Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő nektek egy kör a...

Mennyi idő nektek egy kör a barfban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, pl elkezditek a bárányhúsnál 1 hét után mondjuk liba 1 hét után megint más és így tovább, szóval mennyi idő alatt jön újra a bárány? Szóval hány féle húst adtok, milyen időnként váltatok vagy ti hogy csináljátok ezt a húsokkal?

Remélem érthető.


2020. dec. 27. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én havonta átlagban 4 féle húst adok, és a köröm így épül fel ebben a hónapban (30 napra nézve):


Nyúl Ló Ló Ló Nyúl

Nyúl Pulyka Pulyka Pulyka Nyúl

Nyúl Liba Liba Liba Nyúl

Nyúl Ló Ló Ló Nyúl

Nyúl Pulyka Pulyka Pulyka Nyúl

Nyúl Liba Liba Liba Nyúl


Nálunk a nyúl az ilyen állandó hús, az minden hónapban van a többit szoktam változtatni. Következő hónapban pl. marha, szarvas, kacsa lesz ami váltakozni fog. A nyúlhoz hetente 1x-2x szoktam 1-2 db sprotnit rakni a halfogyasztás végett

2020. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh, értem, köszi.

Én még nem barfozok, de már nagyon nagyon érik a dolog.

Azt tervezem, hogy veszek egy felül nyithatós fagyóládát és teszek bele elválasztókat. Minden rekeszbe egyfajta hús és nem tudom, hogy hetente vagy naponta adjak mindig mást, szerintem naponta kéne, csak még az nem tiszta, hogy azt mondják egyfelől, hogy a kutyának egyoldalú táplálék kell, nem jó sűrűn váltogatni, de a barfban meg azt, hogy fő a változatosság, minél többet kell adni.

De akkor te mindenféle húst adsz a kutyusnak? Mert azt mondják, hogy minimum 3-4 fajta kell összesen, neked meg egy hónapban van az meg.

És mennyi időre pakolod meg a fagyót egyszerre? 1 hónap vagy több?

Köszi még egyszer, hogy írtál:)

2020. dec. 27. 11:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh igen, és a haldolog a másik, amibe nem vagyok biztos. Azt mondták, hogy heti 1 teljes hal napot lehet tartani. Én vadlazacfilét mellé egész apróhalat terveztem, de esetleg úgy is lehet, mint a belsőségnél, hogy nem heti egy teljes belsőség/halnap, hanem mindennap egy kevés hal/belsőség a hús mellé?
2020. dec. 27. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
A lazac meg az aprohal is zsiros nagyon. Figyeld majd a kakijat,hogy ne legyen sargas arnyalatu vagy zsiros felszinu,mert annak hasnyalmirigy gyulladas lesz a vege hamar.
2020. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor inkább mindennap adok keveset a halból, mert egyszerre biztos nagyon zsíros lenne neki, akkor inkább szétosztva adom, köszi. És Te hogy adod a barfot, azt is leírod? :)
2020. dec. 27. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:

A hal legyen az étrendében az utolsó, minden nap nem szabad halat adni. Én egy hónapra elegendőt veszek mert annyi fér bele a fagyasztóba.

Csirkével vagy nyúlal érdemes kezdeni, elején ne nagyon vegyél több fajta húst mert mire eljutsz addig hogy képes lesz megemészteni a nehezebb húsokat addig elfog telni 1-2 hónap.

[link]

Olvasd el, sokat fog segíteni

2020. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!