Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lassan (jövő júniusba)...

Manócska1 kérdése:

Van egy lassan (jövő júniusba) 12 éves keverék kutyusunk,meddig élhet így kb? többi lent.

Figyelt kérdés
tehát 10 éves kora után diagnosztizáltak nála kezdődő diszpláziát. gyógyszereket szed,Reuma 1mg-osat egyet esténként. eddig hetente kétszer elég volkt neki adni,de már naponta kell sajnos. meddig élhet hogy nem szenved nagyon mert azt természetesen nem fogjuk hagyni..?

2020. dec. 22. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen látom az összefüggést, sok kutyát ismerek, akiknél dp-t diagnosztizáltak pár éves korában, a versenysportot abbahagyták velük, de még így is egy viszonylag aktív, boldog életet élnek.


Erről a gyógyszerről nem hallottam és a google sem dobott ki semmit...

Mozgásszervi problémákra zöldkagylót, Mobilityt vagy Synoquin efa-t szoktak ajánlani, tényleg csodákra képesek ezek a szerek.

Létezik kutyafizioterapeuta is, aki különböző kezelésekkel sokat tud javítani a mozgásán. (víz alatti futópad, mágnesterápia, fizioterápia stb)

2020. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. dec. 23. 08:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani.


Öreg kutyáknál általában egyik napról a másikra jönnek a próblémák.


Én kutyám nem izületis volt,de halála előtt két nappal még majdnem hogy rohangált nagyszüleim kertjében, hétfőn is megvacsorázott. Majd kedden nem kérte a reggelit,gyógyik miatt volt hogy nem volt étvágya. Inkább főztem neki egy kis csirkemellet,meg rizst,mert a gyógyszerekhez muszáj volt ennie,éh gyomorra nem adhattam. Hiába kapott probiotikumot is.


Vacsit se kérte,az már nem tetszett, aztán aznap nem is kakilt.

szerdán csak feküdt, akkor reggel evett egy kis csirkemellett aminek megörültem. Vacsit szintén nem kérte. Az nap sem kakilt. Csütörtökön úgy döntöttem,hogy ennek itt most vége sajnos,haza értem a munkából,anyu otthon volt. Mondta ki sem jött a szobámból a kutyám,nem is ivott,nem is evett, csak feküdt. Mellé ültem rám tette a fejét és tudtam itt a búcsú ideje. Elvittük az orvoshoz,mondtam mi a helyzet vele.Mondta ez már a végelgyengülés kezdete. Elaltattam.


Ez két éve nyáron volt.


Borzasztó volt,hogy halála előtt pár nappal még teljesen jól volt.Aztán minden nap egyre rosszabb. Nyugtat az,hogy 16,5 évet élt.


Lehet,hogy a ti kutyátok is egyik nap még rohangál,másnap már nem.


Szenvedni nem szabad hagyni őket :(


Kapja a gyógyikat,figyeljétek,szeressétek!

2020. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szia,sajnálom hogy hirtelen leromlott a kutyusotok állapota :( nem semmiképp sem hagyjuk szenvedni :( persze,kapja a gyógyszereket,,figyeljük és szeretjük míg lehet.
2020. dec. 26. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!