Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha még kiéheztet...

Mit csináljak ha még kiéheztetve sem érdekli kint a kaja és nem figyel rám?

Figyelt kérdés

Próbálom tanítani, elsőként a figyelemre és a sétára, de hiába nem evett már egy napja, nem érdekli a kaja, se a virsli se a kolbász, mindegyikért megvadul bent. Bent figyel rám, hallgat a nevére, de kint mintha más nyelven beszélnék, mindenre figyel inkább, mint rám...


Kutyasuliba most nem tudunk menni, azt ne írjátok, mert 30 km-re van tőlünk és nincs autóm.


2021. febr. 6. 10:08
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
90%
valószínüleg a szagokkal van elfoglalva. a kutyák a szagokból informálódnak és nekik az sokkal több mint nekünk csak szimplán sima szagok és érdekesebbnek találja mint azt, amit mondasz neki vagy amit akarsz vele. azért jó lenne tudni hogy milyen fajta és mennyi idős
2021. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1,5 éves, tacskó, ivartalan kan



10%-ban figyel, a 90%-ban pedig átlátszó vagyok... Valamikor csak bámul a semmibe, hiába mondok akármit... igyekszem csak egyszer elmondani, nem papagájként ismételni, de így is háttérzaj vagyok...


Mi legyen ilyenkor a büntetés, ha nem figyel rám? Rángatni nem akarom, és mivel 1,5 méter a póráz, mire odaérnék megcsipni a fenekét vagy akárhogyan , addigra arrébbmegy, mert azt hiszi elindulok :D

2021. febr. 6. 10:18
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Először szaglásszon körbe, ismerje meg a helyet és utána próbálj vele dolgozni.
2021. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
1,5 éve napi 3-4x szaglássza már, direkt a ház előtt, vagy max a környező 1-2 utcába viszem, ahol mindennap jár többször... :(
2021. febr. 6. 10:24
 5/28 anonim ***** válasza:
27%

Eloszor is a kutyanak melletted a helye es meg veletlenul sem mehet 1,5m-el elotted. Tehat nalatok egyaltalan nincs meg a porazfegyelem.

Masodsorban viszont megnyugtatlak, nem te setaltatod a kutyat, hanem pont forditva :)

2021. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%

A válogatós yorkimnál a sült máj vált be a kutyasuliban.


Tanítsd meg neki a szemkontaktust. Rádnéz = juti. Először a házban, majd a kertben, a ház előtt, stb... Szokták mondani a megfordulós módszert, meg lehet próbálni azt is, bár nekem nem vált be.


- Kint elveszi a kezedből az ételt?

- Kérésre leül kint?

- Lefárasztod séta előtt (ajánlott!)?


A séta egyébként az egyik legnehezebb dolog, amit a kutyának tanítani lehet. Hiszen folyamatosan rád kell figyelnie (ha nem is rádnéznie), akármi történik.


A helyedben a következőt csinálnám:

- Nincs ingyen kaja. Minden falatot munkáért kap. A te szituációdban csinálhatod az, hogy csak sétánál kap ennivalót, ha rádfigyel (rádnéz).


A saját kutyáimnál azt csináltam, hogy amikor rámnéztek, kaptak jutit.

- Engedelmesezzetek a ház előtt. (Ültetés, fektetés, hosszú pórázos helybenmaradás, stb... így rád fog figyelni ott is)

2021. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen, azért állok meg olyankor, mert a póráz végére megy, ha elhagyja a lábamat, akkor megállok és visszahívom. :)
2021. febr. 6. 10:46
 8/28 A kérdező kommentje:

A lekezelő dumára nem voltam kíváncsi, nem azt mondtam, hogy úgy sétálunk, hogy a póráz végén fut én meg próbálom követni. Tanítom sétálni magam mellett, ha elmegy mellőlem megállok és visszahívom. Ha nem sikerül, akkor nem tudom mi legyen a büntetés. Állok 20 percet és várok, ő meg néz a messzeségbe.



Az értelmes választ köszönöm!


- Kint elveszi a kezedből az ételt? Igen és falja, de ha nem adom egyből, akkor képes menni tovább (gondolom az orra füle után)


- Kérésre leül kint? Igen, de kb könyörögni kell, mert néz minden másfele.


- Lefárasztod séta előtt (ajánlott!)? A reggeli séta előtt nem , az egyből ébredés után van, de lehet, hogy a többi előtt sem .

2021. febr. 6. 10:50
 9/28 anonim ***** válasza:
43%
Fogd rövidre a pórázt, guggolj le hozzá, ültesd le, fektesd le, nem indulhattok tovább, amíg nem rád figyel és nem nyugszik le, csináltass vele pár feladatot (ül-fekszik), míg lehiggad, és ezt gyakoroljátok sokszor, akár ebből is állhat a séta a pisi/kaki elintézése mellett. Én a mentettemet így tanítom, hogy a kedvenc ismerőseihez ne akarjon nagy hévvel odarohanni, hanem akkor is figyeljen rám, örülhet nekik, de akkor is én döntök, hogy odamehet-e, eddig működik.
2021. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
44%
Próbáld meg más jutifalival, nem motiválja eléggé amit adsz neki. Virsli nekünk se jött be. Én is sokmindent próbáltam, sajt, füstölt sajt, sonkaszalámi stb... nekem is nehezen motiválható kutyám van. Végül a házi készítésű jött be, neten csomó recept van. Májas, halas stb... meg kell találni ami jobban érdekli mint a kinti környezet. Lehet, hogy nem is kajával, hanem játékkal tudod motiválni. Ja, és nekünk anno a kutyasuliba amíg lehetett járni, 2 étkezést kellett kihagyni (akkor még 2x kapott egy nap, tehát se reggelit nem kaphatott aznap, se előtte vacsorát). Azt mondták 1-2 nap éhezéstől semmi baja nem lesz.
2021. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!