Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám most lesz 1 éves,...

Kutyám most lesz 1 éves, eddig napi 2x kapott enni. Hogy álljunk át a napi 1x re?

Figyelt kérdés
Felnőtt táp már megvan, összekevertem belőle a maradék kölyöktápjával, hogy ne legyen olyan hirtelen az átállás. A napi egy kaja viszont nem tudom hogy lesz, mert így is mindig éhes. (súlya rendben) Bozita tápot eszik.

2020. nov. 21. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A jól etetett kutya mindig kapható bármennyi plusz ételre.Ezt használjuk ki, amikor jutalomfalattal tanítjuk.

Nem kötelező átállni a napi 1 adagra. Ha mégis úgy akarod etetni, akkor A következő nap nem adsz reggelit, hanem az esti adagja lesz a teljes mennyiség.

2020. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A napi 2 etetés is teljesen rendben van. Nekem két felnőtt kutyám van, ők mindig is 2x kaptak enni egy nap (mármint, mióta felnőttek). Szóval nem muszáj átállni.
2020. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint amikor tápot váltasz: fokozatosan. Most gondolom fele-fele a reggeli és a vacsora. Akkor mindig adsz 10 % az egyik adaghoz, miközben 10%-kal kevesebb a másik etetés. 5 nap alatt lemegy. De valóban nem muszáj 1x adni.

De ha már elkezdted a felnőtt tápra váltást, akkor előbb az legyen meg, ha megszokta, utánad az egy etetésre, ne egyszerre válts tápot és etetést, mert sok neki.

2020. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Napi 2x etetes lenyege, hogy ne egyrerre kapjon sokat a kutya, mert az a gyomor megnagyobbodasat eredmenyezi … ami viszont megnoveli a gyomorcsavarodas eselyet. Gyomorcsavarodas nem vicces dolog … leginkabb belehalnak a kutyak, ezert inkabb etesd 2x.
2020. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
4, ezért etetjük séta után a felnőtt kutyát, hogy ne tele gyomorral ugráljon. Nyugodtan átállhat napi egyszeri etetésre, kistestűeknél szokták javasolni a kettőt.
2020. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5, meg nagytestűeknél, mert náluk fordul elő többnyire a gyomorcsavar.

Ha egyszer kap, akkor mindenképp előtte mozgasd le alaposan, hogy utána csak feküdni legyen kedve, vagy zárd be, hogy ne ugráljon.

De én a magam megnyugtatására adok 2x.

2020. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek! Szerintem fokozatosan akkor az egyszeri etetésre fogok ráállni. De tényleg mindenkinek köszi a választ, az összes nagyon hasznos volt!
2020. nov. 21. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!