Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megtanítani a...

Meijii kérdése:

Hogyan lehetne megtanítani a kutyámat a behívásra, és az azonnali parancs teljesítésre?

Figyelt kérdés

Egy 9 hónapos beagle fiúcskám van és pontosan tudja, hogy amit kérek tőle, az mi. Pl.: ül, fekszik, fel, pacsi, hozzám (illetve a gyere ide, ide hozzám), hagyd, és gyere

Viszont egyre gyakrabban csak ignorál. Eddig, ha hangosan kértem a szabadban a behívást, rohant hozzám és nem ment ki a nyitott pályáról. Most viszont semmi. Kirohant a pályáról, és se kajával, se semmivel nem tudtam magamhoz hívni.

Sétánál is húzza a pórázt, de így nyilván nem merem szabadon sétáltatni, pedig szeretném.

Sajnos kutyasulira nincs pénzem, de valószínűleg ott is zabolátlan lenne.



2021. jan. 11. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanítás addig tart, amíg megérti a kutya az elvárásokat. Onnantól kezdve kezdődik a szabály érvényesítése. Ne jutalomfalatot mutass, hanem érd el, hogy azonnal megcsinálja a feladatot. Ha nem hallgat rád, nem tartja be a szabályt, büntesd le.
2021. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Biztos sokan meg fognak cáfolni, de amikor én sétáltatok kutyát vagy kutyás túrán veszünk részt, a Beagle-t MINDIG pórázon láttam csak. Még akkor is, amikor a csoportból mind a 30-50-en elengedtük a kutyákat (változó hogy mennyien jövünk össze).

Szóval szerintem ez fajtasajátosság, hogy nehezen jön vissza.

2021. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A beagle jóval nehezebben nevelhető ideális családi kutyának, mert önállóságra lett mindig is szelektálva. De attól még lehet kézben tartani.


Kérdező, egyébként mi a célod a kutyáddal? Mit fogsz vele dolgozni? Miért pont ezt a fajtát választottad?

2021. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem tudsz iskolaba menni, valakinek meg kellene mutatni, hogy mit csinalj .... ez nem olyan egyszeru, hogy leirja az ember ... ugy sem fogadnad el, masok is elkezdenenek okoskoni ... ezert igy nem lehet.

Hol laksz? En szivesen segitenek, de nem vagyok hajlando itt szajkaratezni senkivel.

Pesti vagyok .... Harmashatarhegyen magtalasz .... segitek a kutyanevelesben, de nem vitatkozom itt baromarcokkal.

2021. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi, de egy beaglet, sehogy...

Van egy pont, ahol el kell fogadni, hogy a kutyádnak vannak korlátai.

Tanítani persze attól még lehet, szuper időtöltés és kapcsolatépítés.


Ha a cél az, hogy a kutyád szaladgálhasson és szaglászhasson, vegyél egy 10-15 m-es pórázt, pár ezer ft-ért már lehet kapni, biztonságos és közel olyan szabadon tud mozogni, mint póráz nélkül.

(a behívás tanításához is szuper)

2021. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3as, ez egy hosszú történet, de röviden annyi, hogy szerettünk volna egy kutyát, és az egyetlen tenyésztő (utólag kiderült, hogy szaporító) aki jelentkezett, az egy 4 hónapos beagle kölyköt akart elpasszolni minden áron, mert selejtes volt és nem kellett senkinek.

Nem élünk valami nagy lakásban, és mivel egy lovardán belül van a lakás, örökbefogadni nem mertünk, mert nem adtak volna erre a helyre kutyát.

2021. jan. 12. 05:29
 7/9 A kérdező kommentje:

1es, érdekes módon kb 7 hónapos korában tökéletesen megcsinált mindent. Messziről visszajött a sima "gyere ide"-re és boldogan leült a lábam elé. Egyszer megkergette egy mini póni és ijedtében kiszaladt a pályáról, de akkor is simán odajött hozzám amikor hívtam. Most meg szólok neki, semmi. Felém szalad, aztán elmegy mellettem.

Ha ilyenkor büntetem, biztosan nem fog jönni

2021. jan. 12. 05:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán csak kamaszodik😃

Sok türelem kell az biztos és sok jutalom falat. Esetleg olvass utána a klikkeres tanításnak, ha érdekel :)

2021. jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A behívás megtagadást büntetni kell. Az extrémebb körülmények közti sikeres hívást pedig nagyon-nagyon jutalmazni.

Nyilván nem olyan büntetésre gondolok, hogy menj utána, kapd el és nyomd a földre, mert igen, akkor csak még jobban elrohan. És úgy sem érnéd utol. De ez nem itteni téma, ehhez keress fel olyat, aki tud segíteni személyesen a nevelésben.

2021. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!