Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza vehetem a kutyám?

Vissza vehetem a kutyám?

Figyelt kérdés

Találtam 3 kiskutyát, kaptak féreghajtót, bolha és kullancs elleni nyakörvet.

Nálunk voltak 2 hetet, mert eléggé soványak voltak és "szomorúak".

Mostanra jobban lettek kicsit erősödtek is.

Kettőt el is vittek tegnap, egy megmaradt unokatestvérem miatt (7 éves) mert sírt érte, mert ő a kedvence.

Egyházban lakunk egyébként.

Én levettem róla a kezem, átvittem az ágyát is az ő szobájukba (anyja,apja meg az unokatestvérem szobája).

De semmit nem csinálnak vele.

Ha bekakil, bepisil nem takarítja fel sem unokatestvérem, sem az anyja, nekem meg nagyimnak kell felszedni, feltörölni.

Kaját nem vesznek neki csak azt a maradékot amit az asztalról kap.

2-3 hónapos lehet, ők kiakarják rakni a hidegbe az udvarra kutyaház nélkül + a szőre is elég rövid és vékony.

Én mondtam hogy adjuk oda felelős gazdinak aki tud gondoskodni róla, de akkor meg én vagyok a rossz mert, hogy a kicsivel akarok csak kicseszni.

Mit tegyek hogy meggyőzzem róla őket?


2020. dec. 29. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

A kutyának oltás is kell, meg chip. Ezek meg vannak már? Ha igen, kinek a nevén? Ha nem: pótold!!! És legyen a te neveden. Mivel egy talált kutya, akit biztosan kidobtak, nyugodtan visszaveheted tőlük, főleg, ha együtt laktok.

"A kicsivel kicseszni" - sajnos ez olyan, hogy a sarkadra kell állni. Meg kell mondani nekik, hogy ha nem akarják felelősségteljesen tartani a kutyát, akkor nincs kutya.

Én nem győzködném őket, csak elhoznám onnan, mielőtt a kicsinek valami baja lesz.

2020. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell meggyőzni őket. 2 büdös nagy sallert le kell keverni a hülyegyereknek, és visszavinni a kutyát.
2020. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
El kell magyarázni, hogy a kutya felelősség és igen is, ha azt akarják, hogy a kölykük örömét lelje benne, akkor etessék rendesen, kapjon oltást és takarítsanak utána, főleg, hogy egy háztartásban éltek, ha ez nem megy nekik, akkor találsz neki új gazdát. A gyerek is pár napig vergődni fog, aztán az is elfelejti, hogy egyáltalán volt kutya.
2020. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát, ez valahol állatkínzás. Talán mégiscsak beszélni kéne a felelősség fogalmáról a szülőkkel, mert úgy tűnik ez ismeretlen fogalom számukra..

Egy 7 éves kislány nem tud felelős döntéseket hozni, a szüleinek kell rászoktatni arra, hogy ez az ő kutyusa, gondoskodjon is róla, esetleg a kakit, pisit ők intézzék, de ne a kutya szenvedje meg, hogy játszani jó,de amúgy leszarják a fejét.

Simán vissza veheted a kutyát, ha ilyen embertelen körülmények között "gondoskodnak" róla.

2020. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Fogod a kutyát meg a cókmókját, visszaviszed a szobádba, vagy ahol volt előttük, majd közlöd, hogy normális gazdit fog kapni a kiskutya, nem olyat, aki lesz*rja. Hogy mit mondanak, azt meg engedd el a füled mellett. Egy élőlény élete a tét, ne legyél mulya.
2020. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1es találtuk a kutyusokat és a család többi tagja nem is szerette volna megtartani, csak nem akartuk az utcán hagyni őket.

A kisgyerek miatt tartottuk meg csak, adunk nekik 1 hetet a család többi tagjával, ha nem változik a helyzet akkor odaadjuk másnak, aki gondoskodik róla.

2020. dec. 29. 16:07
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
1es vagyok. Értem, hogy az utcán találtátok, de az oltások és a chip akkor is kötelező. Ha meg akarjátok tartani, akkor nektek kell megcsinálni - ha nem, akkor a gazdi, akit kerestek neki (bár én ilyen esetben is ajánlanám előre megindítani az oltási programját, aztán max kifizetik az örökbefogadók. Legalább ezzel ki lehet szűrni a totál komolytalanokat, akik nem akarnak pénzt áldozni egy örökbe fogadott kutyára, hiszen akkor a későbbiekben sem fog rá költeni muszájból se...)
2020. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Ezek után te még akarsz adni 1 hét szenvedést szerencsétlen kiskutyának?
2020. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen embereket nem lehet meggyozni sehogy, en egy hetet se adnek nekik, azonnal elvinnem onnan a kutyat. Esetleg megmutathatnad nekik ezt a kerdest is, talan annyit felfognanak belole, hogy nem valo nekik kutya, ha mast nem is. Keress ennek kutyusnak is gazdit, mindenkinek jobb lenne.
2020. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem csak viszsavehetd hanem vissza is VEDD! Azt az 1 hetet felesleges megvárni szerintem, ha eddig nem csináltak semmit ezután se fognak. Már most elkezdhet az neki keresni egy gazdit és kezdjenek el az oltási programot a gazdi meg esetleg majd kifizeti azt a 10-15 ezret, az nem sok egy kutyára. Ha nem akarja/tudja ezt kifizetni akkor kaját hogy vesz neki? Mert egy jó táp legalább 15 ezer.
2020. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!