Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma a kutyafuttin a kutyám nem...

Ma a kutyafuttin a kutyám nem épp úgy viselkedett mint szokott, másik kutya vitte volna bele a balhéba?

Figyelt kérdés

Elég sűrűn járok ki mostanában a kutyafuttatóra,mert több időm van. Van egy 11 hónapos 18 kgos kutyám. Minden méretű,nemű kutyával jól kijön. Sosem volt baj.


Mai eset,hogy az én kutyám és egy 6 hónapos labi mix volt a futin,meg egy labrador,de vele mindig labdázik a gazdi,igazából a legtöbb kutya már nem is szokott vele foglalkozni.


Aztán hoztak egy felnőtt goldent, mindketten oda futottak,de az elején nem volt baj,szaglászták. Majd a 6 hónapos játszani akart vele,ami nem tetszett a goldinak és vissza fordult rá,erre mintha a 6 hónapos is durvábban reagált volna. Erre az én kutyám is mintha betámadta volna a goldent, azonnal megfogtam a grabancánál és leszidtam. labi kölyköt vissza hívta a gazdi, én is meg fogtam a sajátomat,vártunk míg lenyugszanak a kutyák. Egyesével akartuk őket össze engedni.Kölyköt fogták én oda engedtem a goldenhez a kutyámat elsőnek, csak szaglászta,farok csóválva,megadóan,tehát semmi agresszív megnyilvánulása nem volt,de a golden neki ment,a kutyám hozzám szaladt. Végül a goldennel távoztak.


Kutyám sose keveredett bele eddig így balhéba, tegnap sem, mikor két kutya össze kapott ott. Kerülte őket. Ma meg nem értettem. Úgy gondolom a 6 hónapos vihette bele,mert ő valóban intenzívebben játszik. Vagy a golden sokallt be.


Most is a hatása alatt vagyok a dolognak. Ilyenben nem volt részem,nem első kutyám,de az eddigiekkel nem jártam ennyit kutyaközösségbe. És felnőttként kerültek hozzám. Ő az akit 10 hetesen hoztam el a tenyésztőtől,voltunk kutyaoviban is. Teljesen tudatosan próbálom nevelni. Még kb egy hete a tenyésztőjének áradoztam,hogy mennyire konfliktus kerülő,meg jó fej, erre meg ami ma történt. Bár nem látom a kutyámat hibásnak,mert nem ő kezdeményezett,de nem tetszett,hogy benne volt a balhéban.


Van mikor 10-20 kutya is kint van,nem szokott gond lenni.


Ti hogy látjátok?


2020. nov. 23. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Ivaros kan a tiéd?


Lehet az nem tetszett a goldennek. Vannak ilyen kutyák, mondjuk őket pont nem kéne futtatóba hordani, ha más is bent van.


Illetve a tiéd lassan felnő, kinyílik a csipája. Enyém is mindenkivel jófej volt 1 éves koráig, konfliktus kerülő, inkább meghunyászkodó. 1 éves kora után elkezdett tökös legény lenni. Párszor helyretettem, így most két kutya kivételével, akiket valamiért szívből utál, normális. Őket kerüljük. Már nem az megadom magamat típus, mint kicsiként, belemegy a balhéba, ha a szituáció úgy kívánja. Sérülést nem okoz, észnél van, de bizony a pofátlankodókat helyre teszi.

2020. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Szokj hozza, lesznek meg kisebb nagyobb osszecsapasok az eletben. Ez elkerulhetetlen.
2020. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Az en kutyam is minden bunkot helyre tesz, pedig egyaltalan nem vad kutya.
2020. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ivaros kan igen, gondolkoztam kiallitason, szoval egyenlore nem szeretnem ivartalanitani, de ha nem megyunk vegul, akkor ivartalanitom.


Az nem derult ki, hogy a golden milyem nemu volt.

De a 6 honapos is kan volt.

2020. nov. 23. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem simán szúrta a golden szemét, hogy ivaros kan. Nálunk is van ilyen. Hiába jófej a tiéd, ha megérzi a kan szagot rajta, akkor átmegy bunkóba. Egyik kutyám nekem is ivaros kan, barátságos más kanokkal is, mégis volt, hogy neki akart menni a másik kutya, csak mert fiú. Mondjuk ilyen kutyát nagyon nem illik futtatóba vinni.


