Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha akaratlanul...

Mit csináljak, ha akaratlanul is, de bántom a barátom kutyáját?

Figyelt kérdés

Van neki egy tényleg okos, jól nevelt kutyája, azt hiszem "ordas" németjuhász a fajtára. A barátomnak sosem volt egy 8-tól 4-ig tartó munkája, ezért rengeteget foglalkozott vele mindig, vitte magával, ahová csak tudta és a kutya tényleg nagyon jól nevelt. Szerintem bármit mondok neki, megérti.

A barátom kapott külföldön egy álláslehetőséget, én majd tavasszal diplomázom és utána költöznék majd ki hozzá. Viszont kint ő most egy lakást bérel a belvárosi részen és mondta, hogy oda nem szívesen vinné a kutyát, meg nem is tudta, hogy mennyire lesz strapás a munkája, lesz-e elég ideje a kutyára. Így ő maradt itthon velem. Ezzel nem is lenne gond, mert ismerem, szeretem, de nem tudom azt a törődést biztosítani neki, amit megszokott.

Pl. a barátom minden hajnalban min. 1,5 de inkább 2 órát sétált vele, ezzel kezdték a napot. Utána még itthon labdáztak, frizbiztek. Délben is ment vele sétálni, utána délután trükköket tanított neki, vagy játszottak, labdáztak, stb. Majd este szintén volt egy nagyobb séta, esetleg futni is elvitte magával. Szóval ő rengeteget ment vele, de ha én reggel sétálok vele akár 1 órát, a nap hátralévő részében használhatatlan vagyok... Nem, hogy még utána kétszer is elvigyem sétálni. Ezért próbáltam azt, hogy reggel labdázok vele, de attól csak még inkább lelkesebb és ébrebb lesz, egyáltalán nem fárad el tőle. Én napközben nem annyira szeretem magammal vinni, mert azért mégis csak egy nagyobb kutyáról van szó és volt, hogy beszóltak, hogy az utcán miért nincs rajta szájkosár (még csak nem is morgott soha emberre), vagy minek viszem emberek közé. Ráadásul itt van ez a sáros, latyakos idő, így minden kiszállásnál cserélgetem a plédjét a csomagtartóban lévő matracán, törölgetem a lábait. De ha meg itthon hagyom, akkor vagy felássa a kertet, vagy ha bezárom a házba, végigalussza a napot és egész éjszaka nyöszörög és kaparja az ajtót, hogy engedjem ki. Ez a másik dolog, hogy a barátomnál valahogy értette, hogy este kap enni, majd pedig alvás 9-kor. Nálam ez nincs, volt olyan, hogy még hajnali 3-kor is a teraszon simogattam és gurítottam neki a labdát, közben sírtam a fáradtságtól, mert nem volt hajlandó elaludni. De ha bevittem, akkor kaparta a padlót, ajtót, vagy rólam a takarót, ha viszont kint hagytam, akkor a nagy üvegajtót, hogy engedjem be, vagy menjek ki hozzá. Azóta ez rendszeres, hajnal 2-nél korábban nem alszunk el. Én úgy vagyok nyugodt, ha bent van velem, viszont szegényt sajnálom, mert a padlófűtéstől nagyon melege van, folyamatosan liheg (amúgy imádja a hideget, telet, havat). Ezért általában hajnal 5-6 között kiengedem az udvarra, de ha nem megyek ki vele, akkor 20 perc után már nyüszít és az üveget piszkálja, hogy engedjem vissza.


Sajnálom nagyon, mert neki sem jó ez és nekem sem. 5 hete van ez, de én ilyen kialvatlan még sosem voltam... A barátomat nem akarom ezzel idegesíteni, nem szoktam panaszkodni, mert így is éppen elég nehéz ez a helyzet, nem akarok olajat önteni a tűzre.

A szüleim azt mondták, hogy megszokja a kutya ezt az életstílust is, de mégis mikor? Napi egyszer fixen viszem sétálni kb fél-1 órára, időmtől függően. Labdázni is szoktam vele 10-20 perceket.

Még arra gondoltam, hogy az nem-e lenne jó megoldás, ha kiviszem egy elhagyatott területre, mondjuk erdő mellé, vagy földek mellé és ott kitenném, majd a kocsival LASSAN elindulnék, hogy szaladjon utána kicsit? Így ő is fáradna, szaladhatna, de mégsem lennék hulla fáradt... Mert ha csak simán kiszállnánk, hogy szaladjon valamerre, akkor el sem mozdulna mellőlem (már próbáltuk...).


2020. dec. 22. 22:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, miért fikázzák többen is a kérdezőt. Ő nem az a fajta, aki itt sír, hogy kapott egy kiskutyát a szüleitől, mert jaj de kellett, de két hónap után megunta mert túl nagy, koszt csinál, nincs kedve hozzá hajnalban kelni.

És az, aki a gyerektémával jön, ne haragudj, egy kutya nem gyerek, és ráadásul ő még csak nem is a kérdező kutyája. Én el sem vállaltam volna, az fix, hiába vagyok együtt a gazdájával évek óta akár. Fix napirendem van, én is irodában dolgozom, kocsival jövök-megyek, még magamat sem viszem sétálni, úgy utálom ezt a piszkos időt, nem fér bele egy kutya fixen, szorri. Az, ha a gazdájával együtt vagyok és heti egyszer én viszem el sétálni, vagy elugrom vele az állatorvoshoz, az oké, de ennyi. Nem az övé, nem ő vállalta. Főleg egy ekkora mozgásigényű kutyát...

