Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján lenne érdemes választanom a közép schnauzer és a német pincser között?

Figyelt kérdés

A leírások alapján mindkettő fajta pont, hogy még illik hozzám...

Még pont olyanok, melyeknek ki tudom elégíteni az igényeiket, kényelmesen.

Egy husky mondjuk már nagyon nem ilyen...

És ezek még méretben is illenek hozzám.

Igényekben relatíve hasonló még a dalmata is, de az a fajta nekem már kicsit nagy.


Először nem gondoltam, de a külsőt leszámítva, nagyon hasonlít egymásra a kettő, fent említett fajta, legalábbis a leírások és a netes vélemények alapján. Mondjuk még a magasságuk és a súlyuk is hasonló...


Viszont személyes tapasztalatom nincs egyik fajtával sem.


Jelenleg a COVID járvány mellett nem is nagyon reális, hogy ez nagyban változhat, a közel jövőben.


Nem tudom, hogy mi alapján kéne választanom, hogyha mindkettő tetszik és közel ugyanazok az igényeik...


Eddig + pont a pincsernek, hogy az egyszínű cser/vörös változat jobban tetszik mint a snaci (mondjuk ez egy sokadrangú szempont csak), külsőre...

Viszont ugyanakkor abban a színben pont, hogy ritkább is a fajta, csak minden 8. kutya lesz ilyen színű, nagyáltalánosságban.


Illetve a pincser szőre rövidebb, nem kell kozmetikusra költeni.


+ pont eddig a standard snaci mellett, hogy itthon azért jóval elterjedtebb, tehát könnyebb beszerezni és talán jelentősen olcsóbb is.


Viszont ezek a + dolgok elég jelentéktelen dolgok a szememben, nem lényegesek kimondottan...

Így viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik fajtát válasszam.


Elvileg ha az egyik fajta igényeit ki tudom elégíteni, akkor a másikét is.


Szerintetek hogy dönthetnének el?


Ti melyiket választanátok és miért?



2020. dec. 16. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Annyira fontos ez a kérdés hogy nem tudsz miatta aludni?
2020. dec. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A német pincserekről nem tudok semmit, de a schnauzerek nagyon okos kutyák. Emellett a rövidszőrű kutyáknak, szinte folyamatosan hullik a szőrük, minden tele lesz apró kutyaszőrrel, míg a schnauzert ha rendszeresen (6-8 hetente) hordod kozmetikushoz, gyakorlatilag semennyire nem hullik a szőre.


Nekem egyébként egy befogadott törpe schnauzer jellegű kutyám van, nagyon okos, vigyázni kell vele, mert túlságosan okos és ha nem vagy elég következetes túl jár az eszeden. Az én kutyám egyáltalán nem domináns, konkrétan első pillanattól kezdve elfogadja, hogy mi vagyunk a falkavezérek, viszont azért nagyon tud makacskodni néha (bár ha jól tudom a pincser is vadászkutya, valószínűleg ez nála is előfordulhat). Alapvetően nagyon szeret tanulni, látszik rajta, hogy élvezi. Persze a törpe schnauzer más mint a közép, sokkal aktívabb (nagyon durván aktív, lefáraszthatatlan), így olyan sok tanácsot nem tudok adni ezeken kívül.

Esetleg ha van már kiszemelt kennel érdemes írni nekik, részletesen felvázolni, hogy milyen körülményeket tudnál biztosítani és, hogy ezek tudatában ajánlják-e neked a fajtát.

A kutyasulit mindenképp ajánlom bármelyik fajta mellett döntesz.

2020. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, hogy hullik a német pincsi szőre, de én azt választanám, úgy hallottam, hogy a schnauzer eléggé agresszív kutya, ill. nem tud alkalmazkodni. Csak vigyázni kellene, hogy ne hízzon el a német pincsi. De ha beírod a googléba, hogy kutyafajták tulajdonságai, akkor többet megtudsz.
2020. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!