Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet elkapni a férgesség...

Hogy lehet elkapni a férgességet a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Ha úgy tudom, hogy nem férges a kutyám (semmi ilyen panasza, tünete nincs), akkor is lehet férges?

Nagyon szeretem sokat játszok vele és meg is szoktam puszilgatni, de akkor igazából nem ajánlott simogatni és megpuszilni sem?

Havonta egyszer szoktam fürdetni és nem adok neki nyers húst.

Mennyire valószínű, hogy férges egy kutya ha nincs tünet? Nagytestű kutya egyébként, ha ez számít.



2021. jan. 12. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

3 havonta ajanlott fereghajto tablettat adni.


Furdetessel nem megelozheto a fergesseg, mivel az emesztorendszerben van.


Nyers hussal sem valoszinubb, hogy elkapja mint egy sima seta soran, vagy az udvaron szaglaszik, belenyal egy kobormacska urulekebe, es mar meg is fertozodott.


Kutyazas utan kez es arcmosas.

2021. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szóval sosem tudhatom, hogy férges e vagy nem, mert ha le viszem sétálni lehet elkapja valahonnan és hiába adok neki féreghajtót 3 havonta, akkor sem ajánlott puszilgatni és simogatni szinte soha?

Én nem úgy kutyázok, hogy játszok vele egy kicsit és otthagyom. Egésznap, ha itthon vagyok mellettem van nem tudok folyton kezet és arcot mosni, meg néha velem is alszik.

2021. jan. 12. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kutyazz, ha kap fereghajtot, nem lesz ilyen problema. En sem lettem ferges 25 ev alatt. 😃
2021. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
nem kell hagyni hogy le smároljon. Sose bírtam az ilyen mikor pusziltatják a kutyát előtte meg a kutya saját seggét nyalja vagy másik kutyáét .
2021. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Attól hogy megmosakszik még nincs védve, ha csak házban a kutya kisebb az esély, de ja féreghajtó létezik, nem csak kutyának, embernek is azthiszem... Tutira csak orvosi vizsgálattal mehetsz, hogy tudd.
2021. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyanazt akartam írni, mint 4-es. Hasonló a macska, ami konkrétan a seggét is kinyalja, aztán meg puszilgatják. Na ott bejátszhat a férgesség simán.
2021. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem a száját szoktam megpuszilni hanem mondjuk a feje tetejét.. Azt hittem egyértelmű.

Köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 12. 18:44
 8/11 anonim ***** válasza:

A féreghajtó véd is a férgesség ellen. Ha rendszeresen kap féreghajtót a kutya, nem lesz sosem fertőzött.


De nem 3 havonta kell adni, hanem havonta, és olyat, amelyik szívféreg ellen is véd.

2021. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Havonta next guard spectra

Drontal plus 2-3 hsvonta.

Fokhagyma 2-3 naponta a levesben fove.


Puszilgatas napi 100x. Szajon.

Megnyalja a szam napi 10x


Nyershuson el.


Egyutt alszunk. Olelgetem,puszilgatom.


Szoktam fokit ,csilit ,feketeborsot tenni a kajamba naponta.


Nem vagyunk fergesek.


Minden alkalommal felszedem zacsiba a kakijat es elotte jol megnezem,h van-e fereg benne ,myen az allaga ,szinarnyata. Ez visszajelzest ad,milyen az etkezese.

2021. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es hát ne haragudj, de én ezt gusztustalannak érzem. Kinek nem inge, ne vegye magára.
2021. jan. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!