Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » CricksyDog tápról mit gondolto...

CricksyDog tápról mit gondoltok? Etet ezzel valaki? Akár hányszor felmegyek facebookra feldobja őket,gondoltam most már rákérdezek.A kommentek alatt rengetegen dícsérik,de hát sokan a sima bolti vacakokat is..

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem túl nagy a marketing körülötte és ehhez képest nagyon kevés adatot közölnek a tápjukról.

Ilyesmikre gondolok, hogy kijelentik: "kutyusod kiszabadul az ételallergiája fogságából, újra tünetmentes lesz" vagy "kutyusod érzékenyebb immunrendszere megerősödik" de ezt semmivel sem támasztják alá, csak annyival, hogy a búza- glutén- és csirkementes, de ezt ebben az árkategóriában már elég sok másik táp is tudja. Ezzel szemben mondjuk a naturavetal saját honlapja sokkal szimpatikusabb, ahol leírják, hogy ők nem adnak szintetikus vitaminokat a tápjukhoz, mert szerintük a természetes jobban hasznosul és ehhez mellékelnek egy leírást, ahol megnézheted, hogy az adott gyógynövények milyen célból, milyen vitaminforrásként kerülnek a tápba. Illetve azt is nagyon részletesen leírják, hogy milyen eljárással készül a táp (hidegen sajtolt, hántolatlan szénhidrátforrások stb.), a criksydog ezt sem tünteti fel.

Amit még nagyon hiányolok, hogy a criksydog a saját honlapján azt sem tünteti fel, hogy mondjuk a Ted Bárányos tápja hány százalékban tartalmaz bárányt és mivel húsevő állatokat etetnénk vele ez lenne az egyik legfontosabb információ. Az, hogy az analitikai összetevőknél hány százalék a fehérje ezzel nem függ össze, mert azt szintetikusan is hozzáadhatják és lehet úgy is 24% (ami egyébként elég kevés), hogy annak a bárányból származó fehérjéje csak ennek töredéke.

Nekem, de ez már csak tényleg személyes vélemény, kicsit agresszív a kommunikációjuk, nem tudom szó szerint idézni, de az egyik hirdetésük lényege, hogy konkrétan mérgezed a kutyádat, ha nem az ő tápjukkal etetsz. Ha esetleg ezt tényleg részletesen levezetve, megindokolva, adatokkal alátámasztva írnák, akkor még el is gondolkoznék rajta, de így csak lóg a levegőben és kicsit hiteltelenné is teszi az egész kijelentést.

A facebook dicséretek között én volt már, hogy találtam olyan kommentet, aki leírta, hogy az ő kutyájának hasmenése lett ettől a táptól, na ez pár óra múlva már el is tűnt. Nyilván figyelni kell, hogy ne rombolják a marketingjüket, ha már ennyit invesztáltak bele, ráadásul ha jól értem ők egy viszonylag kisebb magyar cég, nehéz fennmaradni a tápgyártó iparóriások között, de azért ez is elég sok bizalmatlanságra ad okot.

Amikor a kutyámnak előjött tavasszal egy elég durva (valószínűleg inkább környezeti) allergiája elgondolkoztam a tápjukon, de engem ennyivel nem győztek meg, attól még, hogy azt mondják, jobb lesz a kutyának ez a táp még nem hiszem el, nekem kellenek az adatok, hogy pontosan milyen összetételű a táp, mit tud azon kívül, hogy csirke- meg búza-gluténmentes (számomra ez is érdekes, hogy miért nem azt írják rá, hogy gabonamentes?), szóval én nem mertem kísérletezni vele.

Ettől függetlenül kíváncsi vagyok én is a többiek tapasztalatára, aki etetett/etet vele, hogy tényleg olyan szuper-e mint írják, nekem ha itt, teljesen függetlenül a criksydog felületeitől valaki azt írja, hogy nekik tényleg bevált az sokkal hitelesebb.

2020. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tatabike válasza:
Egyes válaszolónak: a szintetikus vitamin meg a természetes ugyanaz, egy nagy baromság, hogy a természetes jobban hasznosul, ugyanaz a vegyület mindkettő. Természetes forrásból meg lehetetlen is lenne fedezni az élőlények vitaminszükségletét, szóval aki azt állítja, hogy a tápjában természetes van, az szinte biztos, hogy hazudik. Ne vicceljünk már, egy ember napi vitaminszükségletéhez több kilogramm zöldség és gyümölcs kellene, tízezrekbe kerülne 20 szem c-vitamin pl.
2021. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kutyakajas.hu-ról másolva!

[link]


Sőt, arra is van bőven példa, hogy egy szuperül összerakott, gusztusos reklám mögött silány minőség áll. A Kutyakajás saját véleménye alapján ezek a tápok a kutyatáp minőségi sorrend alján kapnának helyet.


Tökéletes példa erre a CricksyDog tápok. A legnagyobb pozitívuma a CricksyDog tápoknak a marketingje. Fantasztikus munkát végeznek! Meg is van az eredménye: ahogyan a purina kutyatáp vélemények a Purina tápokat, úgy a cricksydog vélemények is istenítik ezt az eledelt. Azonban közelebbről szemügyre véve, ha lehámozzuk a csilli-villi külsőt csupán egy középszerű, alig prémium minőségű kutyaeledelt kapunk.

jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!