Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet az össze gubancol...

Igabcsy kérdése:

Hogyan lehet az össze gubancolódott, kissé rasztásodott kutyaszőrt kifésülni?

Figyelt kérdés

Berni pásztor kutyánkat rendszeresen fésüljük, de az álla alatti nyakrészen gyakran kimaradt. Most már a fésűvel képtelenség rendesen kibontani, mert ezen a területen a szőr közvetlen a bőrfelszín fölött kisebb csomókba összeállt.

Mit tudok tenni vele?


2010. aug. 7. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet kutyára való balzsamot kapni.Próbáld meg azzal ,vizesen bekenni és óvatosan széthúzkodni,majd átfésülni.

Ha nem válik be,akkor csak az olló marad.Le kell vágni a rasztás részt.Nem lesz valami szép,de majd kinő...

Ha nem érzékeny a bőre,akkor szerintem a hajbalzsam is megfelel.

2010. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni direkt bontó fésűt:


[link]


[link]


"Tükrös" fésű:


[link]


Sima kefe:


[link]


És fésülő spray:


[link]



de a honlapon még találsz más szuper filcbontókat is.


Én ajánlom,hogy inkább drágább keféket vegyél,azok sokkal jobbak csomóbontáshoz.


Én mostanában ha van csomó,akkor a tükrös fésűvel bontok,így:


összefogom fent a csomót egy kézzel,és oldalról elkezdem kikefélni.Egy ideig csak kisebb szőrrészek jönnek ki,de ahogy haladsz befelé egyre jobban szétválik a csomó.Ekkor újra összefogom de már külön külön a szétbontott de még összeálló részeket,és ugyanúgy elkezdem fésülni.


Egyébként ahogy hazaérünk a sétából azonnal levesszük a nyakörvet,mert sok esetben az okoz csomót.

2010. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is járt így. :S

Kell egy jó erős fogú fésű, ami nem túl sűrű és lehetőleg fém legyen. Megfogod a csomót és a közepébe belemélyeszted a fésű fogait, majd egy határozott, erős mozdulattal megtéped, de úgy, hogy közben a csomót nagyon erősen tartsd a kutya bőrénél, hogy a bőrt ne húzd meg, így nem okozol fájdalmat. Majd ahogy bontódik a csomó, haladsz befelé a bőr felé, a lényeg, hogy egész a szőr tövénél fogj rá, mert úgy nem fogsz fájdalmat okozni. Iszonyatosan babra munka és nagyon fárasztó, de meg lehet csinálni. A goldenünket ezzel a módszerrel három óra alatt bontottam ki. És nem kellett ollót használni. Ha van hozzá türelmed és energiád és a kutya is tűri, megmarad egy helyben ilyen sok ideig, akkor meg lehet próbálkozni vele.

2010. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és nekem egy 200 forintos fésűm van, azzal csinálom. :D Szerintem bontáshoz kefe nem való, csak a fésű. De próbálj ki többféle megoldást és látni fogod az eredményt. Sok sikert!
2010. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló által linkelt első kép a bontófésű, olyat használj!
2010. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Nekem ez vált be: [link]

Fontos, hogy kívülről haladj a bőr felé, fokozatosan bontva, akkor nem téped ki tőből a szőrét és nem fog fájni neki.

2010. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem muszáj azonnal "szépnek" lennie a kutyusnak, akkor én levágnám a rasztás részt, akkor szépen visszanő a szőr. Vagy ha nem szeretnél vele bajlódni, akkor vidd el egy kutyakozmetikába, ott megcsinálják nagyon szépen és nem is drága.
2010. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Bontó fésünk van, ilyennel szoktam én is fésülni.

2010. aug. 15. 15:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!