Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a 9 hetes...

Hogy szoktassam le a 9 hetes labrador retriever kutyamat a harapasrol?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes labrador retriever kutyam es nem tudom leszoktatni a harapasrol mar egy csomoszor megharapott es ha raszolok akkor meg jobban csinalja.Es mar eleg elesek a fogai is.
2010. aug. 6. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
na ezért kellett volna az anyjánál hagyni 8 hetes koráig
2010. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
ja, amúgy rángasd meg a nyakát, ahogy az anyja csinálná
2010. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
idővel kinövi, de addig is kapjon olyan játékokat amit rághat
2010. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha jobban csinálja akkor nem elég kemény neki a figyelmeztetés. És ne várd hogy leszokjon róla, neked kell leszoktatni. Ha nem elég amit csinálsz akkor próbálj valami olyat ami elrettenti. Kiabálj rá, rázd meg, fog be a száját (farkas is alkalmazzák egymás között), csap a fenekére. Nem fog belehalni.
2010. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De hiaba kiabalok akkor egy 5 masodpercig abbahagyja es utanna megint kezdi.Jatekja is van 4 .Megutni nem akarom bar a multkor racsaptam egy kicsit mert szetszette a papucsomat es ugy meg harapott hogy verzett.Es amikor rautottem sem hagyta abba.
2010. aug. 6. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első is írja, sajnos ez az "átka" annak, ha túl korán van elválasztva az anyjától.

Az én yorkim 6 hetesen került hozzám anno, bár őket az anyjuk elzavarta, azért nem maradhattak mellette. És ő is piszkosul harapott, volt, hogy véresre marta a kezem. Neki ez játék, és minél jobban próbálod fegyelmezni, ő annál jobban beleéli magát. Sajnos azt, amit a kutyamaminak 1 hét alatt megtanított volna neki, Te nehezen fogod tudni.

Én csináltam olyat, hogy amikor harapott, megfogtam az alsó álkapcsát (óvatosan, mert még gyengák a csontjai! de határozottan, hogy ne tudja elhúzni) és kb. 1 percig nem is engedtem el. Aztán határozottan megmondtam neki, hogy nem harapsz!

Na ná, hogy 2 perc múlva már megint harapott.

Azt is csináltam, hogy egy marha nagyot sikítottam, és ott hagytam őt. Egyáltalán nem foglalkoztam vele legalább negyed óráig. Egy kutyának ez a legnagyobb büntetés, ha a gazdi nem akar vele foglalkozni. De ebből megtanulja.

Nem fog menni egyik napról a másikra, de türelem, idővel leszokik róla!

És legyenek játékai, amiket rágcsálhat.

2010. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha abbahagyja az jó. Ő még kicsi nagyon kitartónak kell lenni. 5 másodperc múlva úgyból rá kell szólni. Ez arról szól ki a kitartóbb. És bizony ha visszaharap akkor muszáj keményebbnek lenni mert úgy látszik nagyon akaratos.
2010. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

1, Elkapod a tarkójánál a bőrt, és annál fogva rendesen megrázod, mert tényleg így csinálnak az anyafarkasok is a kölyökkel, ha tilalmas dolgot művelnek.


2, Az orra a legérzékenyebb része. Rá kell koppintani, de nem a fekete részre, hanem fölé, és nem akkorát, hogy vérezni kezdjen, csak határozottan, hogy tudja, te vagy a falkavezér.


3, Próbáltad már fülharapással? Állítólag beválik, az enyémnek elég volt az orrakoppintás.


4, HA MÉG MINDIG CSINÁLJA, csak akkor:

a pofi kétoldali nyomásával kinyílik a szája, akkor pedig a kezedet ujjal előre belenyomod a szájába, ameddig megy. Tiltakozik, húzza vissza magát (fogd a tarkóját, nehogy kitolasson), próbál harapni, de te nem húzod vissza, csak pár másodperc után. Akkor krákog, köhécsel, és egy darabig nem harap. Ha újra csinálja, újra benyúlsz a szájába, és ha látod, újra készül, mutatod neki a kezedet, hogy tudja, mi lesz, ha megint harap. Pár alkalom után megtanulja, hogy nem szabad.

De ne vidd túlzásba, nem hánytatni akarod, a torkába ne nyúlj, csak kényelmetlen legyen neki a szájában a kezed, hogy ne tudja becsukni a száját, és ne tudjon nyelni. (Bocs a módszerért, volt már harapós kölyökkutyám, tuti beválik.)

2010. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2010. aug. 7. 19:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne kiabálj vele! Ha nagyon fáj üss az orrára de ne erősen, mert ott érzékenyek. Én az én kutyámnak (labrador) adtam egy focilabdát, amit ugyan kirágott de jó játékra, és engem se harapdos.
2010. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!