"Semmit nem csinálsz úgy, ahogy ő megszokta" Még egyszer: nem a kérdezőé a kutya, hogy mászkáljon vele napi 3-4 órát egy olyan ember, akinek viszont kötött munkaideje van és egyéb programjai? Jó hogy nem már mondjon fel, mert a kutyának ez nem jó.

Én a gazdáját venném elő, elsősorban, kérdező, mondd meg a párodnak, hogy ez nem megy így, vigye el a kutyát vagy beszéljétek meg a napközit.

2020. dec. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%
Én is úgy gondolom, ahogy az utolsó. Látszik, hogy a kérdező nagyon nem érzi jól magát ebben a helyzetben, rá lett erőltetve egy olyan dolog, amit ő nem akar, NEM az övé a kutya. Inkább kezét csokolhat neked a barátod, hogy ennyit is elvallaltal. Egy kutya élőlény, gondoskodni kell róla, de úgy nem lehet, hogy bele lett kvazi kényszerítve ebbe a helyzetbe. Sajnálom kérdező, én elmondanam a barátomnak ezt a dolgot, ő a gazdája, keressen rá megoldást, de nagyon gyorsan. Tőled pedig rendes dolog, hogy megprobaltad, de be kell látni, ez nem mehet így tovább, sem neked, sem a kutyának nem jó.
2020. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

A barátodnak be kéne látni, hogy vagy vállalja ő a kutyát, vagy nem. Ha a kutya nem költözne ki veletek, akkor inkább már most elkezdenék keresni neki egy gazdit, aki tud vele foglalkozni.


Nem a kérdező hibája, hogy ő nem tud vele foglalkozni, nem ő tukmálta át másra a saját kutyáját.

2020. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

És mi lesz a kutyával, ha te is a barátod után mész?


Egyébként egy kutya baromi gyorsan alkalmazkodik. Nekem munkavonalas németjuhászom van, reggel (ha nem szakad az eső) elmegyünk futni, utána délután játék a kertben és este megint pár órás séta vagy futtató vagy akadálypálya.


Amikor szalagszakadásom volt, akkor nem mentünk reggel futni, mert a férjem 6-kor elmegy a melóba, így nem tudtuk megoldani.

De nem volt se nyünyögés sem kaparászás se hiszti.


Próbáld meg megtalálni az arany középutat, hogy a kutyának is jó legyen és neked se forgassa fel teljesen az életed, elvégre az van amit te mondasz, te vagy a főnök.


Teljesen felesleges beengedni egy olyan kutyát a házba, aki alapvetően kint szeret lenni (az enyém sem szeret a házban lenni).


Lefárasztva le volt rendesen a barátodnál is, de megnevelve nem nagyon volt, ha hajnali 2ig kint kell vele lenni. Meg nem kisbaba, nem kell mellette ülni amíg elalszik.


Este vidd ki egy nagyobb sétára, labdázzatok, etesd meg, aztán hagyd békén. Ha neki áll kaparni az ajtót akkor meg nem ki kell mellé ülni és szórakoztatni, hanem leszoktatni róla.

2020. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsó pár hozzászólóval értek egyet.

Nem kell magad tönkre tenni egy kutya miatt, akit nem te vállaltál. A gyerek dolgot ne keverjük már bele, ég és föld.

Ez a kutya boldog, mindent megkap, kivéve azt a mozgás mennyiséget amihez hozzászokott. A kutya napközi tényleg jó megoldás lehet. Nem kell éjszakáznod vele, ha kapar ne figyelj rá, azért kapar mert rögtön ugrasz, ő a főnök. Te sem tudsz vele kialvatlanul foglalkozni. Nem kell magaddal hurcolnod mindenhova.

Egyébként továbbiakban hohy lesz? Párod dolgozik most már, te is fogsz. Külföldön sem fenékig tejfel, munka után fáradtan haza értek, hogyan lesz?

2020. dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%
A 11-12-13 al értek egyet én is, ha neked nincs rá elég időd akkor beszélj a barátoddal, ez a jó megoldás.
2020. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%

Csak heti 3-4x kell elmenned vele futni barmelyik napszakban . O fuves vagy foldes uton fusson. Semmikepp ne a betonon. Az elegge lefarasztja. De azok kiados 3 oras testedzesek legyenek. Neked eleg kocogni,o majd futkos. Vigyel piros lezerfenyt,hatha kergeti.

Akkor nem kell vele minden nap orakat labdazni.


Lenyeg,h a te rendszered nem mukodik. A te farasztasod keves intenzitasu.


Auto mellett ne futasd,mert alamehet!!! Veszelyes lenne.


Nincs amugy kutyabaratja,aki atjonne idonkent es jatszana vele. Az is faraszto.


Szajkosar nem kell ra hivatalosan is csak a tomegkozlekedesi eszkozon. Utcan soha. Vidd magaddal mindenhova. A legtobb kutya azt szereti. Az emberek gyokerek,barmilyen kutyara beszolnak. Ne befolyasoljon.

2020. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem az övé, nem ő vállalta. Főleg egy ekkora mozgásigényű kutyát...


"Semmit nem csinálsz úgy, ahogy ő megszokta" Még egyszer: nem a kérdezőé a kutya, hogy mászkáljon vele napi 3-4 órát egy olyan ember, akinek viszont kötött munkaideje van és egyéb programjai? Jó hogy nem már mondjon fel, mert a kutyának ez nem jó.



Valóban nem az övé, de elvállalta, hogy vigyáz rá, amíg kell. Azzal tisztában volt, hogy mik a kutya szokásai, igényei. Ezzel együtt vállalta.

Innentől az ő felelőtlensége,ha nem tartja, amit vállalt.

2020. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!