Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapszichológia. (könyv) Ha...

Kutyapszichológia. (könyv) Ha vendég jön hozzám, neki is be kell tartani azt a "szabályt", hogyha belép nem foglalkozik a kutyával 5 percig?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igen.

Én személy szerint mindenkit megkértem, és aki betartotta(nem sokan) az jobban is járt, mert akik nem tartják be, azokra ráugrál a kutya az ajtóban.

Ellenben ha én megyek haza, elémjön,csóválja a farkát, majd elmegy a helyére és miután levettem a kabátomat stbi magamhoz hivom.

2010. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem olvastam egy darab kutyanevelő könyvet sem, de az én kutyám például megharapja azt, aki nem foglalkozik vele :D

aki bejön, és egy kis simogatás, vagy egy paskolás erejéig lehajol hozzá, azt onnantól kezdve szereti, és békén hagyja, csak akkor megy oda hozzá, ha hívja. aki meg rá se néz, és nem vesz róla tudomást, azt sunyin méregeti, és ha véletlen egyedül marad vele egy pillanatra, akkor beléharap a bokájába. nem olyan őrült módjára, morgás kíséretében, vérszomjasan, csak szépen csendben odamegy, és kicsit megnyomja a fogaival a bokáját, jelezvén hogy "nehogy azt hidd hogy szeretlek" :D

direkt nem harap fájdalmasan, csak meg szoktak ijedni az emberek.

szóval szerintem tapasztald ki hogy a te kutyádnál mi válik be, mert vannak olyan kutyák, mint az enyém, akiket muszáj megsimogatni, és akkor nyugton marad. a kutyák is, mint az emberek, mind más személyiségek. ez az oka annak hogy nem olvasok kutyás könyveket.

mielőtt megy hozzád valaki, beszéld meg vele, hogy segítsen egy kicsit tesztelni a kutyát. és akkor le tudjátok mérni saját tapasztalat alapján, hogy melyik irányelvet kövessétek.

2010. aug. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

áh, szóval ez is egyedfüggő... még nincs meg a kutyi, csak előre tervezek, mert elég gyakran van nálunk vendég.

vicces lehet, ahogy ijesztgeti az embereket. :)

2010. aug. 13. 03:32
 4/9 anonim ***** válasza:
2. véletlenül nem tacskód, vagy hasonló kis méretű kutyád van?
2010. aug. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
assasins ba vane valami csalo progi???
2010. aug. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Ez a "szabály" azért van, hogy a kutya engedély nélkül ne rontson rám, még akkor sem, ha ezt puszta jó szándékból teszi. Lehet rajtam olyan ruha, vagy lehet olyan a vendég aki éppen fél a kutyáktól, ilyenkor a nyugton helyén ülő kutya sokkal kultúráltabb, jólneveltebb benyomást kelt, mint az, amelyik tolakszik a simogatásért, és ha nem kep, meg is harap. Rengeteg gyerek fél az izgő-mozgó, túl lelkes kutyától. Ha ezeket még harapdálná is, a vendég gyerek anyja/apja joggal mondhatná, hogy neveletlen/tiszteletlen a kutyád. (bár ők azt mondanák, valószínűleg, hogy idióta/idegbeteg, hiszen éppen a gyereket harapdálja, mint a csontját :) )


Döntsd el, milyen viselkedést vársz el, és tartsd magad hozzá! Olyan lesz a kutyád, amilyenre neveled.

2010. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, de még anniyt hozzáteszek, ogy egyetértek az utolsoval.

Amugy szerintem ez az ami legkevésbé egyedfüggő, ez a taktika majdnem minden kutyánál bejön.

Az meg elég ciki, ha beleharap a vendég bokájába.

2010. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
03:03, én a helyedben nem büszkélkednék, hogy egy kutyás könyvet sem olvastál el, ha a kutyád ennyire neveletlen. Kíváncsi lennék, milyen fajtájú kutyád van. Előző előtti ott a pont. :)
2010. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

04:12

keverék, tacskó nincs benne, de kis méretű kutyus :)



09:21

nem vagyok büszke arra hogy aki nem foglalkozik vele, azt kicsit megharapja, viszont minden más tulajdonságára és tudására büszke vagyok. nem ismered a kutyámat, nem tudod mennyi mindenre képes, úgyhogy ha megkérhetlek, ne szóld le, és semmiképpen se hívd neveletlennek, mert nem az.

az meg, hogy nem olvasok kutyás könyveket...hát istenem, a gyereknevelést sem könyvből tanulmányozom, mint egyesek. hanem ösztönből, és saját tapasztalatból.

2010. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!