Tiéd ivarérett, előfordulnak majd konfliktusok, nem feltétlenül a te kutyád miatt. Ezt ne kudarcnak éld meg. Kutyák sem egyformák. Ivaros kanom nagyon jófej, de 2 kutyát valamiért nagyon bír, egyikük ráadásul tüzelt a múltkor és az sem hatotta meg, nagy ívben csúnyán nézve kikerülte a szukát :D

2020. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy kb másfél évesen fog "megérni a tök".


3 hónapos kora óta minden nap futira vittem a kutyám, büszkélkedtem milyen aranyosan elvan és még a nagyoktól sem fél.


Erre másfél évesen elkezdett néhány kutyát morogva lenyomni a földre és ott demonstrálta felettük, hogy ő a főnök (7kilóval)


Több kutyánál is észrevettem, hogy 1-másfél éves korára változik a hozzáállása.


Úgyhogy ne éld bele annyira magad, hogy a tiéd sose lenne olyan. Még kölyök.

2020. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját kutyájáért felel, akkor is, ha valaki hergeli vagy tüzelő szukát visz be. Fel kell tudni ismerni az előjeleket, nem szabad odaengedni kérdés nélkül ismeretlen személyhez vagy kutyához, de ez nagyjából mindenhol igaz, nem csak a futtatóban. Képzeld el, hogy mentek majd kiállításra és a kutyád kiszúr valakit a nézők közül. Ilyenért simán diszkvalifikáció jár.
2020. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, azert futtatoban nonszensz, hogy mondjuk van 3-4 kutya epp aki elvan egyutt majd hoznak egy uj kutyat aki pl nem csipazza a kanokat,elengedik es ok se kerdezznek meg, hogy milyen nemuek a bentiek.



Nyilvan ha tudom kanom erosen valogat es ivaros kanokkal nem jon ki. Akkor inkabb be sem megyek vagy erdeklodok kb meddig tervezik maradni vagy ilyesmi.


Mindegy, figyelni fogok :)

2020. nov. 24. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát azért ennyivel ezt nem lehet lerendezni. Ha nem tudsz hatni a kutyádra akkor igen,de alapból irányítás alatt kéne lennie.


Most azért, mert pár kant lenyom az enyém, még nem fogom kerülni a futit.


Megkérdezem ha jön valaki, hogy kan-e és akkor jobban figyelek. Nem félek benyúlni a kutyámért ha olyan a szitu, sőt más kutyát is lehúzok róla ha úgy adódik. Nem lehet megúszni, hogy néha ne kelljem közbe lépni. Ha mindenki abbahagyná a futizást pár konfliktus után akkor kb senki se járna.


Megtanulod felismerni a jeleket, kezelni a kutyád és semmi gond. Ha meg valaki olyan jön aki nem szimpi akkor tovább állok.


Multkor pl hoztak egy kisebb 1 éves kutyát. Addig kb 4 en voltunk és jól elvoltak a kutyák. Erre mind ellenségesen lépett fel szegény ellen, lenyomták, idegesek lettek. El is ment kb mindenki mert nem tudtak mit kezdeni a sajátjukkal a másik mellett.


Én még fogtam a kutyát és amikor nyugisnak tűnt a helyzet elengedtem, de már fel volt hergelve, úgyh az enyém is ráment (nem verekedés és komoly harapás szinten csak ilyen "feküdj le és maradj ott") és mi is leleptünk.


Ilyenkor nem lehet mit csinálni, van hogy egyes kutyák nem jönnek ki a többivel.


Egyébként ha újra meglátom azt a kutyát nem fogom elkerülni. Újra oda engedem felügyelve, rászólva ha kekeckedni akar (testbeszéd felismerés) és megdícsérve ha csak szaglássza vagy elfordul tőle.


Ezeket lassan meg kell tanulnod mert kelleni fog. A leg jámborabb kutya se jön ki mindenkivel.

2020. nov. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolso köszonom a hosszu valaszodat!


Igen jobban kell figyelnem.


Mint irtam o 3.kutyam,de az elso kettovel nem jartam ilyen helyekre. Szóval a kutyafuttatos szituk ujak.


De majd resen leszek mindenkeppen!

2020. nov. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!