Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme átnevezni egy...

Van értelme átnevezni egy idős, 12 éves kutyát? Jövőhéten hoznánk el a menhelyről de egyértelműen olyan átlagos, annyira banális neve van szegénynek csak nem tudom megjegyezné e az újat. A fél életét azzal a névvel élte le, hozzászokna még az újhoz?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 03:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*egyszerűen
2020. nov. 30. 03:25
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba volt xy a neve a menhelyen, ugysem azon szolitottak.
2020. nov. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Felesleges. 12 éves, ugyanennyi már szinte biztos hogy nincs neki hàtra

Bár nem írtad mekkora testű

2020. nov. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi nevek általában csak úgy vannak, de nem sokat szólítgatjákmőket a nevükön. Mikor én hoztam az enyémet, nekem se tetszett a menhelyi név és kérdeztem hallgat-e rá. Akkor mondták, hogy nem (és tényleg nem hallgatott), mert azok csak ilyen felvett nevek. Próbáljatok esetleg hasonló csengésűt keresni.
2020. nov. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Persze hogy van. De a nevét is “parancsnak” kell kezelni. Szóval azt kell megtanítani, hogy ha a nevét mondod rád figyeljen.
2020. nov. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyen se azon a névem hívták, ahogy leélte az életét, mert nem tudják megkérdezni hogy "szia hogy hívnak", ezért adnak neki egy nevet. Szerintem nyugodtan átnevezheted, ha van még egy kis ideje akkor meg fogja szokni. Egyébként nagyon szép tőled, hogy ilyen idős kutyát fogadsz örökbe :)
2020. nov. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem simán adhatsz neki. A kutya főleg a hangsúlyból ért, és ha sokszor ismételgeted neki kedves hangon az új nevet, hamar összeköti hogy "hé, ez én vagyok!"


Az én kutyámnak is van pár teljesen más hangzású beceneve, de nem okozott sosem problémát.

2020. nov. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdájától hozták el, és tényleg ez volt a neve 12 évig, akkor nem próbálkoznék az átnevezéssel. Ha csak úgy adtak neki egy Morzsit a menhelyen, akkor simán, mert arra sem hallgat.
2020. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hamar megtanulja az új nevét, nyugi. A menhelyen meg csak számontartják valahogy, azért mert Buksi néven szerepel a nyilvántartásban, még nem azt jelenti, hogy hallgat is rá és valaha is a "nevén" szólították volna.
2020. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hamar megtanulja az uj nevet. Nevezd at.
2020. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!