Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell venni egy tacskó...

Mit kell venni egy tacskó kutyának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem sokára fogok kapni/ venni egy tacskó kutyát írtam egy listát hogy mit kell vennem csak nem vagyok biztos abban hogy mindent felírtam amit kell

2020. okt. 8. 20:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem aggódod túl, ha nem volt kutyád mostanában, akkor sok alap dolog kell (pl póráz, tál stb).


Én hámot is vettem, abban hozták a kutyát, és olyanban is sétáltatom az enyém. Tud húzni ezerrel, és az asszony folyton meglazítja a nyakörvet (mert hogy 'biztos szoros szegény kutyának'), igy meg ha nagyon húzna, kijönne a feje a nyakörvből (volt már rá precedens sajnos, majdnem az autó alá szaladt), tehát marad a hám...

Autóba ha szállítom, FRESSNAPF-ban vettem a hámra kapcsolható és a biztonsági öv helyére bedugható adaptert, elvileg igy szabályos szállítani, na meg ha fékezek, nem tud előre esni, de van mozgástere is (az egész hátsó ülést uralja :) állitható amúgy az adapter hossza). Nem drága és nagyon hasznos.

Én vettem még +1 nyakörvet, egy átlagos +egy kicsit hosszabb pórázt is, meg +1 hámot, sáros-esős-havas időben sétáltatva vizes-koszos tud lenni mindegyik, ha megmosom, vizesen nem lehet a kutyára adni, napi 3 sétánál kell, hogy ne vizes nyakörvben-hámban sétáljon. Vettem még egy erős karabínert is, ha valahol hirtelen ki kell kötni a kutyát, az egyik póráz csak sima hurkos végű, azzal nem tudnám csak karabínerrel (pl. egy fához amig megkötöm a cipőfűzőm, vagy pl telefonálni kell és meg kell állni elővenni a telefont, szatyor van nálam és hirtelen kevés a kéz, ATM-nél pénzfelvétkor jó ha rögzítve van a kutya, nehogy elszaladjon közben, ilyesmi miatt).

Nekem a hordozható itató kulacs nem jött be, folyton folyatott a kupakja, inkább egy sima 0.33 vagy 05 literes ásványvizes palackot viszek magammal, és tenyérből itatom (onnét iszik ha szomjas, a palack kiöntőjéből nem akar inni). Annyi az előnye az olyan itatós palackoknak, hogy általában karabínerrel övre akasztható.

Ha utcán sétáltatod érdemes fényvisszaverős hámot/pórázt venni, vagy világitós (NEM VILLOGÓS) biszbaszokat a nyakörvre, vagy világitó nyakörvet. Sajnos sokat kellett hajnalban-éjszaka sétáltatni, illetve eléggé elcseszték a közvilágitást felénk pár éve és nagyon sötétek az utcák már este is, sok a kutyás, jó ha messziről látják a kutya nyakában a fényt, nem minden kutya jön ki egymással, rutinos gazdik már ismerik a környéken sétáltatott kutyákat, nem baj ha messziről felismerik hogy esetleg el tudják kerülni két egymással acsarkodó kutya találkozását.

Esetleg kullancs kiszedő csipeszt érdemes tartani otthon....

2020. okt. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni fertőtlenítő sprayt, pl amivel injekció előtt be kell fújni a bőrfelületet, mondta a gyógyszertáros hogy kutyára is lehet használni ha sebet kell fertőtleníteni. Konkrét márkára nem emlékszem, szerintem egy átlagos városi gyógyszertárban tudnak adni ilyent (én BENU gyógyszertárban vettem magamnak, de jó tudni, hogy a kutyára is alkalmazható ha valami baja lenne). Ezt is érdemes tartani, sajnos előfordul hogy a kutyus belelép valamibe vagy összekap másik kutyával, egyéb sérülést is könnyen összeszedhetnek.
2020. okt. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!