Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek komondor (esetleg...

Szerintetek komondor (esetleg még orosz fekete terrier) extrém hideg tűrő szőrzete/képessége lehet olyan jó, mint egy helyben (Szibériában) tenyésztett szamojedé? (Akár -40 fok celsius külső hőmérséklet heteken át.)

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem értem. Vannak itt páran ilyenek. Egy újabb unatkozó tinédzser troll-kezdemény lehetsz csupán, akivel mivel valószínűleg rettenetes bajok vannak/történtek (tényleg komolyan mondom, nem sértés, de ettől még ilyen vagy), csak ismeretlenül itt tudja kiélni magát abban az illúzióban reménykedve, hogy egyszer valaki valahol a távoli jövőben talán a horgára akad.

Szakember segítsége.

Hidd el, segít rajtad!


Búcsúzom tőled, szervusz! :)


.


Mások hozzászólásait továbbra is várom, írjatok! ;)

2020. nov. 4. 20:21
 2/9 A kérdező kommentje:
Írjatok. ;)
2020. nov. 4. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a komondort a bundaja első sorban a melegtől védi meg mert ugye az alföldön használták leginkább a fajtát. Télen is jó a tűrő képessége és ha kiskoratól a hideghez van szoktatva akkor akár ki is bírhatja az ilyen hideget. Ezt csak a saját véleményem és az amit hallottam itt ott a komondorról.
2020. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert kellene osszehasonlitani a kutyak hidgturo kepessegeit, amikor teljesen mas videkekrol szarmaznak? Vagy vissza is kerdezhetnek: Szerinted ki birna ki jobban sziberiaban? Egy magyar ember, egy ukran ember vagy egy eszkimo?
2020. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A komondort kifejezetten kintre tenyésztették, pásztorkutyának, és házőrzőnek is alkalmazzák, de a mi éghajlatunkra "lett tervezve". Itt nincsenek akkora hidegek, mint Északon, ettől még lehet, hogy bírná, de nem oda tervezték. Nyilván egy szánhúzónak nem probléma az az éghajlat, nekik meg nálunk lehet nagyon melegük.

Amúgy embereknél is megfigyelheted, hogy a különböző éghajlathoz szokott embereknek más a hőérzetük.

2020. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A kertben tartott kutyak rovidebb ideig elnek,mert kevesebbet tudnak pihenni.


Ha a szuloket is kertben tartottak,elvileg birja. De szerintem az izuleteiknek nem tesz jot.

2020. nov. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó! Ez micsoda hülyeség, amit írtál....

A kerti kutya is a nap 80%-ban pihen!



A "kerti kutyáim" életkora eddig:

12

10

15

11 mostani,egészséges, semmi baja!


Rokon tacsi keveréke 20 évet élt!

2020. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
6-os, azt tudod, hogy melyik a komondor? Az, amelyik ha elfekszik, olyan, mint egy nagy szőnyeg.
2020. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a 6os még életében nem látott élő komondort!


Rokonaimnak többezer juh van, és kb 4-5 komondor (meg kb 10-15 hajtókutya).

Nem tudom elképzelni azokat a komikat szobakutyaként :)) Életük az őrzés, el nem mozdulnak az akolok mellől. Pedig mind szabadon van.

2020. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!