Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasolnáto...

Milyen kutyafajtát javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Az év nagy részében egyedül élek egy nagy kerttel rendelkező családi házban és szeretnék egy kutyust, főként a magányosság ellen. :)

Elsősorban közepes termetű kutyára gondoltam. Olyan fajtát szeretnék amelyik kedves és éber természetű, lakásban és kertben is tartható. Mivel napközben dolgozom (kb. délután fél négyre érek haza), ezért mindenképpen olyat szeretnék, amelyiket egyedül lehet hagyni napközben, és egyedül is "elvan". Amikor a munkában vagyok, akkor szeretném, ha nem a lakásba lenne bezárva, hanem a kertben lenne és ott "találná fel magát",de nyilván pl. egy extrém időjárási helyzet ezt felülírná. A délutánjaim és a hétvégéim viszont szabadok, ekkor tudnék vele sokat foglalkozni.

Előre is köszönöm! :)


2020. okt. 12. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Golden retriever. Labrador. Angol buldog
2020. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Goldit én azért nem ajánlom, mert nem lenne olyan boldog kutya-élete, mint amit megerdemelne.

O nagyon tarsasagszereto.

Nálunk is goldi van, néha amikor elmegyünk otthonról olyan szomorú fejet tud vágni, hogy belebolondulok 😄


Viszont esetleg fajmentesnel érdeklődj, ha ott esetleg van egy olyan, akinek nehéz sorsa volt, és már az is a mennyország neki, amit te tudsz nyújtani:)

(Ami nem kevés, nem bírálni akarlak, félre ne erts)

2020. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a mudi jó választás lehet neked.


A fent említett labrador és golden szerintem még egy jó kennelből is lehet nem túl egészséges (dp, epilepszia, allergiák stb.) az angol bulldog meg egy genetikai zsákutca, ráadásul sem a hideget sem a meleget nem bírja.

2020. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Golden retriever, labrador, vizsla, agár.


Golden retviever: kifejezetten barátságos és aranyos. Egyedül is megvan ha úgy lenne.


Labrador: Same.


Vizsla: egyedül is elvan, de ember centrikus. Nagyon hálás eb.


!!! Az agárt csak akkor ajánlom, ha sportos vagy és viszed futni rendszeresen !!!

2020. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Lehet szokatlan lesz, amit írok, de mi elmentünk egy menhelyre, és elmondtam, milyen kutyát szeretnék, és olyat is kaptam.

Gyakorlatilag megmentettem egy kedves, csodaszép kutyus életét ahelyett, hogy valami drága fajtisztát vettem volna, amit úgyis valaki örökbe fogad.

Sokszor - mikor sétáltattam - megálltak és megjegyezték, milyen szép kutyus. Pedig eleve 7 éves volt, mikor elhoztam.

Még majdnem 4 boldog évet velünk volt.

Tudom, manapság ciki menhelyről örökbe fogadni kutyust, mert: "Fúj! Mit szólnak majd Instán meg Físzbukon, hogy egy korcsot fogadtam örökbe egy méregdrága fajtiszta helyett..."

Ott is találsz gyönyörű kutyákat - fajtisztákat is - és megmentenél egy életet! Gondold át!

2020. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Menhelytől/fajtamentéstől egyáltalán nem zárkózom el!

A kérdésemben a "fajta" szót a tipikus személyiség jegyekre használtam inkább.

2020. okt. 12. 21:36
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem a kérdésre válaszoló válaszom van de mégis szeretném megosztani:

Sétáltattam a kistermetű keverék kutyámat mikor egy idős hölgy elkezdte dicsérni milyen aranyos (ő is kutyát sétáltatott, máltai selymet), megkérdezte tőlem milyen fajta mire én azt mondtam hogy keverék erre elkezdett háborogni hogy hogy merek utcára vinni egy ilyen korcs kutyát, sintértelepen lenne az ilyeneknek a helye aztán tovább ment de látszott a lenézés a tekintetében.

2020. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
#7 😤😤😤😤😤 az ilyen nőnek lenne inkább ott a helye 😥😥😵😵
2020. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!

Köszönöm, hogy leírtad a történetedet, sajnálom, hogy ez történt Veled és a kutyusoddal.

Kérlek Bennetek azonban, hogy ne ebbe az irányba menjünk el, én egyáltalán nem "nézem le" a menhelyes kutyákat!!!

Nekem nincs Instagram fiókom,a Facebookra pedig kb. 6 évvel ezelőtt tettem ki utoljára képet, nem másoknak akarok villogni a leendő kutyámmal, hanem a saját (és persze a kutya) boldogsága miatt szeretnék egy társat.

Talán úgy lett volna helyesebb megfogalmaznom a kérdésemet, hogy melyek azok a fajtajellegek, amik az én életvitelemhez passzolnak.

2020. okt. 12. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
En egy nagytestut ajánlanék, egy nagy nyugodt mackót. Ujfundlandi, Bernathegyi, Bernipasztor ...
2020. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!