Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrieverhez hasonló...

Golden retrieverhez hasonló báránylelkű fajta csak kis méretben?

Figyelt kérdés
szőr, kinézet, szín, semmi nem számít, csak a goldira jellemző végtelen jámborság és kedvesség minden és mindenki felé. Fajták érdekelnek.
2021. febr. 1. 21:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Csak az írjon aki ért is a fajtákhoz, köszi.
2021. febr. 1. 21:49
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Német spitz? A városunkban láttam párat, leginkább közepes méretben, ők a többi kistestűvel ellentétben nem ugattak ránk (én + nagytestű kutyám) de lehet csak jól neveltek voltak. Érdemes lenne azért utánuk nézni, hátha.
2021. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy tengerimalacot vegyel.
2021. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A Beagle egy nagyon független, makacs, macskajellemű kutya. Nem hasonlítanám a goldenhez.


Nekeünk vagy egy cocker és egy cavalier spánielünk. A cockert sem ajánlanám, mert ugyanúgy nagyon makacs és idegenekkel bizalmatlan, több cockert is ismerek a miénken kívül, a legtöbbjük nem túl barátságos elsőre. Én mondjuk pont a temperamentuma és az energikussága miatt szeretem.

A cavalier egy tündér. Ez a második cavalierünk. Szerintem a legjobb természetű kiskutyák. Kiegyensúlyozott, kedves, lelkes, nyugodt, alázatos, jól kijön másokkal. Mindenki mástól is hasonlókat hallok. Vigyázz hogy jó tenyésztővel beszélj, ha melletük döntesz, mert van néhány esélyes betegségük, tehát jó vérvonalból kell venni. A mienkkel eddig nem kellett megbetegedés miatt állatorvoshoz mennünk, a cocker mellet pedig egész atletikus kiskutya lett belőle.

2021. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%
A beagle konkrétan agresszió mentes fajta, pont ezért használják (sajnos) kísérleti célokra. Ha olyan kutyát szeretnél, aki mindenkivel barátságos, akkor a beagle jó választás és a spánielek is. Sok spánielt ismerek mind barátságos vagy semleges. Persze mindegyik kutyát nevelni kell.
2021. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A cavalier King Charles spánielekről hallottam azt én is, hogy olyanok, mint egy golden, kis testben. Viszont jól meg kell nézni, milyen tenyésztőtől veszed, mert hajlamosak a szívproblémákra.
2021. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Tibeti terrier. Nagyon érdekes a fajta eredete is, nevével ellentétben nem vadászkutya.

Ezenkívül szintén Cavalier.

2021. febr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a bichonokat annyira nem mondanám...
2021. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!