Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van jellembeli különbség a...

Van jellembeli különbség a hosszúszőrű és a normálszőrű német juhászkutya között?

Figyelt kérdés

2020. dec. 31. 07:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nincs. A munkavonalú, és a show vonalú között van.
2020. dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Mivel nem külön fajta, nincs. A normál szőrű almokban születtek hosszú szőrűek is.Csak régebben nem dicsekedtek vele a tenyésztők, mert nem volt elfogadott a hosszú szőr.
2020. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

A munka és a show vonalú között van...

Általában a munkavonalasak rövidebb szőrűek, de nem mindig.

2020. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hosszú szőrű jobban tetszik, de azt mondták, abból nem lesz jó munkakutya.
2020. dec. 31. 10:06
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

Ez attól függ, hogy amikor a hosszú szőrű német juhász kutyát kitenyésztették milyen genetikájú egyedeket választottak a nemesítéshez.


Itt értve az egészség, idegrendszer, mert ilyenkor nem csak a szülő párt kell nézni, hanem visszavezetve az ősöket is.


Szóval ennek utána kéne olvasni, hogy milyen fajták adták a hosszú szőrű német juhász genetikai állományát a hosszú szőrhöz, de valószínűleg belga juhász is van az ősök között, mivel a belga juhásznak alapból van rövid és hosszú szőrű változata, itt amit kutatni kell, hogy ezen típusú fajta milyen genetikai adottságokkal rendelkezik, és kérdés, hogy az az egyed amelyikre vonatkozik ez a kérdés, milyen az őseinek a genetikai állománya. De a hosszú szőrű változata nyugodtabb mint a rövid szőrű, láttam már testközelből hosszú szőrüt, és nyugodt volt nagyon, viszont youtube-on láttam rövid szőrűt energikusabb és pörgősebb legalábbis amit láttam.


Itt amugy vizsgálják, hogy milyen betegségre hajlamos milyen ősök, honnan és stb. De ugye szimplán a hosszú szőrű német juhászra vonatkozott ez a kérdés, tehát attól függ milyen az őseinek a genetikai adottsága. Amugy szerintem mindenképpen van jellembeli különbség a hosszú szörű és a rövid szőrű között, mert pl. a hosszú szőrű juhászkutyák feladata inkább az volt, hogy minél inkább elvegyüljön a nyáj között, hogy így jobban védje a nyájat, ergo ezáltal jobban kellett ehhez a feladathoz a türelem, és a nyugodtság, magyarán biztos, hogy nyugodtabb típusú fajtákat is vettek az állományba. De ez csak az én véleményem. Minden juhászkutyának volt egy adott feladata amire kitenyésztették, szerintem ez a fajta eggyel több adottsággal rendelkezik, mivel ugye a hosszú szőrű fajtáknak is megvolt a külön munka feladata.

2020. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

* Belga juhászt láttam már hosszú szőrűt. Csak javítom félre ne értsd.


Német juhászt még nem láttam hosszú szőrűt.

2020. dec. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Irj egy pro és kontra listát, miért akarod ezt a típusú kutyát vagy miért nem, és mielőtt megvennéd nem ártana olvasnod a fajta kialakulásáról szerintem, pláne hogy munkához kell, bár nem mindegy milyen munka, szóval ha olyan a munka ami nem testhez álló neki, abban csak szenvedni fog. Szóval jó tanács mielőtt megvennéd mindenképp olvass szakirodalmat a kutya kialakulásáról, munka jellegéről, hogy milyen munkához ajánlott és stb. És ugye a tenyésztőt is gondosan válaszd ki, és csak olyan tenyésztőt válassz ahol érvényes iratokat adnak mind egészségügyi (diszplázia szűrés, féregtelenítés, oltás, pl. útlevél és stb.) és törzskönyv és stb. De gondolom ezeket ugy is tudod, ha munkához kell.
2020. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

#5. Nincs külön hosszúszőrű németjuhász fajta...

A standard megengedő, lehet szinte akármilyen hosszra, illetve színre is lehet egész változatos.


Ez itt például egy munkavonalas NJ

[link]


Ez meg egy show

[link]


Munka

[link]


Show

[link]


És még van kismilló variáció, de mindegyik német juhász.

Nincs külön hosszúszőrű, rövidszőrű , munkavonalas, illetve semmi ilyesmi alapján több NJ fajta.

Tehát nem olyan mint a tacskóknál a szálkásszőrű, hosszúszőrű, meg a simaszőrű, mert az 3 külön kutyafajta, + még mindegyikből van külön 3 méret is, vagyis 9 kutyafajta, ténylegesen,


A német juhászból egy van, de az rendkívül sokféle lehet.

A mérettel is relatíve megengedő a standard.

2020. dec. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8. és még annyival kiegészíteném, hogy a show vonal általában sárga-fekete, nagyobb méretű, hosszabbszőrű, a fenekük felé leejt a hátuk és legtöbbször nem alkalmasak munkára, mondjuk ÖV-re...

De semmi nincs kőbe vésve.

2020. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hosszú szőrű jobban tetszik, de azt mondták, abból nem lesz jó munkakutya."

Na, persze. Volt VB-n is hosszú szőrű. Biztos nem volt jó munkakutya.

Kevesebb születik a munka vonalban, de nem lehetetlen. A vonal számít, az ősök, nem a szőr hosszúsága.

2020. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!