Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél te, vagy a...

Tenyésztőnél te, vagy a tenyésztő választ (neked) kutyát?

Figyelt kérdés

2021. jan. 24. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Általában a tenyésztő. Aztán vagy elfogadod a választását vagy nem. Persze, van kivétel.
2021. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő megmondja miből valaszthatsz, utána pedig választasz.
2021. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Tenyésztő ismerősöm egyszerre mindig csak 1 kutyát ajánlott fel megvételre, azt, amelyiket biztos nem akarta megtartani továbbtenyésztésre. Vagy megfelelt neked vagy vártál másikra.
2021. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Én egy elsőválasztású kölyköt vettem kiállítási célra. Itt nyilvánvalóan enyém volt a választás lehetősége az összes kicsi közül, de persze a tenyésztő is segített, sőt egy másik hozzáértő barátom is eljött, többször is megnéztük őket.

Ha tartott volna meg kicsit, akkor valószínűleg az én kiskutyám maradt volna nála, és a többiből választhattam volna.

A másik kutyám az utolsó elérhető kan volt az alomban, hirdetésben találtam rá. Utólag kiderült, hogy a legszebb kölyök volt, de nem talált még rá megfelelő érdeklődőt, így "tartogatta".

Ha van aki tenyésztésre, showra vinne picit, akkor általában ők választanak először, de előfordul olyan is, hogy a tenyésztő megmondja, hogy ez a 3 pl. a legszebb, őket ajánlja, vagy ők a hobbi kategória. Ha végeznek kölyök teszteket, vagy munkára kell, akkor is ő tudja legjobban, melyik kölyöknek milyen a vérmérséklete, kit tud neked jó szívvel ajánlani.

2021. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől függ ahogy többen is írták már, de szerintem az a legjobb ha aktívan részt vesz a választásban valamilyen szinten. Persze akkor ha van még választási lehetőség, ha már csak 1 pici maradt akkor nyilván nem tud. Ahonnan én hoztam ott például az előjegyzés sorrendjében lehetett elmenni megnézni és választani a kiskutyákból de a tenyésztő nem szólt bele, konkrétan ott is hagyott bennünket hogy 5 percünk van rá és majd jön felírni. Mi voltunk a másodikok a sorban szóval még bőven volt miből választani. Nekem konkrétan itt lett abszolút unszimpatikus a tenyésztő pedig gyönyörűek a kutyái, minden almuk azonnal elkel és nagyon igényes környezetben vannak de nekem ez így illúzióromboló volt mennyire lesz.rta az egészet. Nyilván mindegyik cuki volt de amit a 4-es is írt hogy a tenyésztő veled ellentétben már ilyenkor látja a vérmérsékletét meg a testfelépítését a piciknek, szerintem kva fontos tényező, és egy igényes tenyésztőtől szerintem elvárható lenne hogy segítsen főleg ha még van 5 pici amiből lehet választani.
2021. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi esetünkben is-is volt. Ő tudta, hogy melyik kutyával nem illenénk össze (azokat szerintem nem is adta volna nekünk), nekünk is volt sejtésünk, maradt két kölyök, a tenyésztő inkább az egyiket ajánlotta, nekem a másik volt a rokonszenvesebb. Végül őt is hoztuk el. Segített a választásban, de én döntöttem.
2021. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

A jó tanácsot, természetesen megköszönöm, mégis csak ő a profi tenyésztő. Azt viszont elég nehéz elképzelni, hogy ne én válasszak a saját elképzelésem szerint, a saját pénzemért.

Régi "piaci szabály" : amíg kettő van addig választhatok.

Ha hibázok, úgyis az én saram lesz.

2021. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!