Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Samoyed kutyust szeretnék....

Samoyed kutyust szeretnék. Mik a tapasztalatok vele? Hogyan viszonyulna egy viszonylag kisebb testű kutyához? :)

Figyelt kérdés

Akinek van Samoyed kutyája vagy közelebbről ismer ilyen kutyát, mi a véleménye róla?

Szépnek szép, de érdekelne a jelleme is,mennyire kezelhető könnyen a fajta?

Mozgás igénye akár másik fajtához hasonlítva?

Barf vagy egy jobb táp illene inkább egy ilyen kutyához?


Ha bármi egyebet is tudtok róla az is érdekelne, köszönöm. :)



2020. szept. 15. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem való neked, ha annyit sem tudsz róla, milyen mozgásigénye van.
2020. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mert nyílván mindenki tájékozódás előtt csak úgy magához vesz egy kutyát, vagy úgy születik, hogy mindent tud.

Nyílván utána is fogok nézni, a tenyésztő is fog mondani róla ezt-azt, személyes tapasztalat érdekel nem a gyakoris fröcsögés.

El ne kezd nekem a szaporítós dumát is, felesleges kört futnál, kennelből fogom venni.

2020. szept. 15. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Kedves, csak nehezen bírja az egyedüllétet. Én a barf etetéste szavazok, vagy egy freeze-dried menüre. A mozgásigénye inkább nagyobb, de a mentális fárasztása fontosabb.
2020. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Milyen helyen laktok? Lakás, kertes ház? Klíma van?

Egyik nagynénémnek nem pont ez, de valamelyik szánhúzó fajta kutyája volt, neki lakásban még télen is melege volt például, nagynéném külföldön, Északabbra él, ahol hűvösebb van, néhányszor, mikor a kutya már idősebb volt és hazalátogattak, a kutyát is hozta már magával. A szami hasonló bundás, úgyhogy erre figyelni kell.

2020. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kertes, de elsősorban nem szeretném oda kint tartani, legfeljebb kiengedni amikor ki akar menni, jobban szeretnék valami olyat amivel járhatom a várost, a környéken lévő erdőt, parkokat..

Gondoltam egy szánhúzó sétálni és futni is szeret, első sorban mozgásnak ezt tudnám biztosítani.

Klíma van, 22 fokra van állítva ált. Szerintem az nem meleg, vagy legalábbis a kinti levegőnél hidegebb.:D


Köszi :)

2020. szept. 15. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 22 jó, csak azért írtam, mert nekik azért kell a hűtés, akkora bundában nekünk is melegünk lenne. :-)
2020. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szőrápolás fontos, naponta kell fésülni ha nem akarod magad megszívatni. :D szó szerint minden meglátszik a szőrén. Nemigen kedveli a 30 fokot, szóval nyáron kell hűteni, kell neki valami pancsoló, meg árnyék/klíma.


Energiabomba, szóval sokat kell fárasztani fizikailag, plusz agyilag sem árt, mert talál magának elfoglaltságot ha épp nem érsz rá. :D


Futást maximum csak késő este javaslok nyáron.

2020. szept. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jha és ha elkezd vedleni, akkor kb agybajt kapsz majd, szóval én vettem egy furminátort és azzal fésülöm. Egy vödörbe begyűjtöm a szőrt a kertben, a madarak meg tavasszal elviszik, hogy azzal béleljék ki a fészket. :D
2020. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!