Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, ha 3szor eszik a...

Miért baj, ha 3szor eszik a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos labradorunk. A kutya panziós szerint baj, hogy napi 3szor eszik, de nem indokolta meg, hogy miért.

Minden séta után kap enni is. Nem dagi, 29-30 kgot szokott mérni az állatorvos.

Próbáltuk, hogy nspi egyszer adjuk oda neki az egész adagot, de nagyon éhes volt és felpörgött ettől.

Mit gondoltok?


2020. dec. 26. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Kora szerint napi 1x - 2x kéne ennie, sokkal fiatalabb kutyák esznek 3x... én a helyedben a középső adagok elhagynám úgy hogy a felét a reggeli felét az esti adaghoz raknám
2020. dec. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
hozzászokik, aztán elhízhat
2020. dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Egyaltalan nem gond ha tobbszor eteted a kutyat ... amugy sem jo egyszerre nagy adagot adni, mert gyomortagulathoz vezet ami viszont a gyomorcsavarodas lehetosegere hajlamosit. Szoval semmi gond nincs azzal ha tobbszor adsz kis adagot, egy a lenyeg ... mindig seta utan.
2020. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan adj 3x, csak az napi adag legyen megfelelő.
2020. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog attol elhizni, ha ugyanakkora mennyiseget 1 vagy 6 reszletben adol neki oda. Ha neki jobb a 3, akkor etesd ugy. Az 1 amugy keves, tenyleg megterheli a gyomrat, baja lehet tole, 2 mar okes, de ha ugralos, hiperkativ, jobb a 3, hogy biztosan ne legyen belcsavar.

Nekem ugy hozta a sors, hogy mindig idos kutyat fogadtam orokbe(9-14 ev kozottieket), ezert alapbol mindig 3 reszletben etettem oket, idos korban ez kulonosen jot tesz, nem szabad leterhelni oket, bar nm ugralosak, de igy a jobb nekik, az allatorvosok is megerositettek benne.

Amugy mit eszik? Ha szaraztapot, akkor kulonosen jo, ha nem 1-2x, hanem 3x adod neki oda az adagjat.

2020. dec. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert a ragadozó gyomor a kevésszer nagy mennyiségű táplálékhoz alkalmazkodott. Ez valamennyit természetesen változott a domesztikáció miatt, de nem alapjaiban.

Gondold végig, egy oroszlán vagy farkas falka elejt egy prédát, mindenki jól belakik. Utána emésztenek (jó sokáig) majd újra vadásznak. Ami nem biztos, h sikeres lesz. Ahoz van alkalmazkodva a szervezetük, hogy a nagy mennyiségű táplálék után a vércukorszintjük meredeken megemelkedik, majd utána hosszú ideig (1-2 napig) éhomi értéken van.


Ennek a civilizáltabb megoldása a napi 1x etetés. Különleges esetekben 2 még elfogadható naponta, ha nagyon kis testű a kutya (sokkal könnyebben esik le a vércukorszintjük veszélyesen) vagy nagyon mély mellkasú a kutya (nagyobb a gyomorcsavarodás esélye a nagy mennyiségű kajánál). De ezek a fajták/egyedek már erősen az emberi beavatkozás termékei, nagyon különleges testalakulással.


Egy labrador se nem mély mellkasú, se nem kicsi...

2020. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így állandóan emészt és nem egészséges.


Napi 1 bőven elég már,nekem 1 éves múlt nem rég a kutyám,pár napja álltunk át a napi 1x-i kajára. Persze reggel még áll a tálja felett,hogy kéri a kaját. De most már csak vacsi van. Úgy vettem észre jobb az emésztése is.

2020. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!