Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír a kutya, ha más...

Miért sír a kutya, ha más kutyák ugatják?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk, tehát teljes mértékben városi, lakás kutyáról van szó. Egy 12 kilós tömény játék a kutya, jól szocializált, kis és nagy kutyákkal is imád játszani, szaladgálni.

Minden hétvégén megyünk túrázni, nemrég belevágtunk a kék túrába, viszont a legtöbb pecsételőhely bent van a falvakban. Mikor bent sétálunk a faluban minden kutya ugatja a kerítésen belülről, az én kutyám szépen sétál pórázon ahogy máskor is (nem bújik a lábunkhoz, nem akar odamenni a kerítéshez, normálisan sétál), de közben folyamatosan nyüszít, sír.

Mi lehet ennek az oka? Megijedhet ahogy ugatják? De ha megijed miért nem jön oda hozzánk "elbújni"? Vagy menne oda játszani? De akkor meg mutatná jelét, közeledne feléjük, hogy játszani szeretne.

Futtatóban, játék közben is van, hogy megugatja egy-egy kutya mégsem fél, pedig tényleg 60 kilós pajtija is van.


Csak szimpla kiváncsiságból kérdezem, kiváncsi vagyok ennek a pszichológiájára.


2021. febr. 2. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Igen, valószínűleg megijedt szegény. Egy 12 kilós kis pokemontól mondjuk ez nem meglepő, bár hogy elsírja magát, az elég rendhagyó. Vagy bántották őt más kutyák korábban, vagy csak ilyen ijedős. Van ilyen, nekik is van személyiségük. Nyugtasd meg, éreztesd vele, hogy ott vagy, vigyázol rá, van falkája, van családja.
2021. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Igen ,falvakban szocializalatlan idegebeteg verengzoek a kutyak es megolnek ot,ha kiszabadulnanak. Okkal fel a kutyatok. A tenyleges vedelmerol gondoskodjatok!!


Legyen nalatok min egy setabot ,gazspre,stb ilyen esetekre. Ismerosom kutyajat is megtamadtak kertbol kiszabadulo kutyak. (Nagymeretu pitbullja van,nem jatekkutya)

2021. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
#2 A gázspray nem ér semmit megvadult kutyák ellen. Nincs könnyszervük, és a bőrüket sem csípi a szőrzeten át. Tudom, azt írják rá a németek, hogy "Tierabwehr", de ez falból van rajta, hogy eladhassák ott is, ahol elvileg nem lehetne. Az orrát még ekkor is marhatja, furcsa szaga van, és a sziszegés is meglepi, de ettől csak a lármázó parasztkutyák vonulnak vissza, akik amúgy is félelemből ugatnak. Igazán agresszív, támadó kutya ellen hatástalan.
2021. febr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

1es,a kutyáknál ez pont nem működik...

Ha "megnyugtatod" elkezded simogatni felvenni stb, azt hiszi ez tökjó, majd máskor is sírok és akkor foglalkoznak velem. Igazából a legjobb a figyelmenkívül hagyás, ha látja rajtad hogy te nyugodt, vagy és semmi ok az aggodalomra amíg téged lát, abba fogja hagyni renélhetőleg. Esetleg azt tudod hogy akkor jutalmazod amikor nem sír, vagy séta közben feladatokat adsz neki pl ül, fekszik, rámnéz stb, és akkor rád koncentrál, nem az ugatós kutyákra,szintén tudod jutalmazni.

2021. febr. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, nem nyugtatjuk semmiképp, nem szeretnénk ha ez rögződne. Tudom, hogy veszélyes lehet, igazából még csak a pilisben voltunk, nem gondoltam, hogy ilyen közel is már ennyire rossz lesz a helyzet, de természetesen felkészülünk a védekezésre (nekünk is a nagy sétabotot ajánlották).


Kb 8 hetesen találták kidobva, 11 hetesen fogadtuk örökbe, nem hinném, hogy ez idő alatt rossz tapasztalata lett volna kerítésen belül ugató kutyákkal, ráadásul alapvetően nem félős kutya, inkább kis kiváncsi felfedező, ha meg mégis megijed valamitől egyből hozzánk rohan, és egyéb jelét sem láttam félelemnek (fül hátrahúzása pl).

2021. febr. 3. 06:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!