Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autoimmun beteg kutyust...

Autoimmun beteg kutyust fogadtam be, mire számítsak a közös mindennapok során?

Figyelt kérdés
5 és fél éves labrador legényről van szó. Tesómék lemondtak róla, amikor elmondta az orvos, hogy bármikor kiújulhat a betegsége, én meg magamhoz vettem. Azt akarom, hogy a lehető legjobb legyen neki velem. Mire figyeljek oda az alap dolgokon (normális, egészséges kaja, napi sétaadag, mozgás, friss levegő, társaság) kívül? Mit csinálhat és mit nem egy ilyen kutyus?

2021. febr. 12. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egészpontosan milyen betegsége van?
2021. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ízületi gyulladás, hol itt jön ki neki, hol ott, eddig kétszer volt nagyon rosszul két év leforgása alatt. Tüneti kezeléseket tudnak adni neki, de az alapbetegség marad.
2021. febr. 12. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb túrákat, sportokat iktass ki, de mozgásra szüksége van: rendszeres séta, kisebb kirándulások szerintem ha jobb időszakát éli- mehet neki.
2021. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ízületi problémákkal küzdök , hátha tudok a kutyusnak segíteni .:)

Rendszeres, könnyű mozgás kell neki. Ha fellángolása van, akkor viszont pihi van. Vannak nyugtató, fájdalomcsillapító kenőcsök. Pl.:lóbalzsam De az állatorvos biztos tud ajánlani . Rendszeresen nem szed gyógyszert ? Éjszaka , reggel rosszabb ideig tartó fekvés után be kell járatni az ízületeket. Egy reggeli könnyű mozgást iktass be neki. És figyelj az időjárás változásra . Nekem ez az idő nagyon betesz.

2021. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!