Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a kutyák mancsát...

Meijii kérdése:

Miért kell a kutyák mancsát megnyírni? Mire jó? Miben hátráltatja, ha békénhagyom?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen videót látok, hogy a kutya tappancsa körül, meg a párnácskái közötti viszonylag hosszabb szőrt lenyírják. Érdekelne hogy ez miért van

2021. jan. 20. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Hogy ne csomósodjon be.

Vagy pl nálunk télen mindig a jeges sós szmötyi beletapad, összetapad tőle ott a szőr, sokszor marja a kutya tappancsát, hogy nem is akar menni, vagy simán kellemetlen ugye, hogy ott egy jégcsomó az ujjak közt. Séta után melegvizes mancsáztatás... nagyon hideg havas napokon akár fél órát is.

2021. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Állítólag, hogy ne menjen bele ilyen kis bogyók, termések, amik beleakadnak a szőrbe.

De én meg úgy vagyok vele, hogy szerintem megvédi, nyáron a forró talajtól, télen a fagytól, illetve ha üvegszilánk vagy ilyesmibe lépne, a szőr előbb felfogja, minthogy elvágná a mancsát.

2021. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen időben azért nyírják meg ott hogy az esetleges só és jég darabok ne ragadjanak oda be, mert sérülést okozhatnak
2021. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
#2 annyit nem véd, mi t amennyi kellemetlenséget tud okozni, ha meghagyják.
2021. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Mert a legtöbb kutyatartó a saját gyerekeként tekint a kutyusra.Lásd első:fél óra mancsáztatás séta után.Állatbarát vagyok,de azért ne essünk már túlzásokba.30 éve van kutyám egyszer nem nyírtam tapancsszőrt.Megtörlöm a kutyám tappancsát séta után és letelt.
2021. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

#2 vagyok, én is melegvízzel megmosom lavórban a tapmancsait, sosem volt piros, sosem fájt neki és szerintem a természet jobban tudja miért van ott szőr, nem azért, hogy ártson a kutyának.

A füléből sem szedem ki és lásd, amikor toklász ment bele, feljebb megállt aszőr miatt, nem fúródott bele mélyen a dobhártyáig, mint ismerősöm kutyájának, akinek kitépik havonta a fülszőrét.

2021. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Amikor arra hivatkoztok, hogy a természet jobban tudja, miért van ott szőr, elfelejtetek két dolgot. Az első, hogy a kutya nem természetes, hanem jó részben mesterséges evolúció terméke, az emberek tenyésztették, ez különösen igaz a mai fajtatiszta kutyákra. A másik, és talán még fontosabb, hogy ha a kutya egész nap mozog, mint ahogy azt természetesen tenné, mindenféle durva talajon, akkor a talpakon levő szőr lekopna annyira, amennyire még védi, de már nem akadályozza. Ez a városi körülmények közt tartott, napi háromszor sétáltatott kutyáknál már nincs így, ezek a legtöbbször nem mozognak annyit sem, hogy a karmuk rendesen lekopjon, azt is vágni kell, hogy ne legyen túl hosszú. A mancsszőrrel is ugyanez a helyzet, de nem kell pl. teljesen kivágni a szőrt, hanem csak megfelelő mértékben megkurtítani, a kecske is jóllakjon, a káposzta is megmaradjon. A téli sózás ellen amúgy a szőr sajna nem véd hosszan hagyva sem, viszont a jéggömböcök kialakulása ellen hathatós, ha megfelelően kurtítva van (két hosszúszőrű kutya gazdájaként mondom).
2021. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

#2 vagyok, nem műkutyám van, akit a gazdája csak a tömbház sarkát meg a kocsik kerekét engedi lehugyozni, mert "ne menj a sárba fifike, piszkos leszel" és a napi 3x 10 perc sétájuk során minden szembejövő kutyát, embert, madarat sikítozva "ugatnak", mert ez a piciny unalmas életük legnagyobb öröme.

Hanem egy igazi kutyám, egy keverék mentett kutyám, aki sokat szaladgál kint, imádja az esőt és a havat, a karma az ásás során kopik és erősödik és mind a négy napi sétánk után tiszta latyakosan, retkesen érkezünk haza, mert ilyen egy IGAZI kutya.

2021. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Első vagyok, golden retim van. Segítek: hosszú a szőre. A mancsai között is.

Nem kényeskedésből írtam a melegvizes mancsáztatást, hanem mert ennyi kell ahhoz, hogy a jeges sós göbök kiolvadjanak.

2021. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Ne koszolódjon annyira, ne ragadjon bele a sár/jég. Rövid szőrnél nem tud ilyen gond kialakulni.

Van kutyám, akinek hosszú a lábujjai közt a szőre. Egy hosszú havas séta után nem egyszer volt, hogy kisebesedett a lába a beleragadt jéggömbök miatt.

2021. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!