Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lehet magasabb feherje...

Most lehet magasabb feherje tartalmu tapot adni a kutyanak avagy sem?

Figyelt kérdés

Probaltam utana nezni. De egyszeruen mindenhol mast irnak.


Valahol irjak, hogy erre van szuksege.


Valahol meg azt, hogy nem egeszseges es majnak, vesenek plusz munkat ad.



En anno etettem egy kutyamat Acanaval aminek 31% volt a feherje tartalma, akkor ezt en meg nem is neztem,csak hogy jo minosegu legyen, evekig ette nem lattam problemat.


Viszont most talaltam egy tap csaladot es az egyik tapjuk 32%os feherje tartalmu.


A masik 26%.


Most a 32%osbol rendeltem egy kis kiszerelest. Ha bevallna akkor rendelnek nagyobb zsakkal. De nem tudom hogy inkabb ez vagy a kisebb feherjetartalmu legyen. Az egyik kutyam 9 eves a masik 11 honapos.


Elmeletieg barmilyen eletszakaszban adhato.


2020. nov. 10. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem hogy van forgalomba olyan tap aminek olyan magas a feherje tartalma hogy inkabb csak megterheli a kutya szervezetet es nem jo neki. De kivancsi vagyok a válaszokra, en eddig ugy tudtam a 30% egy atlagos ertek, nem tul magas.
2020. nov. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, hogy a 24 a standard, az ideális. Viszont érdekelne konkrétan a két táp, illetve azok összetevői. Az alapján lehet kiválasztani a jobbikat, nem csak egy féle adat alapján, ráadásul ez annyira kutyafüggő, hogy kinek mi válik be!
2020. nov. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Attól is függ, mennyire aktív a kutya. Vannak egész magas fehérjetartalmú tápok (neten nézegettem). Aktív sportkutyáknak több fehérje kell, egy lustább, keveset mozgó kutyának kevesebb.
2020. nov. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Ha a tápot preferálod, akkor valoszinu megbízol a gyarto szakertelmeben. Innentol fogva nem is kell tovabb okoskodni, ha az van ráírva egy tapra, hogy teljes erteku kutyatap, akkor mar csak a kutyádnak megfelelot kell kivalasztani, azt pedig a kutya merete, kora es aktivitasa hatarozza meg. Igy mukodik a tapok kivalasztasa.


Ha te a beltartalomban keresed a megoldast, akkor inkabb adj hazikosztot (anyagilag nem dragabb a tapnal) es akkor tudod mi van benne pontosan.

2020. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Mindig a természethez kell igazodni. Egy sima nyers húsban is 20-24% fehérje van, ilyesmit kell tápban is keresni.

PL Belcando Mastercraft, 80% friss hús.

2020. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

MyLuxPaw


Ha utana neztek ott megtudjatok nezi.


De pontos adatokat este tudok irni rola. Telorol elegge nehezkes.



Lakas kutyak,nem sportolnak de viszonylag sokat vannak mozgatva. Meg keszites alatt all egy futopad. Sajnos a koran sotetedes nagyon betesz mostna mozgatasnak.

2020. nov. 11. 12:45
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


Itt meg lehet nézni.

2020. nov. 11. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!