Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan előnyök hátrányok? Mikre...

Kan előnyök hátrányok? Mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Eddig csak szuka kutyáink voltak, de majd szeretnék később kettőt tartani, akkor meg jobb ugye ellentétes neműeket, plusz a kanoknak eleve szebb/jobb a kiállásuk mint a szukáknak.

Mindkettő ivartalanítva lenne.


- Mikor érdemes a nagytestű kanokat ivartalanítani? 1-2 éves kor után?


- Nagyon sokat jelölnek? (Esetleg ivartalanítás után is?) Ez megelőzhető valahogy a kerti virágok védelmében?


- aktívabbak a kanok? Vagy ugyanolyan mozgékonyak?


- ha kutyás közösségben kidugja a péniszét (ezt ivartalanul is csinálja?) Akkor tiltani kell? Kutyasuliba láttam, hogy egy fickó ezt csinálta. Lehet csak a koncentráció miatt, de én amúgy is kérdezem.


- mennyivel többet tisztogatják az ivarszerveiket, mint a szukák?


- tényleg alapvetően dominánsabban mint a szukák?


Ha még eszetekbe jut BÁRMILYEN különbség, akkor arra nagyon kíváncsi lennék, bármi, ami egy szukatulajnak fura lehet ( azt tudom, hogy három lábon pisilnek :D )


2020. dec. 4. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Én nem gondolom, hogy szebb kiállásuk lenne, nem szokott kinézetben különbség lenni.

Ivartalanítás rajtad múlik, általában fél és egy éves kor között szokták, az enyém is 6 hósan lesz. Érdemesebb felnőtt kor előtt, mert sokak szerint teljes kifeljettségkor felszabadulnak olyan hormonok, amik elvileg nem tudnak kiürülni a szervezetből ivartalanítás után sem. Illetve ez megosztó, de sokak szerint minél előbb ivartalanítod annál nagyobbra fog nőni, mert az ivartalanítással kiürül egy olyan hormon ami a csontok növekedését gátolja, mások szerint pedig ez teljesen hülyeség és minél tovább ivaros, annál nagyobb lesz. Én a korai ivartalanítást javaslom, nevelés szempontjából előnyösebb.

Nekem saját kanom most van először, és igaz hogy még fiatal, de nem jelölget és nem is büdös. Közvetlen családi körben sok kan volt már, egyiknek se volt büdös a pisije soha, és kerten belül meg sétákon nyilván jelölgettek, de bent a házban nem.

Az aktivitás nem nemfüggő. Inkább egyedtől, kortól és fajtától függ. Én nem találkoztam még olyannal, hogy azért van egy kutyának nagyobb mozgásigénye, mert kan. Maximum olyan, hogy ivaros kan kiszökdös a kertből, de az nem feltétlen azért van mert kevés a mozgás, hanem mert hajtják a hormonok. Ezért is érdemes ivartalanítani.

Ezelőtt szukám volt, és nem veszem észre hogy a kan többet nyalná magát.

Más kanokkal szemben általában dominánsak, de ez nevelhető. Állatoknál ez természetes, hogy két hím nem szokott kijönni. Viszont szukáknál is van olyan, hogy vagy az azonos nemmel vagy semmilyen kutyával nem jön ki, csak kanoknál gyakoribb a más kanok utálata. Egyed és nevelésfüggő.

Más érdekesség nekem az volt, hogy a kanoknak is vannak mellbimbóik, és néha ha egy bizonyos pózban fekszik akkor rácsúszik péniszére. Első pár alkalommal tök megijedtem, hogy mi van ott, aztán rájöttem hogy csak a cici :D

2020. dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok, az jutott még eszembe hogy nekem a szukám sokkal engedelmesebb, megadóbb volt, mint a kanom. Ez teljesen egyedfüggő, saját tapasztalat, ilyen kant és ilyen szukát fogtam ki. Nyilván lehet egy kan is engedelmes, csak gondoltam leírom hogy nekem a személyes tapasztalatom szerint a szukák sokkal engedelmesebbek és tisztelettudóbbak.
2020. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, a mellbimbóról én is tudtam, de én is megijedtem még a szuka kutyámnál is :)


Az ivartalanítás úgy tudom, hogy nagyra növő fajtáknál nem éppen ideális, de ennek majd nyilván akkor is tüzetesen utána olvasok majd, hiszen pl a tesztoszteron is anabolikus hormon és hozzájárul a normál növekedéshez.


