Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mamát hétfőn úgy megijesztet...

A mamát hétfőn úgy megijesztette egy kutya, hogy aortarepedése lett. Ilyenkor mit lehet tenni? Lehet okolni a gazdát?

Figyelt kérdés

Hétfőn ment hazafele a boltból. Az egyik háznál egy nagytestű kutya a hirtelen hangos ugatásával úgy megijesztette, hogy majdnem elesett. Azóta fájt neki a mellkasa, alig bírt haza menni. Aztán a papám délután kihívta a mentőket, bevitték, és kiderült hogy aortarepedése van. Nem repedt el teljesen, csak egy kicsit. Valószínűleg segített az is, hogy ahogy hazaért elrágott egy vérnyomáscsökkentő gyógyszert.

Visszament apám a házhoz, elmondta a tulajnak a történetet. Ő annyit reagált, hogy őt nem érdekli, azért tart kutyát hogy ugasson. Ilyenkor kellene valamit csinálni? Ez végülis komolyabb sérülés mint egy harapás, és ha valakit megharap egy kutya, annak lesz következménye. Ennek is lehet?



2020. dec. 23. 12:43
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
98%
Sajnálom a nagymamadat, gyors jobbulast kívánok neki! Én úgy gondolom, nem lehet szamonkerni a gazdát. A kutya a helyén volt, védte a területet.
2020. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem, mivel a kutya a gazdi sajat telken volt, elzárva az emberektől. Fizikailag nem harapta meg, nem okozott kárt benne. Ettol függetlenül sajnalom a nagymamad, de ezzel nem sokat lehet kezdeni.
2020. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
12%
Hihetetlen Magyarorszagon ez a kutya helyzet. Engem halálba isegesítene, ha hallgatnom kellene ahogy a szomszéd kutyak ugatnak. Ha elsétálsz a járdan siman neked ugorhatnak, pontosabban a kerítésnek. Vicc ez a helyzet, nem engedném a kutyatartást..
2020. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
87%
#3 ennyi erovel en meg azt nem engedném, hogy bizonyos emberek szaporodjanak, de sajnos ez nem igy mukodik :) a kutyákkal szemben elnézőbb is vagyok, mert ok nem tudjak hogy az ugatas idegesito, illetve ha neveletlen is, arrol sem o tehet, ellenben az emberekkel, megis ok sokkal többször viselkednek vallalhatatlanul, ugy hogy tudjak mit csinalnak.
2020. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
2%
Jól oda kell verni a kutyára ha ugat, de a legtöbb gazda ezt se teszi meg. Nem tud kutyát nevelni. Elmebeteg emberek, inkább ne tartsanak kutyát, ne ártatlan embereket rémisztgessenek vagy idegesítsenek..
2020. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
59%

A gazda nem hibas es a kutya sem. Nagyid maradjon otthon.

Eddig hol elt a nagyi ,h nem hallott meg kutyaugatast....?

Majd megkapja nagyid az oltast es nem lesz tobbet gondja a kutyakkal meg semmivel.

2020. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%
Kutya gazdája meg a kutya nem felelős semmiért, mivel a kutya a saját területén volt fizikailag nem ért a nagymamádhoz így nagyon nem tudsz csinálni semmit. Az se feltétlen biztos hogy a kutya miatt volt, sajnos idős korban még egy mély lélegzet is kiválthatja. Nagymamámnak is volt ilyen, ő sikeresen felépült. Minden esetre jobbulást
2020. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
89%
#5 ennyi erovel a gyerekre is b@ssz oda, ha egy neveletlen szar. De ettol nem fogja megtanulni mit lehet, es mit nem. Meg amugy te ne szoljal mar bele, hogy ki mit es hogy csináljon.
2020. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
Mindig van itt egy ilyen kutyagyulolo nyomorult, akkor nem tudom minek nezegeted ezt a topicot. Nehany állat értelmesebb, mint egy ember. Sajnalom a nagymamát, es ideges lennek ha az enyémmel történt volna ilyen, de errol senki nem tehet, foleg nem a kutya.
2020. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
86%
Én elhiszem, hogy aggódsz a nagymama miatt, de azért ennyire ne szállj el a valóság talajáról, hogy egy kutya gazdája bűncselekményt követ el, mert a kutya ugat!
2020. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!