Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy kutyámnak...

Miért van az, hogy kutyámnak havonta kb. kétszer iszonyatosan büdös a fenekénél?

Figyelt kérdés
Gondolom az a bűzmirigy vagy mi lehet az. Eléggé idegesítő mert bárhova leül utána rögtön elkezdi szagolgatni a fenekét meg ahova leült. Arról nem is beszélve h bárhova teszi a fenekét bebüdösíti. Mit tudnék ellene tenni?Előre is köszi:)
2010. aug. 11. 01:33
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
elviszed orvoshoz és a doki kikezeli a gyulladásból :S
2010. aug. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Bűzmirigy??? Ezen jót röhögtem. Olyan csak borznak van.

"havonta kb kétszer" - te most komolyan szagolgatod????

2010. aug. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
borzoska...tanulj: [link]
2010. aug. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

01:47

te jó ég, nem gondoltam hogy van a világon olyan ember aki nem tud róla hogy a kutyáknak van bűzmirigye..

és nem szagolgatja a kérdező...ha tudnád mi ez, meg milyen mikor begyullad, akkor azt is tudnád, hogy nem kell ahhoz szagolgatni, hogy érezd.

2010. aug. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bozsikrisz ***** válasza:

Aki azt írta, hogy csak a borznak van bűzmirigye... na mindegy.


Szóval igen, minden bizonnyal a bűzmirigyével van probléma. Alap esetben kakiláskor kellene ürülnie, de nagyon sok kutyánál nem ürül ki (az enyémnél sem) magától.

Vidd el állatorvoshoz, pár pillanat alatt kinyomja neki, 1-2 ezer forint.

Fél évente érdemes kinyomatni, ha tényleg az okozta a szagot, de sűrűbben nem, mert minél sűrűbben nyomják ki neki, annál gyorsabban termelődik újra.

Utána el fog múlni a büdi szag.

2010. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nyusza1028 válasza:
Az én mopsz kutyámnak havonta kell kinyomni. 500-1000ft-ot szoktunk fizetni. Orvos válogatja. Kozmetikus is megcsinálja. Nálunk úgy kezdődik hogy " radíroz" a kutya,és vakaródzik. A múltkor nem vittük el azonnal,és fülgyulladást kapott.Azóta inkább rögtön elviszem. A két rotinknak nincs ilyen gondja,náluk magától kifakad.
2010. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Bűzmirigy???Olyan csak borznak."

Nha most ezen jót röhögtem;)

Ha nem is vagy jártass a témában akkor inkább másokat rongálj,ne itt okoskodj:D

2010. aug. 12. 02:05
 8/8 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat.
2010. aug. 12. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!