Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen kezelhető kutyafajták,...

Könnyen kezelhető kutyafajták, melyek mégis egészségesek és lehet velük hosszan futni?

Figyelt kérdés
Írnátok ilyeneket?
2020. nov. 12. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Dobermann
2020. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Labrador, vizsla?
2020. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Pikárdiai juhászkutya
2020. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Wow! Ez a Berger de Picard nagyon nagyon tetszik... Csak az a baj, hogy nem hiszem, hogy van magyar tenyésztő, de talán valamelyik szomszédos országban van.


És az biztos, hogy alkalmas futásra? Mert a többi Juhász/pásztor kutyára általában azt mondják, hogy nem.

2020. nov. 12. 23:16
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Amerikai staffordshire terrier. 3 oran keresztul kocogunk/futunk. Heti 3 max 4 ilyen alkalom a mozgasigenye 2 eves kortol fokozatosan szoktatva!


Sok van beloluk sinteren menhelyen sportos gazdara varva szomoruan.


A stafford szepen jon a kozelemben. Higgadtan teljesiti a parancsaimat is. Macskarol is meg tudom allitani.


Mondd el az igenyeid a tenyesztonek es ad egy ilyen igenyeket teljesito kutyat.

2020. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Picardból nincs magyar tenyësztő, de egy öreg kan van itthon.

Kérdező. Neked mit jelent a könnyen kezelhető?

Mindenkinek mást jelent, ebben nincs egység.

2020. nov. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Mindenképpen fajtatiszta kutyát akarsz? Mert ha veszel egy kölyköt, azzal másfél évig kb. nem tudsz komolyabban futni, tönkreteszed az ízületeit.

Ha egy menhelyről vagy ideiglenes befogadótól elhoznál egy másfél-kétéves kutyát, annak már látható az alapvető személyisége: mennyire sportos, szeret-e mozogni, mennyire könnyen kezelhető.

Edzőtársam canicross-ozik egy fekete "faluvégi keverék kutyával". Olyasmi, mint egy vizsla, csak fekete és kisebb, meg fehér mellénye van. Kb. 2 évesen hozta el. Hihetetlen energiája, mozgási kedve van annak a kutyának, 50-es távokat lefut a gazdájával, emellett állatokkal és emberekkel is barátságos. Valamint nem került százezrekbe, és így megmenekült a bizonytalan végtől is. Én is nagyon szeretem, remek sporttárs az a kutya.

2020. nov. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem minden nagyobb kutya alkalmas futásra...nekem skótjuhászom van és minden reggel több kilométert futok vele...


Ajánlanám még a labradort, a vizslát, az goldenretrivert.

2020. nov. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Menhelyről egy 2-3 éves keverék, az a legegészségesebb és látni milyen az energiaszinte, milyen a személyisége.

Én az állítólgos 3-4(valójában 5-6) éves kutyámmal is még 5 éven át jártam futni, elvileg valami mudi-foxi mix, de nála tökéletesebb kutyát még nem láttam. Utcán talált 2-4 hetes kutya és cica kölyköket nevelt fel, imád ásni, egerészni, de a hörcsögeimre sose nézett zsákmányként, gyönyörűen sétál velem, érti a parancsokat, de jelzésekből is megérti, hogy épp forduljon jobbra/balra vagy álljon meg stb. Utál fürdeni, de minden szó nélkül hagyja, hogy megfürdessem, sosem ugat, csak körbeforog és nyüszköl, így jelez, ha csörög a telefon vagy a kaputelefon. Kint minden ktyával barátkozna, ha a másik kutya morog/ugat rá, akkor az enyém szépen egy nagy körben elkerüli és ennyi. Komolyan és a legtöbbre nem én tanítottam, magától tud viselkedni, imádom. Persze, ha rossz lenne is imádnám, de komolyan, tökéletes első kutya, mint egy terápiás kutya. Mindig tudja épp mit kell tennie. Imádom. Végtelenül hálás, szeretetteljes, egy csepp rossz sincs benne. Nem hittem előtte, hogy létezik ilyen kutya.

Szóval menj bátran menhelyre, sintértelepre, nézz körül, 1000%, hogy van olyan kutya, ami neked kell, csak észre kell venned a "nagy ŐT".

2020. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

De, a juhászkutyák pont, hogy alkalmasak rá, hiszen általában nagy mozgásigényű, könnyedebb felépítésű kutyákról van szó. A nagytestű pásztoroknál valóban lehet problémás a futás, de hallottam már olyan kájról és kauról is, akikkel futnak.

Amúgy a rövidszőrű skót juhász (smooth collie) megfelel annak, amit leírtál: aktív kutyák, lehet velük futni, és egészségesek is, illetve az egyik legkönnyebben kezelhető fajta. Emellett még jó lehet az óriás uszkár is, ha a kozmetikaigénye nem riaszt el.

2020. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!