Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pásztorkutyával futtatóba? Ez...

Pásztorkutyával futtatóba? Ez normális?

Figyelt kérdés

Van 2 keverék kutyám és lett most egy hatalmas kert is de inkább teleknek nevezném. Mindig is kangalt szerettem volna de amíg nem voltak adottak a körülmények másmilyen max közepes testű kutyákat tartottam értelemszerűen.

A mostaniak 15 és 25 kilósak kb, futtatóba, városba, sportolni sétálni járunk, tehát az a klasszik kutyás életem van velük. Namármost egy kangal velünk tarthatna pl parkba, városligetbe, futiba, állatboltba, kirándulásra? Vagy ez így totál offos? Csak mert nem nagyon láttam még pásztort futiban, illetve azt is olvastam hogy nincs akkor falka meg társaság igényük, inkább elvannak a területükön.



2021. febr. 5. 21:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sok munkával és következetességgel megoldható, kérdés az, hogy valóban jó lesz-e mindkettőtöknek, illetve megéri-e...


Nekem pl van egy jack russellem, akit arra tenyésztettek, hogy öljön, bármi áron, akár még a másfélszer nagyobb rókát is. Én viszont ezt nagyon nem akartam, sok munkával ki is neveltem belőle(nem megy vad vagy macska után póráz nélkül, elviseli, hogy a nyulam futkározik körülötte stb, de kölyök korában mp-ek alatt ölt sünit, gyíkot, egeret, így volt ösztöne...) és lett egy együttműködő, aranyos kis pörgős kutyám, de ha újra csinálnám, inkább vennék egy sheltiet, mert már tudom, hogy az elvárásaimnak ő sokkal jobban megfelelt volna.


A 9-es nem tudom, hogy miért lett lepontozva, az emberek sztereotípiáival igenis kell számolni, ha ilyen életmód mellé választasz kutyát. Bár nem gondoltam volna, de még a 6 kilós, kutyákkal übercuki, előbb említett kutyámhoz sem engednek minden kutyát, mert terrier és ezért őrült, ami igenis rosszul esik olyankor nekem...

2021. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11, elhiszem, hogy rosszul esik, de ne vedd magadra. Sajnos nekem nem egyszer meggyűlt a bajom a terrierekkel és sajnos németjuhászokkal is. Nem kívánom senkinek, hogy átimádkozza az éjszakát, hogy maradjon életben a kutyája, mert szétszedték. Azóta baromi félős lettem, tudom, hogy nem jó, de igen, a terriert látunk átmegyek a másik oldalra, ha németjuhászt akkor megkérem a gazdát, hogy tegye pórázra. Nem ismerem az adott kutyát, nem tuhatom , hogy milyen és hogy reagál.
2021. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem fura, hogy ilyen kutyát akarsz futiztatni. Nem arról van szó, hogy ne lehetne nevelni és szocializálni, de a valós igényeidhez nem ez a kutya illeszkedik. Ez kicsit olyan mintha obedience versenyekre járnál huskyval.


A kangaltól sokan fognak félni is, ha viszed városba, futiba, ilyen helyekre, ezért sem a legalkalmasabb a tipikus kutyás közösségi életre, mert csomóan el fognak kerülni. Nekem sem az első választásom lennél a mudi méretű kutyámhoz játszani, annak ellenére sem, hogy alapvetően nem félek ha elmegy mellettem az utcán egy ilyen kutya, de látni kell, hogy ha egy ilyen kutya komoly sérüléseket tud okozni egy kisebbnek igen rövid idő alatt , amire mondjuk egy border, vagy egy vizsla nem képes. Tehát nem attól félnék, hogy neveletlenebb a kutyád, mint a többi, de kisebb perpatvarok minden futiban előfordulhatnak, amibe jobb nem kangalt keverni 10-20 kg-os kutyák közé.

2021. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én voltam anno komondorral vipet találkozón. Volt kb. 100 ember és 60-70 kutya. Egy negyed óra után levettem a pórázról és teljesen jól elvolt.
2021. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!