Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik szart? Normális...

Miért eszik szart? Normális tápot, konzervet kap és vitamint is.

Figyelt kérdés

Platinum táppal etetem, elméletileg ez jó minőség ?!


100% természetes összetevős konzervet is kap : hús+zöldségek, semmi gabona vagy akármi


ezen kívül vitamint is szed, de ha észrevesz egy macskaszart mint az őrült bele zabál


TACSKÓ


2021. febr. 11. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg meg kellene nevelni, hogy ne vegyen fel semmit a foldrol? Mi van ha egyszer egy mergezett es/vagy szogekkel megtuzdelt husi darabot talal? (csak kerdezem)
2021. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

1+

Amugy azert eszik meg az uruleket, mert magas feherje tartalmu ... ez ennyire egyszeru.

2021. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Megvan az új diétám
2021. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Mert táppal eteted. Adj neki normális kaját. Maradék pörkölt, tészta, rizs, sült hús,...
2021. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Olvastam erről, több oka is lehet. Nálunk is az egyik néha eszi, a másik abszolút nem, ugyanúgy etetjük őket.

Okok lehetnek: plusz tápanyagforrás, szervi ok, férgesség (a parazita miatt nem tud elég tápanyag felszívódni benne és így pótolja), sok a gyomorsava, unalom, stressz, stb.

2021. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Mentett kutyám van, kóbor kutya volt. Úgy tanítottam meg, hogy ne egyen fel a földről semmit séta közben, hogy szájkosárral sétáltunk, így nem fért hozzá ahhoz, amit felevett volna, közben pedig tiltottam is, amikor láttam, hogy kíváncsiskodik. Felénk szanaszét dobálnak kenyeret (ki tudja, mibe áztatva), meg egy rakás olyan sztorit olvastam, hogy szöges kajadarabkákkal szórakoznak idióták. Szóval fontos volt, hogy ne akarja az utcán kiegészíteni a porcióját, ez a szájkosaras séta bevált, egy idő után elhagyhattam.
2021. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Hol talalja az uruleket, van macskatok? Vagy seta soran idegen macskaket?

Ha sajat, akkor par napig figyeld a cicát is, kutyat is, a cicakakira nyomj par csepp chili cseppet. Brutalnak hangzik, de mukodik. Igy akkor sem fogja felzabalni, ha eppen nem lat teged,mert tudja, hogy rossz íze van.

2021. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem saját, hanem séta közben. Tegnap is a nagy latyakos sárban nem vettem észre, hogy a föld között van egy adag macskafos is :D persze, hogy belenyalt, egyből elrántottam és tiltottam...



Egyébként én nem vagyok benne biztos, hogy a pörkölt az jót tenne neki...Finom hagymásan, jó paprikásan, sósan borsosan szeretem :D

2021. febr. 11. 10:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jó táp a platinum, ha a kutya egészséges, nem sovány, normális a széklete (ha nagyon parázós vagy csináltass egy vérképet és abból 100%-ra kiderül, hogy nincs hiánybetegsége) akkor ez bizony viselkedésprobléma.

Sok rossz cselekvést szeretünk eü. problémákkal magyarázni (pl. biztos felfázott a kutya, azért ürít bent), viszont ha teljességgel kizártuk az eü. gondot (szerintem is ez az első lépés, de ha ez nem áll fent, akkor tovább kell lépni, nem lehet ráhagyni, hogy ő ilyen stb.), akkor nem marad más, mint a nevelés hiánya és a felzabálás mögött általában inkább ez áll, mint eü. gond, csak tényleg sokan szeretik ráfogni erre és annyiban hagyni.

Ezt abszolút ne vedd bántásnak kérdező, a tacskó iszonyú makacs fajta és amúgy is a legtöbb vadászkutyás gazdi küzd a felzabálással. Mást nem lehet ezzel tenni, nézz utána különböző tanítási technikáknak (nagyon sokféle van, kinél mi válik be) és neveld le róla. Nem fogok túlozni, valószínűleg hónapok következetes munkája lesz, mire megtanulja, de akkor sem szabad feladni, muszáj letiltani róla, mert ahogy többen is írták, nem a büdös, undi szájszag az egyetlen veszélye ennek.

Én is brutálisan sokat szenvedtem ezzel vadászkutyával és közben még örültem neki, hogy legalább nem hempereg bele... Mikor már ott tartottunk, hogy a legillatosabb párizsit sem ette fel, az ürülék (főleg növényevő állaté vagy emberé) még mindig túl izgalmas volt, pedig egészen biztosan nem volt semmilyen hiánybetegsége, én csináltattam direkt ezért vérképet is. Szerintem ez annyira ösztönös, hogy nagyon nehéz kinevelni belőlük. Mi most tartunk ott, hogy ha én szúrom ki előbb (ha van a közelben, akkor látványosan elkezd szimatolni, egészen másképp, mint amikor csak úgy szaglászgat), akkor le tudom tiltani és nem nyúl hozzá, ha nem vagyok elég éber és látja, hogy mással foglalkozom, akkor bizony még mindig belenyal. Szóval mindig figyelem, hogy mit csinál, egy percre se merülök el a saját gondolataimban és nem hagyom csak úgy bóklászni, így sikerül megúszni a szarevést, de mondom, még mindig nem 100%-os. Ezért sem írok módszert, ki kell tapasztalni, hogy a te kutyádnál melyik fog működni, nálunk a szájkosár sem volt hatékony, ahogy lekerült róla már zabált fel, és a poroszos jól megrángatom, ha feleszik valamit sem, sőt az csak rontott a helyzeten, abból lett az, hogy elmenekült vele vagy elkezdte kétpofára zabálni úgy, hogy majd meg fulladt tőle. Szóval annyit tudok csak tanácsolni, hogy kitartást és ne add fel!

2021. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Persze, hogy jó a táp, ne hallgass az ilyen falusi parasztokra, akik TUDJÁK, hogy egy kutyának csak a száraz kenyérvég meg a fűtetlen ól a jó.
2021. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!