Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészteni szeretnék Ausztrál...

Tenyészteni szeretnék Ausztrál juhászkutyát, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

2 éve ment el a kiskutyám a szivárványhíd túloldalára, ő ausztrál juhász volt (természetesen törzskönyvezett, fajtatiszta). Csodálatos fajta. Most jutottam oda, hogy lelkileg belefér egy új jövevény.

Az lenne a célom, hogy legyen egy saját kanom és szukám, akiktől évente lehozok 1 almot. Természtesen kiállításra is járnék velük, és NEM a pénzért csinálnám, az se érdekel ha 0-ra jövök ki belőle, vagy veszteségesen, az a célom, hogy egészséges kiskutyák legyenek.


Arra gondoltam, hogy cseh tenyésztőtől hoznám a kant és a szukát magyartól. Kb egy év különbség lenne köztük, hogy megfeelő időt fordítsak a kiképzésre, nevelésre.


Anyagi akadály nincs, nagy házban lakunk méretes kerttel és otthonról dolgozom.


2020. okt. 14. 12:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Az nem tenyésztés, hogy egy állandó kan-szuka párosításból folyamatosan termelsz kölyköket.
2020. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%

És mit csinálnál az évi egy alommal? Nincs még elég felesleges kutya a világon? Tele van minden menhely, alapítvány, sintértelep.

Nem kell kutyákat gyártani, mert szeretnél egy új kutyust.

2020. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%

Nézz utána, miből is áll a tenyésztés.

A lehető legjobb vérvonalat hozni.

2020. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
A tenyésztés nem így működik, hogy fogok két állatot aztán ezerrel párosodjanak és a nőstény meg elljen állandóan...... Ezt "kistermelő" szaporítók csinálják.
2020. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Ezt ilyen formában engedd el. Van több, "hogyan legyek tenyésztő" kérdés is az oldalon ott jól leírják, hogy mivel végzettség és/vagy papírok kellenek hozzá.


Amúgy inkább vegyél egy olyan szukát tenyésztőtől, akitől leakarna hozni egy almot, fedeztesse be, és x számú kiskutyát vegyél vissza tőle. De igazából nem is tudom mit szeretnél.


Azért akarsz tenyésztő lenni, hogy évi egyszer kiskutyázhass? Vagy mi a pontos cél, azon kívül, hogy egészséges kiskutyákat akarsz? Miért? Minek? Kinek?

2020. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt nem tenyésztésnek hívnám, hanem értelmetlen szaporításnak. Nem értem, hogy mi lenne ezzel a célod. Örökbe adnád/eladnád a kiskutyákat, vagy megtartanád őket? Ha nem tudnád senkinek eladni/örökbe adni, akkor mi lesz velük? Nyakadon maradnak az almok? Ha 2 év kellett, hogy feldolgozd a kutyusod elvesztését, oda tudnád adni másoknak a kölyköket egyáltalán? Etetés/oltás stb. nem olcsók, gondoltál arra, miből lesz meg rá az anyagi? + foglalkozni kell velük (főleg, ha akarsz járni kiállításra), ami munka mellett megterhelő lehet.

Ha az sem érdekel, hogy veszteséggel jössz ki, kb. mintha azt mondanád, hogy lesz.rod, ha a kutyák nem kapnak enni.

2020. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon aranyos elképzelés, de ez nem így működik.


A motivációdat nem teljesen értem és lebeszélnélek arról, hogy ezt ilyen formán csináld.


Egy kutyájával törődő tenyésztő nem hoz le 3-4 alomnál többet egy szukától az életében, aki biológiailag 1-9 éves koráig képes lenne évi 2x fialni. Ezzel tönkreteszed a kutyát, mert nagyon megterhelő neki a vemhesség és a kölykök felnevelése és a 3. alom után a kölykök minősége is romlik.


Egy magára kicsit is adó tenyésztő nem a saját kutyáit rakja össze, mert közel sem biztos, hogy a hiányosságaik inkább kioltják egymást és nem csak erősítik. +teljesen szakmaiatlan és emiatt nem leszel nagyon kedvelt a kiállításokon.


