Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A doberman benti kutyának számít?

A doberman benti kutyának számít?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam, hogy kertbe főleg télen nem való.

2021. jan. 18. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Rovidszoru......
2021. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Alig van szőre, olyan mint egy vizsla szóval benti
2021. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Benti, de ha kint tartják megfázik.
2021. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem volt dobermanom kertes házban, majd mikor lakásba költöztem, jött velem.

Már a kertesben is kinti-benti kutya volt. Nemcsak az időjárás miatt, hanem azért, mert ez egy személyvédelemre kitalált kutya, akinek az a lételeme, hogy a gazdája mellett legyen. Nyáron, ha elmentem otthonról, kint volt a kertben, de ha hazaértem, bent volt velem. Télen nem hagytam kint egész napra, mert pár óra után fázott. Az ízületeit is féltettem, egész nap kint a hidegben nem lenne neki egészséges azzal a semmi kis vékony bundájával.

2021. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Fenét. Csak a sok fotelállatvédőnél, akik a pingvint is a fűtött szobában tartanák.


Legyen jól szigetelt ólja, és kész.

2021. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
Egyetértek az ötössel, legyen egy jó háza és kész.
2021. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Nem csak fázik, hanem hamar tönkremennek az ízületei. Emellett kontaktkutya, azaz lehetőleg folyamatosan a gazdája mellett szeretne lenni, így pihenni is ott szeret, ahol a gazdi van. Ideális a kertes ház, kinti-benti tartással, igénye szerint

Kedves pingvines, bálnás hozzászóló: remélem a telet egy szál pulcsiban töltöd egy jól szigetelt fűtetlen ólban ;)

2021. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Benti vagy kinti-benti, de semmiképpen sem csak kinti.
2021. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%
Bírom az ilyen finoman mondva “konzervatív” gondolkodású embereket akiknek az írásából süt ,hogy szerintük “a kutya 20 kilótól kezdődik s kint a helye. Ami kisebb vagy fázós az b*zis, panelproliknak való”. Csaknem minden rövidszőrű és/vagy kistestű kutya benti vagy kinti-benti tartású. Nagydarab, bundás ebeknek való (való... na, inkább mondjuk úgy ,hogy ők bírják komolyabb károsodás nélkül) télen kint a minuszokban, de még nekik sem árt minimum egy jól szigetelt ól.
2021. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Állatkínzóknak mindegy, azok bármit a lakásban tartanak, aztán vonyít a kutya egész nap. Sétálni leviszik heti kétszer fél órát, mert hideg van, fáradtak. Aztán csodálkoznak, hogy megy a feljelentés.
2021. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!