Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek egy Akitára kabátot?

Vennétek egy Akitára kabátot?

Figyelt kérdés
Nem ilyen melegítős dolgot, abba belesülne. Valami esőkabátra gondoltam, hogy ha esik vagy havazik akkor ne legyen vizes a bundája, mert ha bent megrázza magát akkor csurom vizesek lesznek a falak, meg nem lehet olyan gyorsan leszárítani a bundájáról akárhogy törölgetem. Szerintetek megérné? Vagy még egy vékony kabátban is melege lenne?

2021. jan. 8. 09:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Téli kabátot nem vennék, de vékony esőkabátot igen. Én a puli keverékemre is csak esőkabátot vettem
2021. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem vennék rá, áttörölném törölközővel alaposan és ennyi
2021. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%
Semmiképp. Rontja a szőre minőségét. A mudimra se adok soha semmit, hát sajnos, a falak néha bizony bemaszatolódnak, dehát az ilyen fajták tartása ezzel is jár. ❄️
2021. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Mégis mit és hogyan rontana a bundája minőségén? Mint írtam áátörlöm minden alkalommal Törölközővel, de egyszerűen vizes marad, ha megrázza magát minden elázik. Lakásban lakunk, csak béreljük, vigyáznunk kell amire tudunk.
2021. jan. 8. 09:58
 5/22 anonim ***** válasza:
44%

Úgy rontja, hogy a szőre természetes funkciójába beleavatkozik. Letakarod egy lepellel, gondolj bele. Ha nem megy, keress rá, googlen vannak jó cikkek erről.


Most őszintén, akkor minek kellett bérlakásba akita?

2021. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges öltöztetgetni
2021. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
A napi séták időtartamára ráadott esőkabát nem fog semmiféle szőrminőséget rontani, nem értem, miért kell még az élő fába is belekötni.
2021. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Bármilyen más kutyára is adnék kabátot, hogy ne vizezze a falakat és a padlót. Ez most nem akita-nem akita kérdés :) Vagy kutyát is minek vettem ha bérlakásban lakom (bár a saját házamban sem mocskolnám össza afalakat vagy hagynám hogy feláztassa a laminátot)? És még mindig nem azért akarom rá adni mert "öltöztetgetni" akarom, vagy mert azt gondolom hogy fázik, csak az eső/víz a gond amit behoz a szőrén.
2021. jan. 8. 10:15
 9/22 anonim ***** válasza:
2%

Nézd, kérdezted, mi válaszoltunk.


A mi tenyésztőnk még abban is adott tanácsot, hogy az első télen mennyit legyen kint, mert az alapozza meg a tömött bundát kanoknàl. Mondanám, hogy beszélj a tenyésztővel, de hàt az azért nyilvánvaló, hogy szapis, ellenkező esetben te is tudnád, hogy nem adunk kabátot ilyen szőrtípusú kutyára.


Még egyszer mondom. Az ilyen típusú kutyàk tartása ezzel jár. Ha nem tetszik, nem kell ilyen kutyát venni bentre...

2021. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
A saját kutyám tenyésztőjén kívül még sok tenyésztővel beszéltem, de senki nem mondott ilyet.
2021. jan. 8. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!