozotti ido hosszu neki


-elkepzelheto, hogy sokat iszik … mostanában ujra eleg meleg van


-de termeszetesen egeszsegugyi problema is elofordulhat

2020. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A többi állat nem bántja, bár ő a legkisebb, méretben már ő a legnagyobb. Van mellette egy 7 és egy 2 éves macska, illetve egy 9 éves tacsi keverék, őket már nehéz kirobbantani a kis világunkból és már nem harcolnak a dominancia miatt, ráhagyják a kicsire. Orvoshoz nem tervezem vinni, mert ha itthon vagyok vele egész nap és mellettem ül, ha belefeletkezem a munkába és kimarad az ebéd utáni séta és csak 2x megyünk le egy nap akkor is kibírja, szó nélkül (ilyen ritkán van, inkább rendszeresség van). Inni hogy pontosan mennyit isznak passz, napi 2x cserélem nekik a 2 literes ivósba a vizet, ha csak nincs extrém meleg, akkor nyilván van hogy 3/4x is.

Szeparációs szorongásra pedig pont a játékok, kongok vannak, legalábbis eddig mindegyiknél bevált, de akkor utána nézek.

2020. szept. 11. 12:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!