A tenyésztés nem az a dolog, amit az ember csak úgy magától elkezd, ha jól akarod csinálni, akkor érdemes először egy tenyésztő keze alatt fejlődni és később, pár év múlva onnan továbblépni.


A helyedben elkezdenék körülnézni, felvenném a kapcsolatot a legszimpatikusabb aussiessal, elmondanám, hogy mik a terveim és ha kapnék tőle megfelelő kölyköt, a segítségével elkezdeném kiállításokra hordani és építeni az image-ét. Ha két-három év múlva úgy látom, hogy ez még mindig tetszik és megy is, megtenném a megfelelő lépéseket.


Ha szukád van minden szempontból jobban jössz ki, ha kifizeted a fedeztetés költségét.

2020. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
igen, évi egyszer szeretnék kiskutyázni. Amúgy hiába mondtok negatív dolgokat én mindenképp tervezem ezt kivitelezni, az épító dolgokat fogadom. Tehát akkor mondjuk elég egy szuka kiskutya nagyon jó vérvonalból és aztán őt évente egyszer fedeztetni más-más kannal.
2020. okt. 14. 13:14
 9/30 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy anyagi akadálya egyáltalán nincs a dolognak, direkt hangsúlyoztam. És eladnám a kölyköket, jó helyre, de ha valaki megmarad akkor ingyen is, természetesen ivartalanítási kötelezettséggel. Engem nem érdekel, hogy ,,jaj így is túl sok kutya van a világban" az egyéni probléma, én a saját életemben szeretnék kutyákat tenyészteni:) nem fogok szomjazni azért mert afrikában is..
2020. okt. 14. 13:15
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Emberek, hagyjátok már szegény kérdezőt a szaporítással, direkt azért írta ki a kérdést, hogy ő ne legyen az. Nem mindenki szaporító, aki kiskutyákat szeretne. Direkt írta, hogy nem a haszon érdekli, hanem a kutyák egészsége.


Előre leírom, hogy nem vagyok tenyésztő, szóval bocsánat, ha hülyeséget írok. Ha egy tenyésztőt kérdezel meg ő biztos jobban tudja.

Csatlakozz egy tenyésztői egyesülethez. Ez eleve bizonyos feltételek elfogadásával jár, és csak ők adhatnak ki hivatalosan törzskönyvet.

A kutyáknak mindenféleképpen kell genetikai szűrés betegségekre (még ha a szülei szűrtek is), mert egy tenyésztőnek meg kell bizonyosodnia arról, hogy teljesen egészséges kutyája van.

Ugye a versenyek, amiknek eleve van benevezési díja.

Oltások, chip (ami egyébként is minden kutyásnak kötelező), rendszeres állatorvosi vizsgálatok.

Megfelelő tartási körülmények, mert hiába van papírod, ha nem biztosítod a kutyáknak a megfelelő körülményeket.

A kölykök születése előtt minden almot be kell jelenteni, mert különben nem kapnak törzskönyvet.

Tegyük fel hogy megszülettek a kölykök. Ugye egyből állatorvos, hogy mindegyik egészséges-e (már fialás közben jó ha ott van az esetleges komplikációk miatt). Rengeteg időt kell velük lenni, hogy megfelelően szocializálódjanak, minőségi táp, figyelni kell a fejlődésüket.

Az oltási programot te kezded el, és a chip is kötelező még nálad.

Ha minden megvan, akkor szűrjük a gazdijelölteket, hogy ne kerülhessen a kutya rossz helyre.

Ha sikerült eladnod a kutyát, akkor az egész életén át figyelemmel kell kísérned a sorsát (ezért kell szerződést írni).

Ezekben az összegekben még nincs benne egy esetleges betegség, vagy hogy a kiskutyák minden elővigyázatosság ellenére is valami betegséget örököl, hiszen az nem a gazda hibája.

2020. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!