Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalaitok szerint meg...

Tapasztalaitok szerint meg lehet élni kutyás foglalkozásokból?

Figyelt kérdés
Semmi sem érdekel igazán a divatiparon, színészkedésen, egyéb muvészeti ágakon kívül, csak az állatok és a természet. Nem tehetek róla, depressziós leszek, ha nem élhetem ki a fantáziámat és a tehetségemet. Ezekben látok motivációt, másban nem. Már egy szakmába is belekezdtem, abbahagytam es most a második egyetemi szakon vagyok már, de ezt is utálom :( 3 kutyánk van, kanok és baromi jó a légkör itthon, sosem volt problémám a kutyaneveléssel, persze nem érzem magam szakinak, pont ezért tanulnék minél többet errōl. Szeretnék egy napon tenyésztō is lenni, de ahhoz a tökéletes körülmények még nem alakultak ki, addig is csak kiállításokra, bemutatókra járok és informálódok. Foglalkozások, amikre gondoltam: kutyavezetō rendōr (bármelyik ágazat), kutyakiképzō rendōr (bármelyik ágazat), kutyakozmetikus, kutyakiképzō (ezen belül is érdekel minden, a sima oktatástól a munkakutyákig), habilitációs kutyakiképzō. Ezeket mind megcsinálnám nagyon szívesen, csak nem tudom, hogy lehet-e az említett szakmákból biztos jövedelmet teremteni, illetve rendōrként mindenképpen dolgozhatok-e csak kutyás területen, ha alkalmas vagyok rá. Közvetett és közvetlen tapasztalatok is érdekelnek.
2020. okt. 27. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Kollégám kutyás rendőr.
2020. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól csinálod, meg lehet élni belőle, de nem egyszerű. Rengetegen hirdetik magukról, hogy kutyakiképzők. Ezek egy része (papír ide vagy oda) kutya közelébe sem való.

A rendőrökről nem tudok nyilatkozni, de a büntetés végrehajtás Tökölön leépítette a kutyákat.

A leírásod alapján elgondolkoznék azon, hogy ha egy nagytestű kutya határozottan szembeszáll veled, akkor van-e annyi határozottságod, hogy leállítsd (én erre a kérdésre tettem le arról, hogy kiképző legyek).

A kutyás foglalkozások szakmai ártalma, hogy egy-egy kutya megharap. Ezt tudod fejben kezelni?

2020. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
A szapor...izé..."TENYÉSZTŐK" jó pénzeket szakítanak. 2-3-400/eb...miközben falun meg terem.
2020. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Kérdezd meg Rex felügyelőt.
2020. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

#3


“A szapor...izé..."TENYÉSZTŐK" jó pénzeket szakítanak. 2-3-400/eb...miközben falun meg terem.”


Igen, aztán azt a jó pénz visszaforgatják a tenyésztésbe s örülnek ha nullára kijönnek. Mármint aki tényleg tenyésztő. Szaporításból is meg lehet élni ha “jól csinálja” az ember csak épp normális embernek szúrja az erkölcs az oldalát, na meg ha kitudódik ....

2020. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, ha felreertheto a kerdesem, nem a tenyesztesbol akarok megelni, az csak hobbi lenne a kesobbiekben, hivatalosan, kennelnevvel, nem akarok szaporitani, igy is elkeserit mennyi elrontott fajta van es mennyi beteg, megnyomoritott kis lelek.

Ha teljesem alkalmatlannak talalnanak a kepzesen, akkor nyilvan nem eroltetnem a dolgot tovabb, de ugy erzem, hogy megvan bennem a kello hatarozottsag. Elsosorban nem is a penz miatt valasztottam ezeket, hanem azert mert olyan karriert szeretnek, amit szivbol es szenvedellyel erek el. Ugy tudom specializalodni lehet a kikepzesen belul is, bizonyos jellemekre. Peldaul egy problemas japan akitahoz nem eleg az, ami egy problemas labradorhoz, maskeppen kell oket motivalni fajtajellemukbol adodoan. De ez fajtafuggetlenul is igaz, ami az egyiknel megy, a masiknal nem biztosan fog, szoval eleg komolyan szeretnem beleasni magam a szakmaba.

Kutyas rendorokkel lehet valamilyen forumon esetleg beszelgetni errol? Sajnos nem szoktam latni oket es nem is zavarnam meg oket munka kozben, egy oldalt talaltam, de az 2017 ota inaktiv.

Koszonom a valaszaitokat!

2020. okt. 27. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!