Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kutyám 13,5...

Bichon Havanese kutyám 13,5 évesen mennyire számít öregnek?

Figyelt kérdés

2020. dec. 12. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, már nem fiatal, de még 2-3 éve még lehet, ha nincs komoly betegsége.
2020. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát már idősebb kutya, de még pár éve szerintem is simán lehet, ha nincs semmi betegsége, ha jó formában van.
2020. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bichonok is viszonylag sokáig élnek.Ha nincs semmi olyan egészségügyi problémája :)



Nekem a Bichon Frise-m 16,5 évet élt, kb 14 éves korától kezdett megvakulni,süket lenni, 15 évesen vese értékei nem voltak jók, 16 évesen már a mája sem.. Igazából nagyon lassan épült le. Gyógyszerekkel,meg gyógytáppal remekül elvolt. Aztán 16,5 évesen kellett végelgyengülés miatt elaltatni, nem evett,semmit nem tudtam bele erőszakolni. Aztán már csak feküdt. Gyorsan történt, mert pont egy hétvégén még nagyszüleimnél voltunk fent a kertbe,ő még szaglászgatott,napozott elvolt. Aztán vasárnap este még megette a vacsoráját. Hétfőn már a reggelit nem, de a gyógyszerek sokszor okoztak étvágytalanságot, így főztem neki egy kis csirkehúst. De vacsira az sem kellett,se párizsi,se sonka,virsli még az illatosabbak sem, kedden se evett semmit,csak feküdt, szerda reggel evett egy kis csirkehúst,örültem is neki,de szerda délután ismét semmit. Csütörtökön már csak feküdt egész nap a szobámban,anyu mondta, az ágyam mellett, haza értem a munkából leültem mellé rám tette a fejét. Tudtam,hogy itt a vége, el kell engednem..


Igazából azért írtam le,hogy ha már közeleg a vége annak azért lesznek jelei.


jelenleg van egy 9,5 éves havanesem,de ő eléggé korán kezd öregedni, szemei kezdenek homályosodni. Egyébként vérképe tökéletes.


Vérképet ha nem csináltattál eddig akkor szerintem érdemes,csak hogy lásd és megnyugodj minden tökéletes.


Frisemnél is szokásos éves vérképnél derült ki a vese értékei magasak egy picit. Mondta a doki idejében vettük észre,mert ha nem lett volna kezelve akár ez is elvihette volna sokkal előbb.

2020. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 12. 22:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!