Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angliába utazva autóval, ha...

Angliába utazva autóval, ha kutyát is szállítok annak vannak plusz költségei?

Figyelt kérdés
Telekocsikat nézegettem Budapest és Anglia távlatában, a kutyusommal utaznék, aki egy kb 7 kilós keverék. Ráírtam egyeztetési célból több sofőrre, aki jelezte, hogy kutyabarát a fuvar, és nagyon meglepődtem :D Egy főre kb 40-45 ezres árakat írnak az utazásra, viszont 60 ezer/per kutya. Azt gondoltam, hogy talán plusz egy tizes vagy huszas lenne, hogy a kutyám is jöhet, de ez, hogy drágább mint a saját utazásom, ez nagyon meglepett. Főleg, hogy több esetben csak boxban utazhat a csomagoknál, nem is az ölemben, tehát tönkretenni sem tud semmit. Van esetleg ennek, valami olyasmi oka, hogy fizetni kell utánuk? Vagy annyi az egyszerű indok, hogy aki szereti az állatot, az úgyis kifizeti, és akkor kerüljön minél többe? :D Nyilván még mindig ez a legjobb opció, mert repülőre nem merném tenni szegényt, és külön csak csomagszállítósokkal se hozatnám ki, hogy én nem ott utazom vele, csak így már átgondolom azt is, hogy én kivezessek inkább :D Azt hittem elég, hogy az oltásai rendben vannak és van útlevele. Vagy van esetleg bármi plusz költségvonzata még annak, hogy ott ül az autóban?

2020. nov. 22. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Igen van a haverom onnan jött haza és állítása szerint többe vagy ugyanannyiba került mint a személy, neki egy francia buldoggja ,volt vagy van.Bár ő saját kocsival jött haza.
2020. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor neki hol kellett fizetnie, vagy milyen jogcímen a kutyus után és kinek ha saját autóval jött? :) Esetleg ezt nem tudod?
2020. nov. 22. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
saját kocsival nyilván nem kell fizetni, a fent jelzett haver is biztosan azért vállalta be a saját kocsit, mert ő is szembesült ezekkel az árakkal.
2020. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja szuper, értem. Tehát akkor kifejezetten fizetni nem kell hivatalosan utána, hogy átviszem a határokon, hanem azért ez a magas összeg a sofőröknél, mert tudják, hogy aki rá van szorulva a fuvarra úgyis kifizeti.
2020. nov. 22. 16:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hannyira fontos talán utána tudok járni facen és megkérdezni tőle ,hogy hol vette. A kompra volt drága a jegy a kutyusra és azt a kompon vagy kompnál kell venni.

Nem volt a pénzhez köze ,hogy saját kocsival jött haza ez az előző válaszomba nem volt benne bocsi ,hogy a kompra vett jegyet.

Általában mindig kocsival jön.

2020. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

hát kábé

amúgy tényleg drága.

2020. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom azert draga, mert utana neki ki kell takarittatnia a kocsit, hiaba utazik a kutyus mondjuk a csomagtartoban, szor akkoris keletkezhet, esetleg lehetnek balesetek, pisi, hanyas, stb. Ha a sofor nem tudja sajat maga megcsinalni a kocsit, akkor ugye el kell vinnie egy automosoba, ezek a szolgaltatasok kint pedig nagyon dragak.

Plusz nem tudom hany szemelyes az auto, de ugye igy pl mar nem tud akarkit szallitani, jeleznie kell, hogy lesz egy kutya a kocsiban, az allergiasok miatt.

2020. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

[link]


Itt jóval olcsóbb mint oszkáron, igaz, kevesebb fuvart is találsz.

Például, 27-én Budaörs - London között 30,5 euróért visz

2020. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!