A szebb kiállást úgy értettem, hogy erősebb felépítésűek, magasabbak a szukáknál, én adott fajtán belül ránézésre meg tudom mondani, hogy melyik a kan...

2020. dec. 4. 08:47
 4/13 anonim válasza:
26%

-Ivarérettségtől érdemes ivartalanítani!

-Nálunk az első pár napban jelölt sokat!Miután megszokta a helyét ez csökkent(Jelentősen)Esetleg valami kerítés szerűséggel.

-Nálam néha aktívabb néha lustább volt.De többségében eltért, hogy mit mikor csinálnak!Viszont talán kicsit aktívabb egy kan kutyus!

-Nálam nagyon ritkán kidugta de egy kutyás közösségben rászóltam akkor visszahúzta!

-Nálam a kan kutyus kicsit többször tisztogatta, unokatestvéreim kutyája kevesebbszer

-Ez függ a szocializációtól is!Az enyém valóban sokkal dominánsabban játszott vagy épp ha jött valaki dominánsabban fordult hozzá!

Nekem még talán az a tapasztalatom, hogy egy kan kutyusnak nagyobb a mozgás igénye mint egy azonos fajtájú és korú szuka kutyusnak!Gyakran kölyök korban is játékosabbak és kicsivel többet is esznek!Emellett munka nélkül magától nem lesznek izmai!Én is rengeteget edzettem vele és gyönyörű jószág lett!

2020. dec. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A dominanciát leginkább az emberrel szemben érteném, mert természetes, hogy kutyák között ők jobban akarnak érvényesülni, mint egy szuka :)

Csak egy kannal szemben mennyivel nehezebb fenntartani a főnök szerepét.

2020. dec. 4. 08:56
 6/13 anonim válasza:
55%
Én meg az emberrel való játékra értettem!😄Na de igen!Egy kannal szemben tényleg nehezebb lehet fenntartani a főnök szerepet de ez nagyban függ a kutyus személyiségétől és a szocializáltságától!Pl.Az én mentett kan amstaffom mindig próbált felém kerülni de nem sikerült neki!Jelenleg a nagyszüleim tanyáján él és ott is próbálkozik de nem szabad hagyni neki mert utána nehéz visszaszerezni az irányítást!
2020. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
*fölém
2020. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem fajta,nevelés függő. Nekem volt szuka németjuhász kutyám,szörnyű egy természet volt,sumák:)

A kan németjuhászom 100x kezelhetőbb,szótfogadóbb volt. Nem nyalogatta magát többet és nem jelölgetett orrba szájba.

A kerti virágaimat kezdettől elkerülték,mert így neveltem őket. A kant 8 hónaposan ivartalanítottuk,én azt vallom,jobb 1 éves kora előtt. A kan sokkal aktívabb volt,sajnos 2 éve elpusztult. Utána hozzánk került egy bishone szuka. Szörnyű hisztis,okos,de nehezen nevelhető.

Rá 4 évre a szuka németjuhász is elpusztult. 2 éve hoztunk egy Jack Russel terriert,kant.

Imádom,nagyon jól kezelhető,aktív nagyon,de a fajtája is ilyen eleve.

Nem nyalogatja magát ő sem többet mint a szuka bishone és nem is jelölget.

Írtam az elején,hogy fajta függő,de többet nem lesz szuka kutyám.

2020. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*6 éve elpusztult
2020. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Kanok eroteljesebbek, nagyobbak es dominansabbak ... szukak harciasabbak, akaratosabbak.


Nagytestu kutyaknal egy falka ugy epul fel:


-kiskutyak feladata a jelzes ... ok ugy is ossze vissza szaladgalnak, egybol eszreveszik ha tortenik valami, akkor jeleznek ...


-jelzesre reagal a szuka es megnezi a problemat, ha baj van siman konfrontalodik ...


-ha a szuka nem tudja elintezni a dolgot, akkor jon a neheztuzerseg es a kan eldonti a vitat.

2020. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!