Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélelzáródás tapasztalatok?

Bélelzáródás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik a kutyánknak bélelzáródása van. Mivel sikerült minden másra kezelni, és kb 4. Állatorvos mondta ki ma, hogy mi a helyzet, elég kevés esélyünk van a túlélésre. Ultrahangra csak szombatra van már hely. Elkeserítő az állatorvosi helyzet, és hozzáállás is.

Azok tapasztalatai érdekelne, akik kutyája átesett már hasonlón.

Műtét után rögtön hazavihették?

Mennyi idő alatt gyógyult meg?

Mennyibe került az ultrahang, a műtét, és az utókezelés?


2020. okt. 22. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bélelzáródással nem szoktak várni több napot.

Nincs olyan klinika, állatkórház, nagyobb rendelő, ahol azonnal megcsinálnak minden szükséges vizsgálatot?

2020. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs, holnap ünnepnap, így nem foglalkoznak vele. Gondolom úgy vannak vele, hogy már több napot kibírt :(
2020. okt. 22. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Budapest, Lehet úti állatkórház non-stop, kocsiba be és hozzátok oda. Ha valóban bélelzáródása van, akkor nem éri meg a szombatot, az ilyesmit rögtön műteni kell.
2020. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Ne keverjetek a bélelzáródást, a bel- es/vagy gyomorcsavarodassal. Csavarodást mutik azonnal, de ebben az esetben a kutya felfuvodasa miatt teljesen egyertelmu a helyzet … belelzarodas attol is lehet, hogy a kutya megevett egy papucsot (ez nem mindig halalos).

Ultrahangot mondjuk nem ertem, mert minden rendeloben van, altalaban azonnal bevethetoek … tehat ha eddig is latta orvos, akkor ott es helyben megcsinalhatta volna.

2020. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Milyen orvoshoz jársz? Biztos tudnank jo orvost ajanlani, ha tudnank mely videken elsz.


En pl.pesti vagyok, de az orvos miatt mégis inkabb kijarok Nagykovacsiba Poor Peter dokihoz. Szentendren is hallottam egy jo dokirol, ha kell megszerzem a nevet.

2020. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan dokim akit a vasarnapi asztaltól allitottam fel, csak annyit kert hagy egye meg az ebedjet. Vannak am csodalatos allatorvosok, akik nem csak rendelesi idoben ganem akkor segitenek amikor baj van.
2020. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 6 hónapos kutyánkat ma be kellet vinni állatorvoshot. Tegnap plüssmacival játszottunk aminek a töltetével rohangált. De megkostólta a szapoant és egy szövetszatyrot is megcsócsált. Hajnslba kezdte a hányást, fehér habosat. Széklete normál volt, de enni nem akart reggel. Dél körül füvet evett a kertben ,lehangolt vokt. Délután kihányta a füvet és hasmrnése is lett. Nem evett egész nap. Délutánra nagyon bágyadt lett, vizet is kihányta. Állatorvosunk kontraszt anyagot adott neki megröngenezte, elől ,hátul benézet, nyomogatta a hasát. Nem láttak idegen testet, de a kontraszt anyagot azonnal kihányta ezért benntartották és este meg is műtötték azonnal! Vatelin a plüssből elzáródást csinált. 4 napig benn kell lennie infúzión tartják, mert nem ehet. Ha jól van hazahozhatjuk. Jó nagy mütét volt. Én 80.000.- körülre tippelek mindennel együtt, de ezt majd megírom. Utógondozást még nem tudom. Majd megírom ide.Egyenlőre drukkolunk, hogy hazajöhessen,jobb állapotban.
2021. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok ! Utolsó vagyok. Hazajött a kutyánk 4 napos infúziós korház után. Nem a belét kellet vágni, hanem a gyomrát mert még az elején elakadt a cucc. Szerencsésebb lett így az elzáródás mert a hegesedés miatt a bele nem sínxli mev annyira, mert rugalmasabb tágulékonyabb mint a bél. Szóval mütét után 1 nap csak infúzió aztán csak víz 2 napig. 4 nan ehetett, de még kihányta. Otthon 6x7x ici pici adagok szinte híg kaja. Csirkemell+rízs lével pépesítve. Ezt kell csinálni 4 napig aztán mehet nagyobb adagok kevesebbszer és 1 hét múlva visszatérni fokozatosan a régi etetési adagjára. Kap probiotikumot-multivitaminnal. Ha rendbe jött kap majd HUMAC port egy darabig. Nagyon lefogyott gyenge mint a harmat. Lehet veszek neki imunerösítőt.

Ja és úgy néz ki hólyaghurutja vagy gxulladása lett, valószinűleg a legyengült imunrendszer,nem ivás napokig, antibiotikum= elszaporodtak a bacik a hólyagjában(szuka , állandóan gugolgat de nem jön semmi) Ha rendberáztuk akkor még ezzel id meg kell majd küzdeni, gondolom megint antibiotikum.80.000-lett a vége. Ebbe nincs benne a multivitaminok ,immunerösítők. A kutya 100% életet élhet a műtét után.

2021. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!