Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszegitek a mostani kijárási...

Megszegitek a mostani kijárási tilalmat?

Figyelt kérdés
Van egy staffim, a jelenlegi helyzetben csak 500 méteres sugarú körben szabadna csak elhagyni a lakóhelyet, ami kicsit abszurd tekintettel arra, hogy a faluközpontban lakom, 500 méteren túl minden irányban meg erdő, rét, stb, tehát nem tudom kit, vagy inkább mit fertőznék, talán a fenyvest, vagy az őzeket, fene tudja. Én bizony lemozgatom, s akár kilóméterekre elsétálunk, mert neki kell, neki is tartozom annyival, mint vadidegen embereknek, akiket annyira óvni kell, sajnos a munkámból adódóan máskor nem is tudnám elvinni, csak este 8 után, különben megbolondulna a kertben. A legjobban bosszant, hogy már egy állatvédő is írta a neten, hogy erre a járványhelyzetre tekintettel kell lenni, s nem szabad 500 méterből kilépni. Milyen állatvédő az ilyen? Nektek mi a véleményetek erről az egészről?
2020. dec. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
52%
Kb 1-1,5 kmre megyek maszkban. Kb senkit nem veszélyeztetek mivel a kutyám se szereti màs kutyák vagy emberek társaságát. Eddig nem volt gond.
2020. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az hogy meglehet oldani az 500 meteres korben is. 1-2 hónapot kibir igy.

Nekem nemetjuhaszom van, azt is lekell mozgatni nem is kicsit. Megse "szegem" meg a kijarasi tilalmat. Ha valaki nagyon akarja megtudja oldani.

2020. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
81%

Akik az 500 métert leírták, csakis a kicsi, szobakutya verzióban gondolkodtak. Szerintük a mozgásigényt töltsed ki nappal, este csak pórázon pisi-kaki.Hogy te éppen úgy dolgozol, hogy nappal nem érsz rá, az nem számít. Nem férsz bele az átlagba és annyi.

Remélhetőleg , ha véletlenül ellenőrzésbe futsz, elnézőek lesznek talán, ha kutyaszeretők.

2020. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
70%

"A legjobban bosszant, hogy már egy állatvédő is írta a neten, hogy erre a járványhelyzetre tekintettel kell lenni, s nem szabad 500 méterből kilépni. Milyen állatvédő az ilyen?"

Normális, aki nem lázadozik ha kell ha nem. Nehogymár különbnek érezd magad, azért mert te szabályt szegsz, ő meg nem, mikor te csinálod rosszul!

2020. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 Nmnmnm ***** válasza:
31%
Szerintem ez durva az az állat védő aki ezt írja anak ilyen kicsi korcs kutyája van akinek nics nagy mozgás igénye. Én ha város szélén laknék tuti hogy az erdőszélén sétáltatnék. Meg az én városomba a kutya nem elenőrzi.
2020. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
#4 Ja értem, 500 méteren túl jobban fertőz a vírus. Mindent értek...
2020. dec. 28. 15:14
 7/64 A kérdező kommentje:
Kint lakott területen kívül...
2020. dec. 28. 15:15
 8/64 anonim ***** válasza:
91%
Az erdő viszont sok esetben nem közterület.
2020. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
56%

Rendőrség mellett lakok, ahova járni szoktunk pár méterrel kilóg az 500 méterből (bezzeg másik irányba még a temetőbe is elmehetnék xd) illetve többször kint voltam 500 méteren kívül, a kutyát nem érdekli hogy az 500 vagy 600 méter. Rendőrök nem szeretnek ezért büntetni, nem akarnak ők plusz papírmunkát hidd el. (Max az aki utálja a kutyákat). Szerintem erdőben senkit nem érdekel falun meg annyi rendőr sem jár mint Bp-n.

Az esti játékuk a kutyám falkájának szokott nagyjából fél 9 - 9 kor véget érni így mindenki akkor megy haza. Eddig egy ember találkozott polgárőrrel, aki egyébként azt a sugaras kört ami mutatja az 500 métert nem fogadta el. A kocsija gps-én autó úton számította az 500 métert... de bírságot meg semmit nem kaptak csak annyit hogy menjenek haza

2020. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
89%

Polgárőr nem is büntethet, csak figyelmeztethet. Mellesleg az 500m sugarú kör játszik, ezt már mondták a napi sajttájon is.

És kutyás-szivató intézkedésekről eddig csak Budapestről és Szegedről hallottam. Tuti a máshonnan átvezényelt rendőrökkel csináltatják.

2020. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!