Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitsam a szuka kutyáma...

Ivartalanitsam a szuka kutyámat? 100%-an bizonságos? Kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Nem lehet a kutyámnak semmi baja, nagyobb fájdalma? Nem szeretném se tenyészteni, se szaporitani, öszvissz egyszer szeretnék kiskutyákat. Csak nekem az ivartalanitott kutya, olyan mintha nem lenne teljes. Kb. mennyibe kerül?Szerintetek mi legyen?
2010. aug. 6. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmi sem 100%-osan biztos, de ha a kutyád egészséges és nem túl öreg akkor nem lehet baj.

Légyszi ne ellesd egyszer sem. :( Nagyon sok árva kiskutya van, inkább fogadj egyet örökbe vagy menj el a menhelyre és segírsd őket felnevelni! A kutyának sem jó, kvázi megerőszakolják aztán meg szenvedhet a kölyökkel.

Fájni fog neki egy kicsit hiszen felvágják... Az én kutyám most ivartalanították és képzeld amikor kitisztult a feje már házat akar őrizni! :D Egyáltalán nem nyüszített vagy valami, hogy fájna neki, evett, játszott. És nem változott meg. Én is úgy gondoltam hogy így kevesebbnek érezni, de tudod már eszembe sem jut hogy ivartalanítva van és ugyanúgy érzek iránta. A macskám is ivartalanítva van és sokkal boldogabb mint azok akik folyton szülnek. Az nagyon változó.

2010. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

100%-san biztonságos nincs, minden műtétnek van kockázata az altatás miatt, de ez minimális, hiszen ez rutinműtét, nem fog fájni neki, tovább fog élni, nem lesz gond tüzelésnél, nem lesznek ivarszervi daganatai, nem lesz álvemhes


amúgy meg minek akarsz kiskutyákat? törzskönyves a kutyád, megcsináltatod az egészségügyi szűréseket, van pénzed az oltássorozatra a kölyköknek, lesz gazdájuk????

2010. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
*az ÁR nagyon változó. Nekünk 21 ezer volt, de ebben inygen chip van és főváros mellett! Vidéken sokkal olcósbb, és vannak nagyon akciók is!
2010. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
100 %-ig biztonságos. Ez egy hasi műtét, amelyet altatásban végeznek. Műtét előtti napon sem enni, sem inni nem szabad adni a kutyusnak. Az én kutyám másnap már az ágyra is felugrott - gondolom, hogy addigra már talán a sebe sem fájt annyira, ha képes volt felugrálni. Néhány nap múlva vissza kell vinni a kutyust varratszedésre. Az ár változó, nincs fix ára, állatorvostól függ. Szerintem csináltasd meg a műtétet. A kutyusod ettől nem lesz "fogyatékos", viszont teljesen biztos lehetsz benne, hogy nem lesznek nem kívánt kiskutyák.
2010. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

én akcióban 14000 ért csináltattam, azóta is éli vidám életét a kiskutyám.sokkal önfeledtebb, mert gyerekkora elnyúlik, imád kiskutyákkal játszani, persze nagyokkal is.

:)mindenképp csináltasd meg.

hogyne lenn teljes kutya. sőt.. rengeteg betegséget megelőzhetsz vele!

én már 4 hónaposan ivartalanítottam mert 4 és 6 hó között a legjobb.

2010. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Ne szeressél kiskutyákat, azt bízd a tenyésztőkre.

Egy kutya szervezetét megviseli az elletés, felesleges, időigényes, és drága...

Nemrég 2 ismerősöm törzskönyves kutyái szültek, az egyiknek a hátsó lábában mentek tönkre az izületek, pedig nem nagytestű (puli), másik ismerősöm törpe schnauzerének pedig 2 emlőjében is tályog keletkezett, nagyon csúnya:(

Az ivartalanítás ára a kutya méretétől függ, de olyan 15-30 ezer Ft között van.

Az én kutyám tavaly ősszel lett megműtve, mert álvemhes lett a 4. tüzelése után. A cicijei tele voltak tejjel, és be is gyulladtak. És mivel úgysem akartam vele kölyköket, így az álvemhesség után azonnal megműttettem.

Butaság, hogy "csonkításnak" gondolod a műtétet. Semmi nem látszik külsőre, és a kutya természete sem fog változni. Illetve az enyém sokkal játékosabb lett azóta:)

Én ajánlom, hogy műtesd meg, csak jót teszel vele.

2010. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
rendben, és hol a jobb, dokinál, vagy kórházban? mire kell utána vigyázni?
2010. aug. 6. 22:35
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Utána semmire,a varratszedésig jó rajta hagyni a gallért amit ad a doki,hogy ne psizkálja a sebet.


Az enyém is ivartalanított,levert volt tüzelésnél szegény.

Mindenképpen jó megcsináltatni ha valaki hobbi kutyát vesz,továbbél,csomó halálos betegségtől megmented stb...

2010. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

22:19 vagyok

Az én kutyusom nem volt hajlandó a gallérban lefeküdni aludni, úgyhogy levettem róla. Akkor rögtön hajolt is a varratok felé, és mondtam neki, hogy ahhoz nem szabad hozzá nyúlni, mert baj lesz:)

Megértette, és egészen a varrat szedésig (1 hét) meg sem próbálta bántani a sebet:) Szépen begyógyult neki, a varratokat 5 mp alatt kiszedték. A vágás nyoma teljesen eltűnt 1-2 hónap után.


Igazából rutin műtétnek számít, szóval nem hiszem, hogy állatkórházba kellene vinni ezért.

De ha nincs közel a tüzelése, akkor várj még néhány hetet, mert ősszel sok helyen van ivartalanítási akció. Nekünk 6.000 forint volt az amúgy 14 ezer forintos műtét:) (tavaly októberben)

2010. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
77%

Kedves kérdező:

Jelenleg 3 ivartalanított kutyám van, de ez csak átmeneti, mert nemsokára még 2 megy a kés alá.

Megértem az érzésed, én is úgy vagyok minden alkalommal, hogy sajnálom a kutyát, de tudom, hogy az ő érdekében teszem. 9 évesen meghalt az egyik kutyusom, mert folyton halasztottam a műtétet. A végén lett egy emlődaganata és egy gennyes méhgyulladása. Sosem bocsátom meg magamnak, hogy nem vittem el egy évvel korábban, csak azért mert mindig elköltöttem a pénzt. Az időben ivartalanított kutyáim bezzeg megélték a 14 és 15 éves kort.

Minden műtétnek van kockázata, de ez elhanyagolható az előnyökhöz képest.

Én nem szoktam gallért tenni rájuk, mert az elsőnél tapasztaltam, hogy szegény semmit nem tudott aludni tőle. Különben sem sokat érne, ha ő nem tudja nyalogatni, de a többiek megtennék.

A szukákra ráteszek egy ócska pólót, megcsomózom a hátán.

Így nem csak a piszkálást előzöm meg, de piszok sem megy a sebbe a kertben.

2010. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!