Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutyát hogyan tanítsak...

8 éves kutyát hogyan tanítsak meg dolgokra?

Figyelt kérdés
Az ül, fekszik, menj ki-be, gyere ide hol a jatek, marad az megy, fekszik-fordul megy. Szeretnem megtanitani a pacsit nekit mert az olyan kis kedves es alap, szinte minden kutya tudja. Illetve labdazni is szeretnem megtanitani. Hogy kell megtanitani egy kutyat barmire is? Nem teljesen az en kutyam, a baratome akivel nem reg jottem ossze :)

2020. okt. 22. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A pacsit úgy tanítottam meg hogy mondogattam hogy pacsit, és olyankor mindig a kezembe vettem a mancsát, nagyon megdicsértem, és adtam neki jutalmat. Ezt eljátszottuk párszázszor, aztán egy idő után már magától adta a mancsát, összerakta a képet :)

Idősebb korban nehezebben meg lassabban tanulnak, ahogy az emberek is, de a módszer ugyanaz mint kölyökkorban. A pozitív megerősítés.

2020. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Igazából ezt próbáltam 1 órán keresztül én is, de semmi, szerintem csak hulyének nézett 🤦🏽‍♀️ Neked mennyi időbe telt? Legyek sokkal kitartóbb? Nem tudom ennyi idő mennyire kellene hogy elegendő legyen hogy legalább látni lehessen rajta hogy kezdi összekötni a dolgokat. Folyamatos napi szintű foglalkozással lehet elérhető lenne? Kicsit érdektelennel látom, a tápját használtam de valahogy az se mozgatta meg úgy igazán
2020. okt. 22. 01:12
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Minden nap gyakoroltam vele, hetekig. Még kölyök volt, a felnőtteknek több idő kell, meg egyébként is egyénfüggő a tanulási készség.

Esetleg valami különlegesebb dolog legyen a jutalom, amit nem tud bármikor megszerezni. Sokan virslivel tréningezik a kutyájukat, én azt nem preferálom a sótartalma miatt, de van rengetegféle szárított hús jutalomfalat kutyáknak, azt imádják.

2020. okt. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Óh akkor az 1 óra nevetséges! Allergiás sajnos és nem ehet semmit jóformán. Talán répával megpóbálom, azt imádja!
2020. okt. 22. 01:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele egy órát nyomni egyhuzamban egyébként, attól ugyanúgy elfárad, mint a kisgyerek a tanórán. :) 15-20 perc, ha nagyon ráérsz, azt lehet többször egy nap, vagy más feladatokkal kombinálni.

De igen, ez nem egynapos meló, elleszel vele egy darabig :)

2020. okt. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lena7 ***** válasza:
100%

8 évesen már idősnek számít a kutyi.

Nehéz lesz megtanítanod, viszont ha türelmes vagy vele és adsz neki időt arra, hogy megcsinaljá, akkor lassan, de menni fog.



Az 1 óra egyhuzamban az nagyon sok.

20 perc szerintem elég neki.


Sok sikert!

2020. okt. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsaitokat! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok nagyon! 😊
2020. okt. 22. 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az előtt kell abbahagyni vele a tanulást, mielőtt megunja. Ha eltalálta mit kell, mehet a jolly joker jutalomfalat, tolhatod bele a fél hurkát stb.


Kétféle módszert ismerek, mindkettő bevált:

- fogom ökölbe szorítva a jóóóó illatos jutalomfalatot. Ha kreatív a kutya, elkezd küzdeni azért, hogy megszerezze: megérinti a kezem az orrával, a szájával, megérinti a mancsával: ha a mancsát megemeli vagy a mancsával érint klikk/dicsérőszó + jutalomfalat. Az ilyen jellegű kreativitás azokra a kutyákra jellemző, akik fiatalok vagy akikkel az eddig életük folyamán is így dolgoztak.

- idősebb kutyáknál (a 10 évesemet így tanítottam) lehet jobban beválik a megvezetés: akadályt elé! téglát, lécet, könyvstócot, amit érsz! beállsz az akadály mögé, a jó, illatos jutalomfalattal húzod a kutya orrát, amikor rárakja a cuccra az egyik lábát klikk/dicsérőszó + jutalomfalat kombinációval jelölöd.


1. Ha maga a mozdulatsor stabilan megvan (kb. 80% találati aránnyal), akkor teszed hozzá a hangjelzést: "pacsi!", "kezed!" vagy amit akarsz.

2. Ha hangjelzésre is stabilan megvan alap feladvány, akkor lehet bonyolítani: ökölbe szorított kézzel, de jutalom falat nélkül, majd nyitott tenyérrel dolgozni vagy az akadályra tenni a kezedet, hogy azt mancsolja, később elemelni az akadálytól.

3. Szembe dolgozol a kutyával, teljesen elvárható tőle, hogy letükrözze a mozdulatod: azt az oldali mancsát nyújtsa, amit te is. Tehát megtaníthatod, hogy kérésre jobb és bal kezes pacsit is adjon neked.



"Allergiás sajnos és nem ehet semmit jóformán"

Aszalógépben (most volt megint akciós) vagy légkeveréses sütőben leszárítod neki a husit, amit ehet. Ez a legegyszerűbb.

Ha van fűszer, amit ehet, akkor még be is pácolhatod neki (természetesen nagyon-nagyon enyhén)

Ha van olyan szénhidrát (barnarizs, köles, zab stb.), zöldség/gyümölcs, amit ehet, összefőzöd, a husit megsütöd, késes aprítóval vagy botmixerrel pépesre trancsírozod, sütőpapírral bélelt tepsibe rakod, (légkeveréses) sütőben nagyon alacsony hőfokon kiszárítod, apróra töröd. Porciózod, mehet be a fagyóba, hogy ne romoljon.

Allergiás volt a kutyám, az utóbbi vált be nálunk.

2020. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
szólj neki pacsit és arcon kakil
2020. okt. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tapjat jutalomkent?? Nalunk alapbol barf van a hentestol. Szarvashus felmockazva a juti vagy fustolt parenyica felkockazva.


Fulop Norbert: Tanulj meg kutyaul c konyve pont a kutya tanitasarol ir. A modszerrol. Olvasd el.

2020. okt. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!