Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfertőződhetett a kutyám...

Megfertőződhetett a kutyám afrikai pestissel?

Figyelt kérdés

Ma voltam kint az erdőben a kutyámmal, és találtunk egy megdöglött vaddisznót. Már pár napja ott lehetett, mivel kőkemény volt (ma reggelre kb. -10 °C volt). A kutyám hozzáment és megszagolta, hiába szóltam rá, nem hallgatott.

Ha a disznó afrikai pestisben döglött meg, akkor a kutyám elkaphatta a kórt, ha ilyen hideg volt?



#afrikai pestis
2021. jan. 17. 09:49
1 2
 1/11 Feketeruhasember ***** válasza:
100%
Sertéspestis. Sertésekre veszélyes..
2021. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz a kutyadnak baja, ellenben az elhullott allatot be kellene jelentened a helyi erdeszetnel, vagy vadasztarsasagnal, hogy osszeszedjek a dögöt.
2021. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az malacokra veszélyes a sertéspestis.

Mondjuk, hogy megnyugodj én elvinném orvoshoz, hogy vizsgálja ki és akkor nem kell idegeskedni. :)

2021. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az afrikai sertéspestis emberre és kutyára NEM veszélyes.
2021. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írja. Ellenben Aujeszky kórral megfertőződhet, az a kutyára is veszélyes, és a vaddisznóállomány nem mentes tőle.

Bár az általad leírt körülmények között (mínuszban, fagyott tetem, éppen csak megszagolta) nem tartom valószínűnek a fertőződést, még ha a vaddisznó tényleg fertőzött is lett volna. A legtöbbször vadászkutyák szoktak fertőződni, amelyek a fertőzött állat testnedveivel kerülnek kontaktusba, vagy olyan kutyák, amelyek beleesznek pl. a dög húsába, esetleg vért nyalogatnak róla, ilyesmik.

2021. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hivd fel oket es mond el merre van az elhullott allat.

2021. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2021. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
A vaddisznóra nem veszélyes a sertéspestis, az a házisertéseket irtja. Azokon meg nagyon feltűnő (lásd a #7 válaszomban linkelt videóban)
2021. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

8# A NÉBIH másképp tudja.

Térkép, ahol jelölve vannak a fertőzött vaddisznók. nem kevés.

[link]

2021. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fertőzi őket is, de nem pusztulnak bele. Ettől függetlenül lehet a tetem épp fertőzött
2021. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!