Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya meddig emlékszik...

A kutya meddig emlékszik arra, hogy valahova elásott valamit?

Figyelt kérdés
Kiskutyám, ha kap csontot (bőrt), rögtön elássa egy fa alá, de sosem szedi ki, csak ássa oda a többit. Gondolkoztam, hogy kiszedjem-e, mert így mindig újat kell neki adni, de ha emlékszik rá, hogy oda ásta, és ki akarja szedni, de nem lesz ott, biztos nem fog örülni.
2010. aug. 8. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szag alapján tudja,hogy mit hova ásott el.Az én kutyám pl a csirkecsontot rögtön megeszi,de a disznót és a marhát elássa és később eszi meg.Volt hogy kilestük,mert mi sem tudtuk,hogy azt megeszi e még valaha,és igen=) Olyan este 9körül kezdte el kiásni,a felét megette,a másikat visszaásta.De volt,hogy a jutalomfalatokat is elássa. A doki azt mondta,hogy azért mert nem éhes,nem kell neki és elrakja későbbre.
2010. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Az enyém mindig éhes, folyamatosan habzsol, de már így is kicsit nagyobb a hasa a kelleténél, ezért csodálkozom, hogy "raktároz". És én nem láttam, hogy valaha is előásta volna.

Másoknak mi a tapasztalat?

2010. aug. 11. 16:16
 3/5 anonim válasza:
100%
Ugyanígy vagyok én is,kicsit duci a kutyusom,de ugyanúgy raktároz..:) Ez ösztönös,minden kutyában ott a tudat,hogy "Na jó most úgy sem vagyok már éhes,elrakom hátha kell majd" vagyis valami ilyesmi.Még akkor is ezt csinálja,ha hozzá van szokva az örökös habzsoláshoz.:) Az én kutyusom is mindig elás mindent,de eddig én sem vettem észre hogy előszedte volna =)
2010. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Most vettem észre, hogy éppen a csontját rágja. Úgyhogy megtalálta, és kiásta :) Akkor nem fogom kiásni, nehogy kétségbeessen, hogy elásta és eltűnt.

2010. aug. 11. 18:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom elég sovány, valószínűleg ilyen alapból is mint pl. az agarak. Ő is elássa a csontokat, de még a zsömlét meg a kenyeret is :D De én sem láttam még hogy előszedte volna.
2010. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!